Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 908
  • 1 046
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 114
Благодаря за съветите мили момичета!!! Препоръчаха ми неинвазивния тест на Cell Genetics. Кръвта се пращала до Америка. И ставал за 10-ина дни. Днес мисля да го правя във Варна. А като излязат резултатите, надявам се много да са добри, да отдъхна. Ако ли не - ще чакам за Амнио Cold Sweat. След 4 години опити, 3 пъти абразио, цервикален разрез заради срастване при мен, лекарствени терапии, 4 инсеминации, открита Teratozoospermia на мъжа ми, ще сме най - големите нещастници ако изтеглим късата клечка. Не ми останаха сили вече. Благодаря Ви още веднъж най - сърдечно.

Аз бях със cell genetics! Стискам палци!

Да Ви попитам само - резултата който дават категоричен ли е, имам предвит "да" или "не"?

Извинявайте, късно отговарям.  Резултатът е категоричен-позитивен или негативен. При мен излезе за 7 дни, на 8мия ми го изпратиха преведен на български. При позитивен резултат назначават среща с гинетик и правят амниоцентеза.  Пожелавам успех ❤

# 466
  • Мнения: 6
Утре съм на преглед,но ако някой знае как се разчита теста ,нека пише ...

# 467
  • Мнения: 172
Утре съм на преглед,но ако някой знае как се разчита теста ,нека пише ...


Според мен са ти екстра резултатите Simple Smile

# 468
  • Мнения: 16




Здравейте момичета! Пратиха ми резултатите от неинвазивния Maternit21. Фракция 8%. За сега глътка свеж въздух!!!
Иска ми се да направя и фетална морфология при друг специалист за второ мнение. Ако някой има добра препоръка за някой специалист ще се радвам да пише!!

# 469
  • Мнения: 172
Честито!!! Чудесни новини!
Казах ти, че имам предчувствие, че всичко е наред Heart Eyes

# 470
  • Мнения: 499




Здравейте момичета! Пратиха ми резултатите от неинвазивния Maternit21. Фракция 8%. За сега глътка свеж въздух!!!
Иска ми се да направя и фетална морфология при друг специалист за второ мнение. Ако някой има добра препоръка за някой специалист ще се радвам да пише!!

Браво за добрите резултати! Аз лично съм доволна от доц.Димитрова във Фемина. Разбира се ще срещнеш и много негативни коментари за нея,както е с всички лекари. Във Фемина бях и на фетална ехокардиография. Не е излишен , даже е препоръчителен преглед при висок риск от БХС. Важното е да направиш ФМ при доказан специалист е областта. Хвалят и Марков.

# 471
  • Мнения: 1 845




Здравейте момичета! Пратиха ми резултатите от неинвазивния Maternit21. Фракция 8%. За сега глътка свеж въздух!!!
Иска ми се да направя и фетална морфология при друг специалист за второ мнение. Ако някой има добра препоръка за някой специалист ще се радвам да пише!!
Чудесни новини и спокойно бременеене вече Blush
Чачева в Надежда и Марков-само те видяха маркер за тризомия на бебето ми (за съжаление се потвърди от хорионбиопсията). Димитрова от МД и Фемина  и Чавеева(Щерев)-твърдо не ги препоръчвам. За Сигридов нямам мнение.

# 472
  • Мнения: 499
Аз също НЕ препоръчвам Чавеева. Твърде голяма й е рекламата. Обяснява заучено и се държи изкуствено. След като тогава ми направи хорионбиопсия и няколко седмици по-късно искаше да ми прави и амнио без да има причина и няколко мнения,че бебето е добре включително и от нея, аз отказах и тя ме изпрати с думите: като го родиш , ти ще си го прибереш вкъщи, не аз.. Е прибрах си го - живо и здраво! Но благодарение на нея бременността ми беше изпълнена с напрежение и съмнения!!!

# 473
  • Мнения: 277


Здравейте момичета! Пратиха ми резултатите от неинвазивния Maternit21. Фракция 8%. За сега глътка свеж въздух!!!
Иска ми се да направя и фетална морфология при друг специалист за второ мнение. Ако някой има добра препоръка за някой специалист ще се радвам да пише!!

Браво, това са прекрасни новини!!! Сега се отпусни и не се притеснявай повече за тези синдроми. При такъв резултат защо ще правиш пак скрийнинг? Направи си в 17 седмица ранна ФМ. Аз също препоръчвам др Чачева, но тя е в София - незнам дали това ти върши работа?

# 474
  • Мнения: 16
Сърдечно Ви благодаря за подкрепата. От Варна съм. В петък съм на преглед в МД Варна и след него ще решаваме дали да пътуваме за София за ФМ.

# 475
  • Мнения: 16
Сърдечно Ви благодаря за подкрепата. От Варна съм. В петък съм на преглед в МД Варна и след него ще решаваме дали да пътуваме за София за ФМ.
Здравейте момичета!
Бях на преглед в петък. Докторката е доволна от негативния резултат от неинвазивния тест, но сега ни праща за второ мнение при Д-р Стоилов в Добрич. Препоръча него като много добър доктор с добра медицинска техника. Някой да е правил ФМ при него. Вече съм в 16+1 г.с.
Хубав ден от мен!

# 476
  • Мнения: 92
Аз ходих на фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Бях в 17г.с.
За съжаление абсолютно всички показатели бяха в норма, а накрая се оказа, че бебето е със синдром на Даун. Питах го възможно ли е 100 от 100(условна е бройката) показателя да отговарят на стандартните изисквания, да няма нито един маркер за Даун, а накрая от амниоцентезата да излезе такава диагноза...
Каза, че има много малък процент случаи, при които няма външни проявления и реално от ехографски прегледи ако ще и космическа да е апаратурата (каквато е неговата)да няма как да се установи.
Ходих тогава при трима различни лекари на фетална морфолофия и тримата бяха категорични, че на бебето му няма нищо. Е,... резултатите бяха други.

# 477
  • Мнения: 301
Здравейте. Питах и в други групи, но получих 1,2 отговора. Става дума за моя приятелка , сега е почти в 3 м, но когато беше в 5г.с. изкара вирус 2 дена. Имаше треска и температура 38,38.5. Пиеше парацетамол. Въпроса ми е може ли да има увреждане на плода и от ФМ и прегледите може ли да се хване ако има нещо такова или може да има скрита картина? И ако има увреждане тялото ли изхвърля плода или си остава така и продължава да се развива?

# 478
  • Мнения: 266
Здравейте. Питах и в други групи, но получих 1,2 отговора. Става дума за моя приятелка , сега е почти в 3 м, но когато беше в 5г.с. изкара вирус 2 дена. Имаше треска и температура 38,38.5. Пиеше парацетамол. Въпроса ми е може ли да има увреждане на плода и от ФМ и прегледите може ли да се хване ако има нещо такова или може да има скрита картина? И ако има увреждане тялото ли изхвърля плода или си остава така и продължава да се развива?

Стела, тъй като пишеш в тази група се предполага, че се притеснявате за Синдром на Даун? Отговорът е че той не се получава от настинка/вирус, а още от самото зачеване!
 А каквито и да е други увреждания са възможни винаги, но 38 градуса температура и парацетамол мисля са се случвали на голяма част от бременните и не са имали проблеми след това. Но ако има увреждане е много строго индивидуално от организма на майката дали ще задържи плода или не, също така зависи и от тежестта на увреждането...
Не се панирайте излишно, пак казвам всички сме вдигали температури и на всички са ни изписвали парацетамол! Нека момичето е спокойна и се преглежда  редовно (по възможност при различни лекари, защото не дай боже ако има нещо все някой от тях ще го види).

# 479
  • Мнения: 16
Аз ходих на фетална морфология при д-р Стоилов в Добрич. Бях в 17г.с.
За съжаление абсолютно всички показатели бяха в норма, а накрая се оказа, че бебето е със синдром на Даун. Питах го възможно ли е 100 от 100(условна е бройката) показателя да отговарят на стандартните изисквания, да няма нито един маркер за Даун, а накрая от амниоцентезата да излезе такава диагноза...
Каза, че има много малък процент случаи, при които няма външни проявления и реално от ехографски прегледи ако ще и космическа да е апаратурата (каквато е неговата)да няма как да се установи.
Ходих тогава при трима различни лекари на фетална морфолофия и тримата бяха категорични, че на бебето му няма нищо. Е,... резултатите бяха други.
Здравей Катинка. Притеснително звучат думите ти и искрено ти съчувствам. Правила ли си преди или след прегледа при него неинвазивен тест или амниоцентеза. Питам, защото аз правих неинвазивен тест(негативен) и отивам при него, тъй като ми беше препоръчан от Варна като много добър за ФМ и с надеждата да ми потвърди резултата от неинвазивния. Бих ти била безкрайно благодарна ако можеш да споделиш как продължиха нещата при теб Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт