Резултат при болест на Даун - тема 3

  • 107 931
  • 1 046
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 634
Защото хорионбиопсия се прави до 13 г.с. аз съм в 12 и дни и е на 100%. И аз се чудех само по скъсена носна кост ли предполагат за Даун..

Не само, нухална транслуценция също, която е по-висок резултат към 2 и нагоре. Също така PAPP-A и бета HCG , нисък PAPP и високо HCG също са маркери

Последна редакция: пт, 18 ное 2022, 13:58 от FBID10206506436694795

# 871
  • Мнения: 482
Благодаря много за информацията ♡

# 872
  • Мнения: 231
Моят случай е такъв. Ако искате пишете ми на лично.

Момичета, има ли някоя на която на прегледа между 11-13 г.с. БХС, са измерили по-къса носна кост и след това всичко да е било наред? Днес от прегледа това се видя като притеснително и след 2 дни записах хорионбиопсия. Изчетох нета и сълзите ми не спират. Предполагам това е най-големия маркер за Даун ? Доктора беше обран в обясненията.

# 873
  • Мнения: 63
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!

# 874
  • Мнения: 2 797
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!

Нямала съм такъв проблем, но не е ли малко крайно само по един маркер да съдят,че бебчето е с Даун?

# 875
  • Мнения: 63
Здравейте,момичета!Пиша тук със свито сърце.В 32гс съм,правила съм  БХС,както и феталните морфологии ,всичко в МК “Щерев”.Досега всичко е било наред,бебето се развива без аномалии.Днес отидох на трета ФМ  и измериха носната костица 7,1.Казаха ми,че е малка,че е маркер за Даун.Досега не е имало никакви проблеми..Всичко друго е в норма..На първа фетална е била 1,5(11гс+2),а на втора 4,7(19гс+3).Таткото е типичен чипоноско,което ме навежда на мисълта дали просто не става въпрос за ген.Притеснена съм.Може ли някоя майка да сподели,ако е преминала през същото и да каже как са се развили нещата с бебчо в бъдеще ?Благодаря Ви!

Нямала съм такъв проблем, но не е ли малко крайно само по един маркер да съдят,че бебчето е с Даун?
Не са дали крайно заключение,но думите им бяха,че при 7,1 в носна кост в тези седмици това е маркер.Може да е просто с малко носле.Уточниха и,че няма други маркери..Просто се притесних. Sad Затова попитах дали някой се сблъсквал с това..

# 876
  • Мнения: 634
Какво ви посъветваха лекарите? Има ли начин да се разбере дали бебчето е с Даун? Пожелавам ви да е фалшива тревога. Аз правих пренатест в 13 гс, защото на БХС бях в рискова група, но всичко излезе нормално

# 877
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, бременна съм в 13г. с и днес излязоха резултатите от биохимичния скрининг, но 2 показатели са ми доста завишени, знае ли някой има ли проблем и това маркер за Даун ли е?

# 878
  • Мнения: 5
Здравейте, днес си взех БХС, доктора ме посъветва да направя късЕН БХС. Изчетох доста за завишен bCG, но абсолютно никъде не намерих за съотношението междъ PAPP-A  и bCG. Ако някой е по запознат, дали може да ми обесни. Благодаря ви!

# 879
  • Мнения: 1 804
Интересно, моите също бяха над 2 и нещо и двата показателя, но АГ нищо не ми каза. Детето е на 9м вече.
Когато търсех информация в нета, установих че е проблем когато са ниски. За високи така и не разбрах.

# 880
  • Мнения: 5
Интересно, моите също бяха над 2 и нещо и двата показателя, но АГ нищо не ми каза. Детето е на 9м вече. 
Когато търсех информация в нета, установих че е проблем когато са ниски. За високи така и не разбрах.

Благодаря Ви!

# 881
  • Мнения: 52

Здравейте момичета
Това е резултата от Ранният биохимичен скрининг
АГ ми каза че резултата за Даун не е много добър и ме праща на
неинвазивен тест или  в 16г.с на интервенция която се прави в корема
Моля за съвет вашите резултати какви бяха

# 882
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
1: 576 не е висок риск, моят беше 1:504, а съм на 40 години и нито една от гинеколожките, които ме следяха не са искали инвазивен тест / амниоцентеза или хорионбиопсия/. Едната препоръча за всеки случай пренатест/заради възрастта ми най- вече/, маркери от ехографско изследване нямаше. За свое успокоение го направих - беше отрицателен.

# 883
  • Мнения: 52
1: 576 не е висок риск, моят беше 1:504, а съм на 40 години и нито една от гинеколожките, които ме следяха не са искали инвазивен тест / амниоцентеза или хорионбиопсия/. Едната препоръча за всеки случай пренатест/заради възрастта ми най- вече/, маркери от ехографско изследване нямаше. За свое успокоение го направих - беше отрицателен.
И аз на мое успокоение ще направя пренатест

# 884
  • Мнения: 1 102
Здравейте, нухална транслусценция и дебелина на нухалната гънка едно и също нещо ли е? Също така нухална транслусценция 1.8мм нормален резултат ли е?

Общи условия

Активация на акаунт