Румяна Илиева - инструктор по фитнес и хранене - тема 10

  • 74 025
  • 795
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 312
Сладури от много време търся кой да ми изготви програма за хранене от която да сваля 30 кг и по възможност гъвкава.Не знаех на кой да се спра.Всички ми казваха че за да постигна перфектна форма както аз искам никакви гъвкави хранения не трябвало да правя а само стриктно от диетолог или треньор.Днес за първи път научавам за Руми.Можете ли да ми гарантирате че не е измама защото ми звучи твърде хубаво за да е истина , не очаквах че има и такива режими които действат Simple Smile
Да се включа и аз, макар и малко късно, защото съм свалила точно толкова, колкото ти искаш с мусаките и тортите на Руми.
Даже съм пускала снимки в групата ѝ. Аз свалях доста бавно. Има жени, които за 4 месеца се стопяват, на мен ми отне година и половина. Но не съм била на режим през 100% от времето. Имала съм периоди от по 2-3 месеца с нормално хранене. И през тези периоди не съм качвала повече от 1-2 кг. (задържана вода, която в първите дни на режим си отива). В момента пак ще минавам на режим, че имам едни възглавнички на бедрата, които мъча сигурно от година и не щат да се разкарат и много ме дразнят.
Успех в отслабването Simple Smile

# 721
  • Мнения: 476
А на колко си? На този ръст само с режим мооооже и да стигнеш 45кг, но ще приличаш на желе (пак зависи) и изобщо няма да се харесваш, гарантирам. На този ръст с тренировки, зависи и от структурата, може на килограми да си и 55+.
Винаги ми е било интересно как жени на по 25 - 35 - 45 искат да влизат в дрехите си от бала... ами няма как да стане. Или пък 20г да иска да си влезе с дрехите, които е носила като 12годишна. Ами това не е здравословно. Нито сте имали женственото тяло, извивките, нито нищо. С всяка изминала година тялото се променя, няма как да влизате в същите дрехи (може, ама ще изглеждате различно), както и няма как да тежите цял живот 50кг. Дори и да изглеждате по-стегнати, по-здрави, по-фит (вследствие на тренировки),няма как да стоите на едни и същи кг.
Гледайте се в огледалото, момичета. Стига робувахте на килограми. Те са до едно време - докато растете и личната ви тегли и мери всеки път при посещението ви.... с мама. Моля ви се. Simple Smile

Много добре казано!
Защото, давам пример: много жени, които са високи 1.77 и изглеждат с много красиви и добре оформени тела, така както аз искам да изглеждам тежат 60 кг, което е 17 по малко спрямо ръста, т.е - 77-17=60.И това ме кара да си мисля, че за моят ръст дори 45 кг е много. (50-17=33), излиза че трябва да тежа 33 кг, за да съм наистина красива.Но не знам ще успея ли да стигна до тях.

# 722
  • Мнения: 5 405
Нали се сещаш, че 17 пъти по-малко от ръста е едно на 2м жена, друго на 1.70м и съвсем различно на 1.50? Или май не. Твоите разсъждения изобщо не са правилни, да не говорим за здравословни. А сметките пък са тотално криви. Simple Smile С най-добри чувства го казвам.
С братовчедка ми (едно време) бяхме 60кг,аз тренирах, тя не. Ако питахме някой какви кг сме, на нея й даваха 70кг, на мен 55кг. Даже първоначално братовчедка ми не ми повярва, че съм 60,защото и тя била толкова, а визията ни беше тотааааално различна и нищо общо нямахме. На един и същ ръст (1.60м).

Този пример ми е един от любимите:
https://images.app.goo.gl/uoZC7DjMt9GvdVZe8
А ето и още един:
https://images.app.goo.gl/K5T6dhhVi6i5FnpFA
Това се опитвам да ти обясня. Спри да гледаш килограмите. Не те са важните, а как се чувстваш в тялото си (наблегни на това, работи за вътрешното ти усещане, за визията ти не им пука на почти 99% от населението, а 1% познай кой е. Никой не те пита колко кг си, когато започваш нова работа, срещаш нови хора, отиваш на гости, на купон и тн. Те искат да се запознаят с теб. А не какво показва кантара у вас.

Последна редакция: пн, 05 окт 2020, 13:08 от Sonnenhimmel

# 723
  • Мнения: 1 203
А пък така да му се говори на човек - много грешиш и не разбираш също не е много конструктивно Hands V
Да, с на Румяна режимите се сваля. Ако някой си мисли, че с тях се яде - ми не, 1200 ккал както и да ги въртиш си има момент на глад. Тесто и сладко са в смисъла на нейните тесто и сладко и не е баничка с боза Simple Smile Нейните са най-добрите, които съм ползвала, но не са ядене на корем със сигурност. Заедно с нея може да си определите и целите разбира се.

# 724
  • пловдив
  • Мнения: 1 093
При режима на Руми, хубавото е че някак си успяваш да "излъжеш" глада с многото зеленчуци, който са включени.
Поради различни причини последните 1-2 месеца не успях да правя упражнения, но си върнах желаните . Сега при мен въпроса е как да работя само за стягане и оформяне без отслабване.

Последна редакция: вт, 06 окт 2020, 22:59 от fllower82

# 725
  • Мнения: 6 704
Когато съм на режима на Руми и тренирам редовно съм постоянно гладна. Но пък след 2-3 седмици виждам промяна.

# 726
  • Мнения: 61
Когато съм на режима на Руми и тренирам редовно съм постоянно гладна. Но пък след 2-3 седмици виждам промяна.
И аз съм така, но заради промяната се мотивирам  Sweat Smile

# 727
  • Мнения: 9 525
Когато съм на режима на Руми и тренирам редовно съм постоянно гладна. Но пък след 2-3 седмици виждам промяна.

Преди години съм пробвала неин режим, умрях от глад.

# 728
  • Мнения: 2 687
Аз не съм била много гладна. Разбрахме се, че искам нещо сладичко на ден. Имам си и манджички и мусака Simple Smile

# 729
  • Мнения: 192
Момичета, с какво замествате зеленчуците през зимата? Аз си взех "Пъстро меню" и при всяко основно ястие си правя голяма салата. Но сега се чудя с какво да замествам сезонните зеленчуци. Чудех се за трушия например...

# 730
  • Мнения: 5 405
И не само туршия. Карфиол, броколи, моркови, цвекло, зеле, различни видове ряпа и за друго не се сещам в момента точно. Simple Smile

# 731
  • Мнения: 9 525
туршия, но е добре да е сурова. иначе кореноплодните също са ок през зимата, а са доста разнообразни.

# 732
  • Мнения: 5
Здравейте, някой може ли да изкаже мнение, кок стоят нещата със стягането при редовно изпълняване на упражненията, с коя от програмите на Руми тренирате вкъщи. Аз по принцип нямам нужда от отслабване.имам нужда от стягане и изправяне на гръб. Ако някой може да ми даде отговор ще  бъдя много благодарна.

# 733
  • Мнения: 1 203
Ако под стягане се има предвид натрупване на мускулна тъкан, за сметка на мастна такава - при правилно изпълнение на физически упражнения, правилно хранене и оптимално натоварване, да ще се получи.
За гърба - по-добре потърсете физиотерапия Hands V

# 734
  • тук и там
  • Мнения: 11 529
Някой беше писал че му е трудно да следва темпото на Румяна.Аз никога не съм го следвала,бърза ми идва, пък и ми е по-приятно да си слушам музика.Аз съм си ги написала на лист,и така не следвам нейното темпо,а моето.
Преди три месеца имах проблеми с кръста.Сега се опитвам да се върна към тренировките на Румяна,но още след тренировка първа и започва да ме наболява.

Общи условия

Активация на акаунт