проблем с метална мивка след почистване с кислол

  • 4 474
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
моля за помощ.След като почистих мивката с кислол се получи това почерняване,предполагам че е от пластмасовата тапа горе в ляво на снимката.На другата мивка нисто и няма,тя също е от метал.Може ли тази чернилка да се почисти с нещо.Благодаря предварително

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Няма да се почисти.

# 2
  • Мнения: 247
Може да пробваш е кореселин има някъкъв шанс. Лакочистител също може да опиташ.

# 3
  • Мнения: X
Аз съм чистела метална мивка, само, че бяла, с белина. Пробвай - облепи я с тоалетна хартия, кърпички или въобще какво имаш под ръка, и облей отгоре с белина. Остави мин. половин час така. Даже и повече. При успех чернилката трябва да се лепне върху хартията.
По този начин съм почиствала и само сифона на мивката, пожълтял и почернял с времето. Всичко остава по салфетките и лъсва. Успех!

Последна редакция: пт, 24 авг 2018, 12:26 от Анонимен

# 4
  • Варна
  • Мнения: 384
Много агресивно сте я чистили тази мивка.
Пробвайте и с ябълков оцет. Има един препарат на Фрош с Оцет - в бъдеще с него може да чистите.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 006
Няма да се оправи, евентуално може леееко да избледнеят тези черни ивици, ама няма да се махнат, т.к. е увреден метала. Кое точно те накара да изсипеш кислол (?!?!?!) в мивка? С какво толкова беше захабена, предвид, че е мивка и се чисти всеки ден или през ден? При хилядите препарати на пазара в момента за почистване, ти си изпиала концентрат на киселина в/у метал?

# 6
  • Мнения: 11 727
Не е от тапата, а си съсипала метала. Кислол не се сипва на метал. Има специални препарати за инокс и не са скъпи.

# 7
  • Мнения: 2
Успях да почистя мивка алпака, след почерняване от препарат за отпушване на канали с Полирапид бялята опаковка. Много съм щастлива след стотиците опити със соди, оцети, лимони и зебра...

Общи условия

Активация на акаунт