Коричките по главата

  • 1 433
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 547
По съвет на педката мазах коричките с преварен зехтин,но те пак се появяваха след ден-два.Тук във форума прочетох за кремчето на Клоран и само с 2 намазвания коричките изчезнаха и вече не са се появявали. Peace

# 16
  • Мнения: 1 440
Мами, има ли специално има този крем на Клоран и ако да - какво е?

# 17
  • Мнения: 5 391
Не ги мажа с нищо преди баня, при самото къпане като че ли се поизчистват и намаляват Peace

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 605
Мами, има ли специално има този крем на Клоран и ако да - какво е?
За този крем става въпрос. На българсия етикет пише, че е за "млечни корички".

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
"Аз изчистих треските на малкия със мас и сода.Половин един час преди да изкъпеш бебчо му намазваш главичката и след 15-20 минутки започваш да ги махаш със гребенче.Треските омекват от маста и се махат много лесно.Вземаш една две лъжици мас и я поръсваш със сода разбъркваш го добре и намазваш главичката на бебето.Не се притеснявай няма да му стане нищо на бебо,аз също не вярвах че ще се махнат но останах доволна от резултата."- това съм пробвала по съвет на -не помня кой- от форума
След 3 процедури и то през 2 дни  вече нямаше нищичко

# 20
  • Мнения: 748
единствено от естетическа гледна точка има смисъл да ги махаш. иначе спокойно можеш да ги оставиш да паднат сами.
за махането - идеята е да ги намажеш с нещо мазно 1/2 - 1 час преди баня, за да може да омекнат и след като го изкъпеш разресваш косата във всички посоки, за да ги изстържеш, с четка или специален гребен, който е по-ситен.
най-добре да използваш олиото, с което мажеш бебето след баня или преварен зехтин. аз с друго не бих рискувала да мажа.

# 21
  • Русе
  • Мнения: 659
От самото къпане падат, не ги мажа с нищо

# 22
  • Мнения: 492
С нищо не съм ги мазала - паднаха сами!

# 23
  • Мнения: 3 760
Не ги мажа с нищо. Докато й е мокра косата леко я сресвам. Каквото падне-падне Laughing

# 24
  • Мнения: 8 917
Не ги мажа с нищо. Докато й е мокра косата леко я сресвам. Каквото падне-падне Laughing
Така правех и аз и всичко си е ОК Peace

# 25
  • Мнения: 1 464
До 1.5г не сме имали,на скоро се появиха но не ги закачам Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 567
Моята до към 6-7 месец нямаше и леля ми тъкмо се чудеше как така и те и се появиха. Първо само ги изрясвах след баня като поомекнат, но ставаха по големи и дебели. Тогава нямаше много бебешка козметика и сестрата на района ни ми каза бабешка рецепта. С преварено на водна баня олио да намазвам малко преди къпане. След къпането пак изрясвам и така след няколко пъти почнаха да се махат.

# 27
  • Мнения: 135
И аз мазах до припадък със зехтин, докато една мама ми каза за кремчето на Клоран за тази цел.. Мазах и скоро след това вече бебка нямаше нищо.

# 28
  • Мнения: 26
Колежки, имат ли бебетата ви корички по главата?
Как ги махате? Къпане? Ресане? Чешане?
Или ги чакате сами да паднат?

Никакво чесане и чоплене!!!Това са така наречени бебешките крусти.Ако отвориш една книшка с бебешки болести,ще прочетеш най-добрият и безопасен начин за отстраняването им.Маже се главицата вечер с бебешко олио,на сутринта се измива и с мека четка се реше.Падат бавно,на моето бебе му отне месец,докато се изчистят съвсем.Аз го мажех сутрин и така цял ден до вечерната баня,но беше зима и по цял ден си бяхме в къщи с мазна главица.Помага и още един начин,с памуче напоено хубаво с бебешко олио леко и нежно разтриваш бебешките крусти,така омекват и се лющят,но внимавай,ако продължително масажираш,главицата се зачервявя,имай търпение,махат се с нежни грижи:-)

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Мазах и със зехтин и със олио,но всъщност най-лесно излизат докато е мокра главичката след къпане.

Общи условия

Активация на акаунт