Априлски бебета 2018 - тема 2

  • 39 906
  • 721
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 393
Имаме някакъв напредък със захранването. Малък, но все пак напредък. Отваря уста, хапва малко и после не успява да го глътне, а го избутва навън. Нищо де, ще се научи, важното е, че проявява интерес.

# 241
  • Мнения: X
Имаме някакъв напредък със захранването. Малък, но все пак напредък. Отваря уста, хапва малко и после не успява да го глътне, а го избутва навън. Нищо де, ще се научи, важното е, че проявява интерес.
Аз от десетина дни захранвам. И Савина къде плюе, къде избутва с език. Ама аз не се отказвам, защото след десетина дни прави 6 м. Предлагам зеленчуково пюре всеки ден.

# 242
  • Мнения: X
И аз от толкова дни захранвам и ситуацията е като при Женя, но педиатърът ви предупреди, че трябва търпение.
 Ще ми се за заведа бебето на планина, во се притеснявам, дали вече не е студено там.

# 243
  • Мнения: X
И аз от толкова дни захранвам и ситуацията е като при Женя, но педиатърът ви предупреди, че трябва търпение.
 Ще ми се за заведа бебето на планина, во се притеснявам, дали вече не е студено там.
Моето лично мнение е, че стига бебето да в подходящо облечено няма да имаш проблеми в планината

# 244
  • Мнения: 186
И ние захранваме вече. Почнахме със зеленчукови пюрета, сега й давам сок. Да Ви питам какви чайове давате? Колики нямаме, но вода често отказва. Бих искала и чай да предлагам,ама какъв?

# 245
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Чайовете, които ги спрягат за подходящи за бебета, са: шипка (запича), липа и лайка (да се внимава, ако има наследствена обремененост или е проявена сенна хрема), копър и анасон (против колики). Съветите са да се дават чайове против колики, че има вероятност да се проявят колики при някои деца по време на захранване. Рядко се случва, но все пак го има. Спокойно може да даваш от бебешките против колики, като си избери само марка.

Не знам защо си решила да даваш сок, но ако ще продължаваш, съветвам те да го разреждаш с вода - минимум 60:40 /вода:сок.

# 246
  • Мнения: 541
И аз започнах да захранвам преди десетина дни и то главно, защото започна да се запича от АР млякото и никакъв пробиотик не помогна. Стигнахме до 120 -130 мл. зеленчуко пюре и смятам да не увеличавам повече мосля, че е много рано още. Хапва си само това, което харесва.

# 247
  • Мнения: 186
Досега съм й давала само сок от ябълка и то малко,колкото да изстискам от резен,като постепенно го увеличава.
Благодаря за коментара за видовете чай.

# 248
  • Мнения: 186
И аз започнах да захранвам преди десетина дни и то главно, защото започна да се запича от АР млякото и никакъв пробиотик не помогна. Стигнахме до 120 -130 мл. зеленчуко пюре и смятам да не увеличавам повече мосля, че е много рано още. Хапва си само това, което харесва.
Колко пъти го даваш пюрето? Един път на ден ли?

# 249
  • Мнения: 541
Един път да на обредното хране. Дохранвам с 60-90мл. АМ, яде си ако му хареса без много да се маже, преглъща си. Засега аз му правя пюрета, тъй като имам достъп до био продукти (живея на село)

# 250
  • Мнения: X
На нас педиатърът ни забрани досег с лайка, защото била алерген. С ещата с нея се отлага във времето.

# 251
  • Мнения: 166
Аз давам македонски чай от лайка и анасон от 2рия месец и не съм имала проблем.

# 252
  • Мнения: 4 660
Ще ми се за заведа бебето на планина, во се притеснявам, дали вече не е студено там.
Къде точно мислите да ходите,  то и през лятото си е хладно в планината. Ние също мислим да посетим Пампорово .

# 253
  • Варна
  • Мнения: 769
Момичета, с какво почиствате лицата на бебоците? На нашия бебчо му се образуват много черни точки и се чудя кахва е причината. Почиствам с тампон с физиол. разтвор всеки ден по няколко пъти,но очевидно няма подобрение. Бях споменала преди време на педиатърката, но тя не обърна особено внимание, а е кофти, защото някои от черните точки стават в гнойни пъпки Sad

# 254
  • Мнения: 7 776
Момичета, с какво почиствате лицата на бебоците? На нашия бебчо му се образуват много черни точки и се чудя кахва е причината. Почиствам с тампон с физиол. разтвор всеки ден по няколко пъти,но очевидно няма подобрение. Бях споменала преди време на педиатърката, но тя не обърна особено внимание, а е кофти, защото някои от черните точки стават в гнойни пъпки Sad
Бебешка мицеларна вода на Биодерма, доволна съм https://apteka.framar.bg/30062815/биодерма-авс-дерм-мицеларен-разтвор-500-мл даже и аз я ползвам понякога.

Общи условия

Активация на акаунт