* Берен Саат * Beren Saat * Атийе * Atiye / The Gift * Netflix тема 15

  • 71 994
  • 737
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 503
Момичета, привет!!!

Благодаря ви за интересните постове. 💐💐💐
Аз не очаквах още мнения по ЗП, а то стана много хубаво! Аз като Дивето съм по средата. Вината не трябва да се търси само в единия. И двамата малко или много допринесоха за фаталния край. Бихтер имаше много грешки, както и Бехлюл. Както и Аднан дори, че пое риск да се омъжи за толкова млада и красива жена, с която бяха на съвсем различни етапи от живота си.
На мен също не ми се искаше да има такъв трагичен край , но пък не мога да си представя ЗП по друг начин.
Благодаря на всички , включили се в обсъждането. Обогатихте ме.

Диве 🤗
Не знаех , че Берен не е искала хонорар за своето си участие в “Моят свят”. Останах очарована и я обикнах още повече. ❤🙏

Чакам с нетърпение следващия ти пост, стана ми интересно какво е това , което загатваш.



Лека! 🤗

# 151
  • AMS
  • Мнения: 6 421



 Ирка, благодаря за поста!!!
 Момичета, според статистиката, показана на MIPCOM за турските сериали,
 "Каква е вината на Фтамагюл" е закупен от най-много телевизионни компании.
 Безапелационен лидер е в това отношение сериала.
 Във форума прочетох какви ли не мнения и "анализи" за любимите актьори,
 но не прочетох коментар за водещия сериал.
 Едни брояха държавите в света, други спореха колко е бройката на сериалите,
 в които участва техния любимец, трети се вайкаха, че липсва тяхната приказка,
 но всички се правеха, че не забелязват Фатмагюл.
 За мен това е сериалът, който ме доведе във форума.
 И каква ирония на съдбата - най-после станах "почетен член".
 След като бях изгледала ЗП потърсих следващата роля на Берен.
 За този момент от кариерата сме писали много. И ще пишем пак!




 
 Та искам да сложа инфо тук и за Енгин,
 който напоследък има успешни изяви.
 При посещението му в Лат. Америка
 първият въпрос навсякъде към него беше за Фатмагюл.
 Сигурно сте прочели за книгата му "Мълчание"
 и за новия филм с Бергюзар Корел.
 Слагам едно интервю с Енгин, което много ми хареса,
 с благодарност за превода >>>


Скрит текст:

varna_2:

"10 минути е интервюто с Енгин.
Повод за него е книгата му.
Накрая водещата го пита за нови проекти.

Енгин: През лятото снимах филм с Бергюзар Корел. Али Билгин е режисьор, АЯ продуценти. Не знам точно, но в края на януари, началото на февруари ще тръгне по кината. Заснехме един хубав любовен филм.

Реп: Ще ни кажеш ли нещо повече за темата.

Енгин: Много е трудно да се обобщи с едно изречение, но ще видите един хубав любовен филм.

Реп: А нов телевизионен проект?

Енгин: В момента няма. Но искам да се появи и полагам усилия да се случи. Надявам се скоро да бъда на телевизионния екран. И на мен ми липсва телевизията.

Реп: Продължаваш да пишеш. Когато четох книгата, за няколко от разказите веднага си помислих, че могат да се превърнат в сценарии...

Енгин: Така ли?

Реп: Например разказът "Здравей"... така го усетих.

Накрая Енгин уточни, че приходите от книгата ще бъдат дарени с благотворителна цел и това го прави щастлив.

- книгата включва разкази, публикувани в списанието Kafasina gore. Има и два нови.

- Енгин: Много съм щастлив и развълнуван. Когато започнах да пиша за списанието, не предполагах, че всичко това ще доведе до издаването на книга. Но започнаха да се трупат, да се събират разкази и решихме, честно казано повече приятелите ми, отколкото аз, решиха, че заслужават да бъдат издадени като книга.

Реп: Дадоха ти кураж.

Енгин: Да, писането изисква и смелост. Хората от най-близкото ни обкръжение ни окуражават най-много.

Реп: Откога пишеш?

Енгин: От гимназията. През университетските години също. Опитвах се да пиша разкази.  Много обичам измислянето на истории. Дори създаването на разкази го чувствам по-близко от киното. По-различна е връзката ми с това занимание. Имаше преди години едно списание за разкази Adam Öykü. Много го обичах. И така...опитвах се да пиша разни истории. Писането за списание, правя го вече три години, това изисква системност. Знаеш, че до определена дата трябва да изпратиш разказа на списанието. Това прави целия процес на писане по-проблематичен, повече дисциплина се изисква.

Реп: За писането е нужно вдъхновение. Може би в това е трудността, когато трябва да предоставяш текстове регулярно.

Енгин: Определено.

Реп: Много хора пишат, но крият текстовете си, не искат никой да ги вижда. В един момент обаче се появява желанието и други хора да прочетат написаното от теб. Предполагам, че си се сблъскал именно с това желание.

Енгин: Точно така. Когато погледна книгата се връщам в университетските си години, чувствам вълнението, което изпитвах, когато приятелите ми четяха двата нови разказа, много ми е любопитно и какви емоции, вълнуват хората, когато четат написаното от мен. Това е много по-различно чувство от актьорството. Различен път. За мен е ново преживяване.

Реп: В книгата има много следи от детството ти.

Енгин:  Светът много се промени през последните 10 години. Разказите докосват 80-те, 90-те години на миналия век, годините на моето детство, след това като студент. Но през последните 10 години светът толкова се промени, технологиите, модерното време, че трябва да се опитаме да съберем концепциите, идеите валидни за времето преди с тези валидни за модерната епоха и да ги осмислим. Не само писателите или кинаджиите трябва дадат своя поглед върху сблъсъка минало-настояще,  но и философите, учените, просветените хора трябва да споделят своите мисли. Разказите са плод на проблемите, които ме вълнуват. Аз не се опитвам да разкрасявам миналото. Всяка епоха си има своите хубави страни. Но събирането на минало и настояще ражда истории и ми е приятно.

Реп: Има и много от теб в разказите, нали? Бях си казала, че още щом те видя ще те питам кой е Хакан.

Енгин: В Хакан има малко от мен, събирателен образ е на приятелите ми от махалата, в която прекарах детските си години. Понякога откривам себе си в Хакан.

Реп: Книгата се казва "Мълчание". Има и такъв разказ, може би оттам идва заглавието, не знам.

Енгин: "Мълчание", според мен, е много силна дума. Всеки влага нещо различно в нея. За някои хора мълчанието е покой, за други е нещо плашещо, за трети мълчанието е непоносимо. Точно в миговете на мълчание разказите придобиват форма, тяло и заживяват своя живот. Нека всеки намери своя смисъл в заглавието и историите. Затова исках да е "Мълчание".

Реп: Как ти се струва това, че фенове от Аржентина дори споделят в социалните медии снимки на корицата, на книгата. Не е ли интересно?

Енгин: И то книга, която е на турски. Това прави подобни жестове още по-ценни. Най-вероятно книгата ще бъде преведена. В Испания ще бъде преведена. Това е нещо, което ме прави щастлив. Бях в Аржентина това лято. В Чили, в Перу. Беше много хубаво. Посрещнаха ме много радушно, за което им благодаря. Чрез социалните медии контактът е малко изкуствен, феновете не могат да те докоснат. Да, някои хора дойдоха в Турция, имало е посещения и на снимачната площадка, разговаряли сме, но когато отидох там, имах възможност да изживея всичко "очи в очи" и беше още по-ценно. Видях тази любов.

Реп: Границите изчезват...

Енгин: Да, всичко придобива друго измерение.

Реп:  Вярно ли е, че ще ходиш за "книга с автограф" в Аржентина?

Енгин: Нека да започне разпространението на книгата в страната, защо не.

Изброява някои градове в Турция, където ще раздава автографи с книгата."

http://old.bg-mamma.com/?topic=1067575.msg37522414#msg37522414

Последна редакция: нд, 21 окт 2018, 22:23 от * Diva *

# 152
  • Мнения: 3 634
Момичета, здравейте!  Hug
Благодаря за всяко ваше присъствие в темата, по който и да е въпрос. Най-много в момента – за „Забраненият плод“, който за известно време стана център на вниманието ни. Много се радвам, че не пропуснахме неговия „рожден ден“ на екрана. Мен лично нещо винаги ще ме връща към този сериал.
Миналия път забравих да кажа колко много ми хареса написаното от Ирина за „Моят свят“. Но ние поне, които се срещаме тук, знаем, че няма проект на Берен, който да минава и заминава. Всичко, свързано с нея, оставя трайна следа.
Дива, благодаря за информацията за „Каква и вината на Фатмагюл“ . Този сериал е в началото на сериалното заболяване на много от нас. Интервюто с Енгин наистина е много хубаво.
Мис, няма как да знаем какво са мислили Едже и Мелек, виждаме какво са направили и ние си го „дъвчим“, както си искаме. Но да знаеш, ако ги срещна, особено Едже, и ми споделят мислите си, веднага ще ти кажа.  Grinning
Хубав ден!

# 153
  • Мнения: 2 503
Добър вечер , момичета!

Ваня Hug ,
благодаря ти!
Напълно съм съгласна с това :

Но ние поне, които се срещаме тук, знаем, че няма проект на Берен, който да минава и заминава. Всичко, свързано с нея, оставя трайна следа.

Диве Hug
благодаря и на теб за интересния пост!
Предполагах , че ще е свързано с КВФ. Видях тази класация в темата на Къванч и не се изненадах за първото място на КВФ , напълно го заслужава.
Мотивът за посегателството над жените (редактирах се , защото самата дума ми звучеше твърде стряскаща) , за мое огромно съжаление, винаги ще бъде актуален. И този проект също. Бихтер изстреля Берен във висините , а Фатмагюл я "закова" там , даже се качи още по- нагоре! Тази смела,дръзка,красива,уверена Бихтер се превърна в скромното, смирено ,селско момиче Фатмагюл , мечтаещо да има собствена къща , която да обзаведе с любов и да живее в нея с мъжа и децата си. Но съдбата и подготви друго...
Талантът на Берен е огромен. Не мога да определя кой нейн проект е "върхът". Всички , които съм гледала, ги обичам адски много, но може би най - много ВВК. : ))



Хубава вечер! Hug

Последна редакция: пн, 22 окт 2018, 20:28 от Irinak

# 154
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Здравейте и от мен!
И аз станах фен на турските сериали именно заради Фатмагюл!!! Исках просто да погледна как тази актриса, изиграла фамозната Бихтер ще се превърне в просто селско девойче! Е, видях! И останах "във филма" почти две години!!!
Напълно заслужено за мен това е първенецът сред сериалите. Нямам претенции, че съм гледала всички от списъка, но смея да твърдя, че няма друг като КВФ, както много пъти сме го определяли "филм кауза". Това е като екранизиран учебник по терапия на жени, претърпели сексуално насилие! Не се сещам за друг турски сериал, който е бил използван в услуга на лечението на подобни жени или като цяло, така директно в помощ на хората. Няма друг от всички изброени, който е предизвикал дискусии в турския парламент, който да носи такъв социален заряд, повдигащ наболелия проблем за правата на жените навсякъде по света.
За смелостта на Берен да изиграе тази роля и онази сцена, предвид турския манталитет, сме писали много. Аз лично не се и сещам коя друга актриса би го направила точно в оня момент.
Радвам се, че КВФ е на върха на тази класация, мисля, че никой друг не го заслужава повече. Отдавам значимото на целия актьорски състав - всички бяха перфектни, на сценаритките и режисьорката.

# 155
  • AMS
  • Мнения: 6 421
 Момичета, привет!!!
 Ваня, Ирка, Серената,
 благодаря за споделеното!!!

 Нови снимки на Берен >>>







# 156
  • Мнения: 3 233
Дива, благодаря!
Радвам се, че имаме нови снимки, че Берен е усмихната.
Още няколко:



# 157
  • Мнения: 4 642
Здравейте и от мен!
И аз станах фен на турските сериали именно заради Фатмагюл!!! Исках просто да погледна как тази актриса, изиграла фамозната Бихтер ще се превърне в просто селско девойче! Е, видях! И останах "във филма" почти две години!!!
Напълно заслужено за мен това е първенецът сред сериалите. Нямам претенции, че съм гледала всички от списъка, но смея да твърдя, че няма друг като КВФ, както много пъти сме го определяли "филм кауза". Това е като екранизиран учебник по терапия на жени, претърпели сексуално насилие! Не се сещам за друг турски сериал, който е бил използван в услуга на лечението на подобни жени или като цяло, така директно в помощ на хората. Няма друг от всички изброени, който е предизвикал дискусии в турския парламент, който да носи такъв социален заряд, повдигащ наболелия проблем за правата на жените навсякъде по света.
За смелостта на Берен да изиграе тази роля и онази сцена, предвид турския манталитет, сме писали много. Аз лично не се и сещам коя друга актриса би го направила точно в оня момент.
Радвам се, че КВФ е на върха на тази класация, мисля, че никой друг не го заслужава повече. Отдавам значимото на целия актьорски състав - всички бяха перфектни, на сценаритките и режисьорката.


     Бях пропуснала да споделя този пост на Серената, който много ми хареса. Мислех да сложа само подчертаните в червено места, но извадени от контекста няма да е същото. Така, и е напълно споделям нейното мнение. И аз бях заинтригувана от трансформацията на фамозната Бихтер във Фатмагюл.  Но това е първоначалното чувство. После потъваш,  удавяш се направо в историята на Фатмагюл. Толкова органично пресъздадена от прекрасната и талантлива Берен! 

    А днес, рожден ден има един друг неин прекрасен колега и партньор на "фамозната" Бихтер - Къванч/Бехлюл!

   Благодаря на Дива, Валя, че намират и споделят с нас снимки на Берен.  Дано да има и някакъв проект по-скоро. Нищо не се чува около нея. Не й ли предлагат, което не ми се вижда възможно пред вид нейния талант и професионализъм,  тя ли не приема, или пък избягва натоварване с някаква своя, лична цел!

   Хубава събота!

# 158
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Добър ден, момичета!!!
Покрай работа и ангажименти, а и поради липса на новини, бях изоставила темата няколко дни.

 Сега попаднах при рускините на това:

https://onedio.com/amp-haber/turk-televizyon-ve-sinema-tarihinin … r_impression=true

"13-те най-популярни двойки в турското кино и сериали"

На трето място, естествено, легендарните, незабравими и неповторими Бихтер и Бехлюл.



Често казано, всички останали са ми крайно непознати, според мен и снимани доста по-назад във времето.

Очаквам новия сериал на Киво с интрес, макар да не си падам особено по полицейски сериали. Аз започвам и спирам, когато загубя интерес. Напоследък ми се случва доста често. Единственият сериал, който вече втори сезон трайно задържа интереса ми, дори се засилва с всеки изминал епизод,  е "Жена".

Приятен неделен следобед на всички и успешна нова седмица!

# 159
  • Мнения: 18 616
Привет Hug Hug

Серената Hug радвам се, че очакваш Кивовия сериал.
той няма да е само полицейски......
ще има най вече човешки истории и съдби, според анонса и инфото, което  излезе.

класацията и аз я видях преди няколко дена и разбира се ми хареса!!! Peace



и нова снимка на Берен Heart Eyes


Цитат
❗Берен, на благотворительном вечере организованным по случаю 95-летия Республики, на котором выступал Кенан, в отеле "Raffles İstanbul".

Последна редакция: нд, 04 ное 2018, 22:52 от Airra

# 160
  • Мнения: 4 642


     
Цитат
най-после станах "почетен член.

     Диве, въпреки, че бях чела постовете от по-преди, като ги препрочитах току-що забелязах тази "подробност". Да ти е честита новата титла в йерархията! Да я увеличиш и повториш!


   


    Хубава седмица на всички!

# 161
  • София
  • Мнения: 1 152
Ето ме и аз попадам тук. Много харесвам Берен и разбира се Бихтер.

Първият път когато загледах сериала беше по БТВ някъде около 20 серия. Следях чат-пат, нямях време, но се запалих. Докато гледах се замислях : как ще свърши всичко това? Не може да е хубаво. Умишлено не четях нищо. И един ден попаднах на клип със самоубийството й. Потресох се! Аз не го очаквах. Изтеглих последната серия и ревах дълго. Много се шокирах, защото тази сцена и всичко около нея ме напрегнаха. Отказах да догледам филма. Бясна, че това се случи. Съжалявах за Бихтер и обвиних всички. Но най-вече Фирдефс. Бяп доволна, че е парализирана.
След година и повече  случайно го пуснах по диема и реших да го изгледам от епизод 1. Е, след като го направих опознах всички и разбрах, че Бихтер не е имала друг избор.
Ще пиша пак.

# 162
  • Мнения: 2 503
Здравейте! Hug

И аз като Серената Hug имах много ангажименти и нямах време дори да влезна в сайта.
Но вече съм що-годе по- добре с времето и си откраднах малко, за да навестя любимата ми тема. Blush

Благодаря на всички ви за споделеното. Flowers Bouquet На новите снимки Берен много ми хареса. Радвам се , че е усмихната. С нетърпение очаквам нов проект , независимо какъв е той, защото липсата й се усеща обезателно.

Подсетена от Криси Hug , честитя новата " титла" на Дивето. Hug Не е случайно. Simple Smile)

Приветствам и Люксен. Hug
На мен също ми трябваше доста задълбочено гледане , за да мога да разбера поне малко всички герои. Защото всеки има своята истина.

Айре Heart Eyes Flowers Bouquet

И една от многото ми любими снимки на Берен. Simple Smile)


Приятна вечер.

# 163
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Берен и Кенан на рождения ден на Йълмаз Ердоан, съпруг на Белчим Белгин.







# 164
  • Мнения: 2 503
Здравейте! 🤗

Серената 😊 ,
Благодаря ти за новите снимки. Много са хубави и двамата. Отново различна и стилна.

Аз се веъщам малко назад във времето с този колаж, но нямаше как да не го споделя. Харесвам всяка нейна роля , до която съм се докоснала, но тази ми е най- любима. Великолепната Кьосем. Тази истинска жена боец... ❤


И каква игра от страна на Берен!

Общи условия

Активация на акаунт