* Берен Саат * Beren Saat * Атийе * Atiye / The Gift * Netflix тема 15

  • 71 987
  • 737
  •   1
Отговори
# 555
  • AMS
  • Мнения: 6 419

Момичета, изненада ни Берен.
Още една Звезда получи от Техническия университет
за най добра актриса >>>

# 556
  • Мнения: 2 503
Честито на Берен!!!

Напълно заслужена награда!

# 557
  • AMS
  • Мнения: 6 419
Това е четвъртата Звезда на ТУ за Берен.
      2009 - ЗП ;  2011- КВФ;
      2014 - Моят свят 
      2019  - Награда за чест >>>



Ирка, благодаря ти!!!

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 21:35 от * Diva *

# 558
  • Мнения: 2 503


Диве,
И аз благодаря, че ни припомни. Наистина заслужени награди.

# 559
  • Мнения: 6 591
Привет! wavey

Дива Hug, Ирка Hug, благодаря ви!


Страхотна новина! Наистина напълно заслужено признание! Самата Берен е казвала колко ценни са за нея точно такива награди. Отново ни зарадва с чаровната си усмивка.

Много ми хареса и това, че другия награден от Технически университет е Къванч Татлату.

# 560
  • AMS
  • Мнения: 6 419

Дъгичка, благодаря!!!
Доколкото разбрах >>>
Награда за чест!!!

# 561
  • Мнения: 9 530
Момичета Hug просто Берен се завърна .Нищо чудно да ни изнензда и с някой филм през лятото или когато е свободна от снимки .Всъщност , припомнете ми - дали ще има сезон 3 или не се знае още ?

# 562
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Страхотна новина!!!

Де й е честита наградата на Берен! Толкова ми липсваше тази прекрасна усмивка!!!



И аз искам филм. Не знам дали и там важи цензура, най-вероятно, да, но със сигурност няма да е както в дизи сектора.

Честита университетска награда и на Къванч - любимият ми партньор на Берен!

# 563
  • Мнения: 3 232
Здравейте, момичета, в новините за Наградата на Берен Саат някъде чета "награда за чест", "награда за гражданска позиция", "гордостта на Турция". Нарочно пиша всички варианти, защото се допълват и става още по-ясно за какво точно е наградата.
А това е част от словото ѝ:

Искам да посветя тази награда, връчена ми от името на студентите на Истанбулския университет, на борбата за отстояване на честта. Мисля, че днес съм тук заради Атие. Успяхме с проекта в края на 2019-та, а в 2020-та получих първата си награда. Имаме добро количество гледания, реакцията на зрителите също е добра. Щастлива съм, че съм част от много хубава женска история. 2020-та започна много добре за мен.

Ж: Госпожо Берен, какви са отношенията ви с господин Кенан?
Берен: При нас всичко е наред.

Превод за https://vk.com/berenalican



Берен красива и щастлива. И ние заедно с нея. Горди, че любимката ни носи с чест всички мисии, с които се е натоварила - Жена, Личност, Гражданин и Професионалист.

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 20:04 от ValentinaP

# 564
  • Мнения: 18 610
Благодаря за споделеното!! bouquet bouquet
Честита награда за Берен!! Heart Eyes

и от мен, нещичко....




















# 565
  • Мнения: 2 503
Привет!



Вале,
Чудесно си го написала! Съгласна съм. 😍

Айре😍,
Благодаря за прекрасните снимки и видеа!

Хубава вечер!

# 566
  • Мнения: 927
Епизод 6 - бг превод

http://zelka.org/details.php?id=590328
https://vk.com/id233104414?z=video233104414_456239059
https://www.vbox7.com/play:8d453d8826
и замунда

Последна редакция: пт, 10 яну 2020, 21:56 от BaMbIto

# 567
  • AMS
  • Мнения: 6 419

Момичета, привет!!!
Благодаря ви за споделеното!!!
Бамби, Дъгичка, благодаря за превода на еп.6!!!
Валя, благодаря за превода!!!
И да се уточним преводът е твой, а не за vk ...
Нервите ми скъсаха подругите снощи.
Чак днес поправиха, че наградата е за чест, а не за Атийе.
Та и най-късото видео превели.
Айре, благодаря за видеата и снимките с добро качество!!!
Не страдам от скромност, но ако се намери превод, искам субки като на Къванч.
Когато - тогава, ама искам.
Та доколкото разбирам от видеата сто пъти питат Берен ще има ли втори сезон на Атийе
и тя не се уморява да им отговаря, че е готов.
Специалната награда за чест, Берен смята, че е и за ролята ѝ на Атийе.
Казва, че е щастлива, че разказва историята на такава жена като Атийе.
Ирка, благодаря ти за снимката на Берен от Мадам Тюсо!!!
Филипине, ами писахме вече за сезон 2 и за сезон 3, но малко сме писали за сезон 1.
В нета срещам вече клипове за сериите, за Атийе, по форумите коментари за отделни сцени.
Мен ако питате, още не съм готова за сезон 2.
Ще пусна резюметата на епизодите за сезон 1 на лични на Ирка.
Други не ги пожелаха, та да не досаждам.
Шегувам се, но ми се иска серия по серия да обсъдим Дар
и за всяка ще споделя резюметата. Обещавам!!!
Момичета, не ми се сърдете, но толкова много инфо за кратко време,
не смогвам да го намеря, обработя и сложа в темата.
Ето това интервю с Шенгюл Бойбаш май съм го пропуснала >>>



Предполагам, че във vk  има част именно от това интервю:
https://vk.com/berenalican?w=wall-67485558_210487%2Fall

Четвъртата Звезда за Берен  и всички наградени в линка >>>



И още нещо.
Търся втората звезда на Берен за 2011 г. за ролята на Фатмагюл.
За 2009 - ЗП я имаме и за 2013 - Моят свят също >>>





И да не забравя от снощната фиеста,
най-много ми хареса туита-коментар на Бирсен:
"Звездата в сърцата ни  Берен Саат" >>>




Последна редакция: сб, 11 яну 2020, 15:37 от * Diva *

# 568
  • Мнения: 4 642
С Новата година да ни е честито и завръщането на Берен в светлините на звездите! Радвам се за нея! И топли поздрави на вас, мили и интелигентни дами!  С най-добри благопожелания и благодарност за нешата, които чета.

# 569
  • Мнения: 6 591
Здравейте, дружки! wavey wavey wavey



Сърдечно ви благодаря за всичко, което споделяте!
Колко е вълнуващо само постоянно да се радваме на прекрасната усмивка на Берен и да споделяме с нея успеха на последния й проект. Невероятно зареждащо присъствие има тя. Съгласна съм с Бирсен, че Берен  е звездата в сърцата ни.


Диве Hug, аз много бих се радвала да прочета резюметата за епизодите. Нямам време да реагирам но повечето постове напоследък, за което се извинявам. Но наистина бих ги прочела с удоволствие, защото аз съм може би единствената сред вас, която още не е гледала сериала. Защото да превеждаш и да гледаш като зрител са две различни неща. Вече си задоволих любопитството, защото приключих с превода на последната серия, но досега само четях какво пишете вие за  сюжета и умирах от любопитство.  Ще се насладя на удоволствието да гледам „Атийе“ едва след като  пуснем всички серии. Надявам се скоро.

Но все пак, не мога да се стърпя да кажа и аз какво разбрах с няколко думи.


Знакът, който рисува Атийе обединява два паралелни свята, две измерения. В средата е това, което обединява двете измерения и може би точно това е онзи дар, или по-скоро това са хората, които притежават този дар. А дарбата на Атийе всъщност е способността й да живее и в двете измерения. Когато някой умре в едно от измеренията, не означава че е умрял и в другото.

Атийе тръгна по следите на този тайнствен знак, който е рисувала през целия си съзнателен живот, защото искаше да разбере с какво тя самата е различна от останалите хора. По пътя й, който премина през храма Гьобекли тепе и тайнствените пещери в планината Немрут, тя намери част от отговорите, които търсеше, намери себе си. Но мисля, че тепърва предстои да си изясни защо точно тя  е получила този дар и  най-вече как и с каква цел може да го използва.

Според мен Атийе не е умряла в първата сцена от сериала. Това е просто видение, подсказка от подсъзнанието й. Майка й е погребала този дар, но той не се е изгубил, не е изчезнал и човек не може да се откаже от него, дори да го иска. Атийе вижда това, което другите не могат да видят.


Опитах се да преведа и откъса от интервюто с авторката на книгата „Пробуждането на света“ Шенгюл Бомбаш.
От няколко дни се каня, но чак сега намерих време.

Когато видите това място, си казвате: „Ако Земята е скрила това място, какво иска да скрие тя?" Чувствам, че енергията, която ми дава това място, може да ме разкъса на парчета. Сякаш то ни зарежда с някакъв особен смисъл и ни казва: „ Разбери какво носи тази земя, какви спомени пази.“

Всъщност всичко, което ми се случи по моя път, се случи и на Атийе. Не можах да избера друга професия, защото още от детството се интересувам от мистичното и това продиктува избора ми. Изучавах астрология, мистика, психология. Никога не съм била нормално момиче, винаги ме влечеше загадъчното. Изучавах и книги за всички религии по света. Винаги съм си задавала въпроси: „Защо съм такава? „Какво се случва с мен? Защо, когато се докосвам до хората, сякаш получавам нещо от тях?“ За да разбера всичко това, положих много усилия.  Никога не съм имала нормален живот.

Турция е като съкровище. Земята, по която ходим крие хиляди митологии. За Гьобекли тепе трябва да пишат всички, да се правят документални филми. Трябва да направим това място популярно.

Атийе стана като подарък за самата мен. Когато се върнах от тези места, аз назовах буквата „А“. Атийе, това е подарък. Това, което влагаме в буквата „А“ от думата Атийе, означава бъдеще. Атийе е подарък, поднесен ми от бъдещето. Когато реших да пиша, в продължение на 2.5 години заспивах и се събуждах само с Гьобекли тепе, не можех да мисля за друго. Гледах първата серия преди всички, а останалите серии гледахме заедно. Толкова много се развълнувах, че си поплаках.


Източник: https://vk.com/berenalican


Очевидно е, че авторката на книгата е доволна от видяното, което е страхотно.

Хубава събота, дружки! Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover



Общи условия

Активация на акаунт