Знаете ли какво установих

  • 28 318
  • 418
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 676
Не съм вярвала, че някога ще си помисля и кажа подобно нещо. Но стигнах до извода, че най-глупавото и пагубно нещо, което може да си причини една жена е да обича мъж. 
Скрит текст:
Изключение е ако това е синът и.
Мъжете НЕ трябва да се обичат. Те трябва нас, жените, да ни обичат, но не и ние тях. А реалността е обратната - ние ги обичаме, а те са с нас, защото така им е приятно, удобно и изгодно - заради всичко, което им даваме демек. И като ни гледат как ги обгрижваме и виждат, че ги обичаме и се чудят на акъла ни. Понякога дори могат да решат, че и те нас ни обичат, но това не е първичната любов, а е защото виждат колко ние ги обичаме и преценяват, че и те трябва да отвърнат със същото. Но до този етап рядко се стига - евентуално някъде в дълбока старост може и да ги осъзнаят тия неща, и пак не е сигурно.
Съответно - велика глупост е да се омъжиш по любов. Преди твърдях, че е идиотизъм да се ожениш заради влюбване - трябва да има истинска любов, защото влюбването е временно, а любовта е вечна и велика. Сега обаче размислих, и си промених мнението - любов НЕ трябва да има. Любовта е най-сигурният начин да се прецакаш и самоубиеш. Разбирателство, уважение, лоялност, зачитане, оценяване, приятно прекарване, взаимна изгода - ДА - тия неща могат да доведат до успешен брак. Но гола любов - НЕ. Тя може и да крепи брак, в които и двамата се обичат истински. Но тоя вариант на практика е почти невъзможен, и причината е, че мъжете са егоисти и НЕ могат да обичат друг човек освен себе си (евентуално мама и тати, дори и за децата си колко обичат не много сигурно). Единствената смислена любов е тази на майката към децата, защото е нужна за оцеляването им. Любовта към мъж е велика глупост днешно време,  а брака по любов е безсмислена саможертва, която мъжете НЕ оценяват, а приемат за даденост. Толкова са жалки горките. Непрекъснато се убеждавам, че мъже трябва да се изпозлват по предназначение и да не се влагат никакви емоции в тях. Най-прекарасното чувство на тоя свят не е любовта, а чувството ЧЕ НЕ ТИ ПУКА.
Сега знам какво ще ми напишете - че това, че аз съм се прецакала да обичам грешния човек, не значи, че всички са така. Разбирам ги - и аз така разсъждавах дъъъълги години, до преди малко Simple Smile)) И то не че нещо се случи - просто нещо ми присветна изведнъж.
Ако изводът е достигнат след навършване на 23-25 години, значи е закъснял.

# 16
  • Мнения: 3 865

Ако изводът е достигнат след навършване на 23-25 години, значи е закъснял.

ще се погрижа, да НЕ е.

# 17
  • Мнения: 712
Същата съм. Сметката си остава. Новото е, че любовта трябва да отпадне.
Точно обратното . Ако поразкараш малко сметките,  и се вслушаш в сърцето си, може и да се получат нещата .
Чел съм доста  твои постове , от  които оставам с  впечетление , че ти е трудно да живееш със собственото ти Аз .
Първо се научи да живееш в хармония със  самата себе си ,  пък после пробвай да вкараш в живота си и друг човек .

# 18
  • Мнения: 3 865
Същата съм. Сметката си остава. Новото е, че любовта трябва да отпадне.
Точно обратното . Ако поразкараш малко сметките  ,  и се вслушаш в сърцето си , може и да се получат нещата .
Чел съм доста твои постове , от които оставам с впечетление , че ти е трудно да живееш със собственото ти Аз .
Първо се научи да живееш в хармония със самата себе си , пък после пробвай да вкараш в живота си и друг човек .

сметките ако ги разкарам нищо няма да остане (освен малоумната, безсмислена и самоунищожителна любов). Която обаче ще разкарам и само ще изчакам децата да станат по-самостоятелни и ще действам. Иначе си прав - трудно е да добър човек да бъде себе си в лош свят. Но аз ще се справя с всичко. А ти май повече философстваш - не ми изглежда да имаш опит в житейските проблеми. Сърцето топръв ще спирам да го слушам трябва да знаеш. Ще пробвам как е без него

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Скрит текст:
Нещата са двустранни. От теб зависи колко ще даваш и вземаш в любовта. А мъжете и жените сме различни и изразяваме по различен начин чувствата си. Това, което ти наричаш отдаденост, грижа, за него може да е просто досада или даденост.
Допирните точки в двойката са в тънките настройки на ниво личност. Ако сте концентрирани и имате общо само в битовизмите, връзката няма да е цветя и рози, може и да се разпадне.
А самата нагласа, че "мъжете трябва да се използват по предназначение", вече те обрича да попадаш постоянно в ситуацията, която описваш. Както възприемаш света, ситуациите, хората, представяш им се, така и ще бъдеш приемана – като даденост, незачетена, неразбрана, но обичаща жена. В твоя телевизор е проблема.
И, да, не си попаднала на правилния човек (мъж).
И, не, няма да попаднеш скоро, ако имаш такива нагласи за живота, любовта, мъжете.

Aз и не търся на този етап - имам си други занимавки. Но като се стигне до търсене ще трябва да съм се откъснала от оковаващата заробваща и самопогубваща емоция. И съм направила първата крачка... надявам се.... От тук натам ще си гледам само собствения кеф и изгода

Цитат
Неделя е, дай го малко релакс и направи нещо за себе си.

Tова беше планът, ама се събудих рано, недоспала и съответно с гъза нагоре. Единственият плюс е получих горното просветление и продължава да го мисля. Може и да си сменя мнението някой ден, а може и след 3 мин. Но за сега е това Wink

Не знам дали твоят човек не е бил правилният или ти с тези си разбирания си прецакала отношенията ви. Ако искаш да намериш разбирателство и щастие, не казвам любов, че май за тебе това е мръсна дума, трябва много, много да се промениш. Хубаво е, че животът дава постоянно шансове.

При мен бракът е съдба и не съжалявам по никакъв начин. Това не значи, че не уча уроци. Любов не е мръсна дума - напротив - просто е глупост да я даваш, без да е взаимна.

Донякъде да... Мъжката енергия е активна и даваща, женската- пасивна и приемаща. Жената НИКОГА не трябва да се бори за любовта на мъжа. Един мъж за да обича не трябва да му се отнема мъжката енергия, а много жени правят тази грешка.
Друга грешка, която правят хората е да търсят щастието в човека до себе си, без да съзнават, че никой и нищо не може да ги направи щастливи, защото щастието е единствено тях. За да бъдат хармонични едни отношения, всеки трябва да обича първо себе си. Деца, мъж/жена, родители... никой преди себе си. Не можеш да дадеш любов без да е изпълнено сърцето ти с нея... Успеем ли да отхвърлим егото и да направим място на любовта в сърцето си, всичко се нарежда. Няма друг начин да се оправят вътрешноличностните конфликти и междуличностните взаимоотношения.

няма ли любов няма и нараняване и разочарование. Както казах най-здравословно е ДА НЕ ТИ ПУКА

Аз разбрах какво е любов след като останах сама. Година след последната ми връзка открих истинския смисъл на думата "любов".
Нараняването и разочарованието идват от очакванията. Не очаквай нищо и от никого!
Не можеш да живееш в брак без "да не ти пука". Но щастлив брак можеш да имаш едва след като заобичаш себе си и откриеш, че си си самодостатъчен и другият човек не е необходимост, а избор.

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Skrekkelig, сега видях последния ти пост. На колко години си? Предполагам, че си доста млада. Звучиш като дъщеря ми.
светецът има право.

# 21
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Единствената смислена любов е тази на майката към децата, защото е нужна за оцеляването им.
И какво прави тази майка, когато децата ѝ поемат пътя си?

Започва да храни котките в квартала. Или си намира млад любовник.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 22
  • Мнения: 3 865

Аз разбрах какво е любов след като останах сама. Година след последната ми връзка открих истинския смисъл на думата "любов".
Нараняването и разочарованието идват от очакванията. Не очаквай нищо и от никого!
Не можеш да живееш в брак без "да не ти пука". Но щастлив брак можеш да имаш едва след като заобичаш себе си и откриеш, че си си самодостатъчен и другият човек не е необходимост, а избор.


Аз си мислех, че като се жени за мен, значи ме обича (не можех да си представя някой да се жени без любов. Някои го правят по сметка, но си мислех, че мен по сметка само бездомен просяк може да ме вземе.). Ама се оказа, че въпреки всичко е било по сметка от негова страна. Аз съм самодостатъчна ако нямам деца - но децата ни имат нужда от двама родители, които живеят заедно на този етап.

Skrekkelig, сега видях последния ти пост. На колко години си? Предполагам, че си доста млада. Звучиш като дъщеря ми.
светецът има право.

40+

# 23
  • Мнения: 25 764
Много не мога да си представя как става така тази работа – да се омъжиш хем по сметка, хем по любов. Но да допуснем, че и в живота има такива неща, не само в розовите романи.
Явно току-що си установила, че мъжът ти също се е оженил по сметка. Сметката не е само пари и имоти, от мъжка гледна точка обикновено се изразява в намирането на сгодна женица, т.е. безплатна слугиня и детегледачка без много претенции.
Ти по сметка, той по сметка – защо се ядосваш тогава? Квит сте.
А и все пак ти съзнателно си си го избрала, нали така беше? Той се явява един вид жертва на твоя пресметлив ход.

# 24
  • Мнения: 3 865
То сметка винаги има, без значение дали ще е материална, финансова, слугинска, размножителна, креватна и т.н. Има обаче умни и глупави сметки. Пример за глупава сметка е да се ожениш за хубав секс без нищо друго. Щото като ти омръзне секса и като се окаже, че няма пари да нахрани децата и ти трябва да бъхтиш за всичко и животът става ад. Има 2 причини поради които НЕ съжалявам че се ожених за този - едната са децата разбира се и другата, че поне съм ги осигурила материално (сметката демек). Но както казах за мен всичко е съдба и съм го направила защото не съм могла да НЕ го направя. Който не го е преживял няма как да му обясня и ще му е трудно да го разбере.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Самодостатъчна можеш да бъдеш след като опознаеш и обикнеш себе си. Не говоря да приемеш недостатъците на външния си вид или характера. Говоря за душата. Да откриеш себе си, да се свържеш с истинското си Аз.
 Хората често сме много повърхностни, подвластни на егото си и за това сме нещастни. Доколкото разбирам и бракът ти е такава нездрава основа. Не е невъзможно да се промени, но пътят е дълъг и е нужно осмисляне на много неща и от двете страни.
Колкото до децата- това, от което имат нужда е единствено любов- да я виждат около себе си, да я усещат към себе си и така да се научат и да я дават. Това е основен житейски урок.

Точно, направила си най-доброто при дадените обстоятелства. Както и мъжът ти. Място за вина и упреци няма.

# 26
  • Мнения: 247
Цитат
Разбирателство, уважение, лоялност, зачитане, оценяване, приятно прекарване, взаимна изгода - ДА - тия неща могат да доведат до успешен брак. Но гола любов - НЕ
А каква е тази гола любов, че ми стана интерсно??? Без изброените по-горе неща в какво си се влюбила???

Цитат
Най-прекарасното чувство на тоя свят не е любовта, а чувството ЧЕ НЕ ТИ ПУКА.
А, ако взаимно не ви пука сигурно ще сте на седмото небе  smile3560

# 27
  • Мнения: X
Човек привлича винаги, това което мисли. Мислиш , че мъжете “не могат да обичат” - получаваш “мъж, който не може да обича” Защо вместо да се фокусираш, колко много даваш, не се абстрахираш. И що за любов е тази, която пресмята , кога , колко , защо и как е дала. А ти дали можеш да обичаш? Не да слугуваш, да чистиш и переш, а да обичаш. Да даваш, защото така искаш, а не защото така трябва. И аз - макар жена, не бих искала с човека до мен да се състезаваме, аз ли днес обичах повече или той. Смятам, че когато подходиш към човека с любов и чисти намерение, ще ти се отвърне със същото, ако ли не може би не е човека за теб. Хората са различни, за един да го прегръщаш цял ден е проява на любов, за друг да го оставиш да се занимава цял ден с хобито си е проява на любов. Може би не успяваш да обясниш на човека до теб, точно какво очакваш за да се чувстваш обичана 😊

# 28
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Пример за глупава сметка е да се ожениш за хубав секс без нищо друго. Щото като ти омръзне секса и като се окаже, че няма пари да нахрани децата и ти трябва да бъхтиш за всичко и животът става ад. .

Това обикновено се случва, когато хората са на около 20 години и имат повече хормони, отколкото мозък.
20 години по-късно е безсмислено да се терзаеш.
Гледай си децата и се радвай на живота, вместо да се занимаваш с размисли относно любовта и мъжете.

# 29
  • Мнения: 3 732
Постовете на Сарания са много смислени.

Човек трябва първо да обича себе си за да може да дава любов на друг.

Любовта за всеки е нещо различно защото хората са различни. Може някой да те обича но да не може да го покаже по твоя начин.

Общи условия

Активация на акаунт