Проблем с комбинирана пералня със сушилня

  • 3 095
  • 8
  •   1
Отговори
  • asgr
  • Мнения: 56
Здравейте!Предварително се извинявам ако запитването ми не е за тук.Та на въпроса-преди около месец закупихме комбинирана пералня със сушилня втора употреба.Всичко работи идеално,но забелязвам,че като пусна пране и оставя максималките обороти на пералнята (1400) по белите дрехи остават мръсни следи.Започнах да я оглеждам от вътре и като обърнах леко гумата на вратичката видях страшно много мръсотия от вътре.Дали може да се изчисти с някакъв препарат за перални или белина?Някой имал ли е този проблем?Не се усеща някаква лоша миризма нито по изпраните дрехи,нито от самата пералня.А когато наглася центрофугата на 800 оборота,това зацапване го няма.Няколко пъти съм чистила филтъра и съм я пускала на програма за почистване на барабана,но очевидно няма ефект.Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.Благодаря!

# 1
  • Мнения: 29 254
Има препарати за почистване на перални. Пускат се на най-дългата програма на най-високите градуси. Обаче ме съмнява да почисти добре гумата, ако е от рода на мухъла. Може да ползвате препарат на основата на белината, за да се изчисти, но пък да не разяде гумата....

# 2
  • София
  • Мнения: 12 006
Попитай в темата за комбинираните перални със сушилни - http://old.bg-mamma.com/?topic=876925.555;topicrefid=20

# 3
  • asgr
  • Мнения: 56
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 11 568
Здравейте!Предварително се извинявам ако запитването ми не е за тук.Та на въпроса-преди около месец закупихме комбинирана пералня със сушилня втора употреба.Всичко работи идеално,но забелязвам,че като пусна пране и оставя максималките обороти на пералнята (1400) по белите дрехи остават мръсни следи.Започнах да я оглеждам от вътре и като обърнах леко гумата на вратичката видях страшно много мръсотия от вътре.Дали може да се изчисти с някакъв препарат за перални или белина?Някой имал ли е този проблем?Не се усеща някаква лоша миризма нито по изпраните дрехи,нито от самата пералня.А когато наглася центрофугата на 800 оборота,това зацапване го няма.Няколко пъти съм чистила филтъра и съм я пускала на програма за почистване на барабана,но очевидно няма ефект.Моля за съвет,ако някой се е сблъсквал с такъв проблем.Благодаря!
Там може да се бръкне и да се изчисти. Аз моята я бърша след всяко пране.

# 5
  • Мнения: 3 250
Аз моята така бърках да я изчистя, че чак я извадих. Майстор - 30 лв.

# 6
  • asgr
  • Мнения: 56
Проблема е,че не мога да бръкна под гумата,едвам я издърпах малко,за да погледна отдолу,но май ще се обърнем към майстор наистина Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 250
Ако я издъпрпате повечко наистина ще трябва да се обръщате към майстор. После не може току-така да се върне на мястото си.

# 8
  • asgr
  • Мнения: 56
Да,права сте Simple SmileДнес сипах белина,намерих някаква,на която пише,че може да се сипва в пералня.Пуснах я на най-дългата програма на 95гр. празна и после като погледнах се беше поизчистило доста.Може би ще пробвам още веднъж и тогава ще го мисля Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт