Лудостта преди цикъл

  • 10 967
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Този Витекс е хранителна добавка, нали?
Да го пробвам и аз. Колко време се пие?

Добавка е, да. Аз го пия вече седми месец, като ефект усетих някъде чак след четвъртия.
Не знам иначе колко време се пие - смятам да го продължа, докато забележа, че резултатът е стабилен във времето поне половин година.

# 31
  • Мнения: X
Не, при мен няма такова нещо.
И близките момичета от моето обкръжение нямат.
Но при мен има реване,  по време на първите 24часа на цикъла, защото тогава ме боли като за световно. Задължително отсъствам от работа, и задължително се разкъсвам между желанието  за легло и тоалетна. Да не даде, да е точна по дата, тогава и линейка се вика, защото съм "замръзнала" от болка. Никакви лекарства не помагат, но като чета за вечерната иглика, ще взема да я пробвам...

# 32
  • Мнения: 63
Ох, почти всеки месец се случва-ям като за световно и то само глупости ми се ядат, нервна,крива,заядлива. После поглеждам коя дата е-а,ясно ПМС. Това че имам обяснение обаче, изобщо не смекчава ситуацията.
Първите 24ч. съм тотална щета. Боли, та се не трае. После минава и съм ок. Обаче като ми свърши е някакъв ад. Не знам на какво се дължи, дали ми пада кръвното или организма ми се изтощава и дава на късо, но всеки път съм с мигрена, ако е по-силна е придружена с повръщане от болката. Тотално неспособна съм за каквото и да е, искам само да лежа на тихо и тъмно(светлината ме дразни адски). Един от последните пъти се наложи ММ да се върне от работа, да вземе малкия с него там, понеже нямаше как да отсъства, а аз бях труп.

# 33
  • Мнения: 22 036
Никога не съм имала проблеми с цикъла, ама и аз барабар Петко с мъжете, реших да пия Вечерна иглика и се сдобих с ПМС, ама яко. Рев, драми, настроения. Спрях го и май няма да си правя експерименти повече. Побърках хората около мен. Такова чудео не е било и съчувствам на всички, които го изпитват.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз съм от тези с тежък ПМС и тежък цикъл.
Мигрената ми се обажда тогава, нервност, безсъние, дори сърцебиене.
А колко съм заядлива, чак себе си не мога да понасям, ужасно е. Много е трудно да се контролира човек, когато е под налягане отвътре.
През цикъла разбира се главата ме боли и съм стигала до повръщане понякога. Коремните болки все ги изтърпявам, но главата не се трае и все прибягвам до беналгин за нея и някакво успокоително за нервите.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 328
аз също съм с дефицит на тази "екстра" ПМС, но го отдавам на факта, че принципно съм луда:)
иначе, точно като в приказката, ако в този деликатен момент те попитат "защо така?" ... отговорът е "ЗАЩОТО ТАКА!"  Imp   

# 36
  • София
  • Мнения: 13 166
Проверете си хормоните. Преди много години имах тежък ПМС и се оказа Хашимото. Пия Л-тироксин и не съм имала ПМС сигурно от 20-тина години. Даже започнах да се чудя дали вече не трябва да ми се появява, че не съм много далеч от критическата, но явно имам някоя и друга година още.

# 37
  • Мнения: 8 952
Заради хормонален дисбаланс е тежкият ПМС. Нисък прогестерон.

Агнес и Прим ойл ме спасяват мен.

# 38
  • Мнения: 5 820
    И аз имам тежък ПМС. Като добавя, че имам и Анемия. В рамките на 1 седмица преди да ми дойде цикълът, започвам да се чувствам зле. Зърната ме набъбват и ме болят. Не позволяват да бъдат пипнати. Избиват ми пъпки по лицето и тялото - в рамките на 2 седмици преди да ми дойде цикълът. Когато цикъл започне да идва 2-3 дни толкова ме боли корема. Повдига ми се и имам чувството, че ще припадна във всеки момент. Взимам парацетамакс. Но шпа не ми понася. Напоследък не ми минава болката от парацетамакс. Не предпочитам тогава да излизам, но като се налага излизам.

    Чудя  се как ви търпят на работа да си взимате по няколко дни отпуска или болнички. От болничните се намалява заплатата.

    А като цикълът ми дойде, ми тече като чешма. На всеки час от най-големите нощни превръзки на Libresse Max. Като излизам и нощно време слагам тампон Super. Слагам тампон заедно с най-голямата превръзка. А един тампон се напълва за 2 часа. От този обилен цикъл започва да ме прималява. Ако не сложа нощно време или при излизане тампон, ще изцапам всичко и хората ще се смеят.

    Също изпадам 1 седмица преди цикъл и по време на цикъл в някакви истерии. Всичко и всички са ми накриви. Заяждам се, викам и рева. Моите близки не ме разбират защо изпадам в такова състояние. Още повече започват да ме дразнят и да ме ядосват, вместо да си замълчат и да не ми обръщат внимание. Изпадам в депресия. Имам чувството, че животът ми приключва до тук. Гледам на живота толкова отрицателно тогава и виждам само тъмнина. Не мога да издържа да мине този цикъл. Ето сега наближава да ми идва цикълът и се чувстват толкова потисната. Изобщо не желая да ми идва. Cry

    Против съм оралните контрацептиви. Чела съм, че причиняват рак на гърдата и рак на шийката на матката. Това го пише в листовките на противозачатъчните. Майка ми, когато ходи на мамолог, той я попита дали някога е взимала противозачатъчни. Тя е отговорила, че никога не е взимала противозачатъчни. Той й е отговорил, че противозачатъчните причиняват рак. Също една колежка на майка ми ходи при ендокринолог, като преди това един гинеколог беше й предписал противозачатъчни и тя ги приемаше. Така, като отиде при ендокринолог и като попита дали приема противозачатъчни - тя е отговорила, че приема противозачатъчни. Тя гневно се изказала, че трябва със закон да се спрат продажбата по аптеките на противозачатъчни. Също е казала, че причиняват рак на гърдата и на шийката на матката. Същата история и с една моя позната.

    За всеки проблем гинеколозите предписват с лека ръка противозачатъчни. Много добре знаят колко са вредни, но продължават да предписват. Отговарят, че това е единственото средство за каквото и да е - кисти, миоми, ПМС, обилен цикъл и т.н. Предписват ги, като че ли са бонбонки.

    Така че никога не бих приела противозачатъчни. Пробвала съм няколко вида преди да разбера колко са вредни, но не ми понесоха - имах главоболие, гадене, повръщане, липса на апетит, някаква апатия чувствах и никаква заинтересованост какво става около мене.

Последна редакция: вт, 11 сеп 2018, 18:12 от Jennifer_w

# 39
  • Мнения: 2 749
Преди време бях чела статия /с претенции да е научна/, в която се казваше, че ПМС при някои жени може да предизвика даже временна невменяемост.  Не знам дали е така наистина, но последните няколко години усещам у себе си подобни симптоми. Преди не усещах изобщо. Сега ме болят гърдите, яде ми се повече, подува ми се корема и съм нервна. И като лудост - скарах се с приятеля ми за глупост и си събрах партакешите набързо. След 2 дни ми дойде. Дали това не е било причината? Grinning

# 40
  • Мнения: 30 802
Jennifer_w, при такива симптоми се ходи на лекар. Тревожно е, ако за под 2 часа изхабяваш макси превръзка. Отиди на лекар, може да има от какво да е този тежък цикъл, особено ако води и до анемия.

Относно оралните контрацептиви - при всяко лекарство се преценява полза-риск. С пълното съзнание, че има риск, ги пия, защото ми увеличават неимоверно качеството на живот. Не се живее с анемия и чест и обилен цикъл. При мен това се причинява от аденомиоза - често срещано, тривиално състояние, което обаче адски снижава качеството на живот. Болки, промени в настроението, умора. Другите ми опции са хормонална спирала и хистеректомия - също със своите странични ефекти.

Дали причнияват рак и дали точно на теб ще ти причинят - и Господ може да не е сигурен, камо ли лекар. Да, по принцип може да увеличат риска, като например ако се пият от нераждала жена, некърмила, други фактори да има.

Обаче пак всеки си преценява какво иска да му е качеството на живота - дали да му е черно всеки месец, или да се адаптира към противозачатъчните. Има различни марки, с различни видове прогестерон и някои се понасят по-добре от конкретния организъм. Така че не може с лека ръка на всяка жена да кажеш - вредни са.

И като ги спрат със закон какво - няма да имам достъп до лесно, неинвазивно лечение, което ми увеличава качеството на живот? Ще си кървя героично всеки месец като Хаджи Димитър, което също е много полезно за здравето, ще съм ядосана и непродуктивна...ами мерси от такъв живот, ще рискувам с контрацептивите.

# 41
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
И аз съм със тежък ПМС.Физически не съм зле,само се тъпча неконтролируемо най-вече със сладко и съответно задържам вода.Но за сметка на това,на психиката ми се отразява много зле. Заядлива ,истерична, гневна, ревлива,супер чувствителна и докачлива-люшкат ме яко емоциите, и аз самата едва се търпя.Като Джекил и Хайд съм направо,две седмици съм бяла и добра,и после две седмици пълна кукувица.Пих два месеца вечерна иглика, при мен няма никакъв ефект.При мен е точно ПМС,в момента в който ми дойде и съм окей вече.До следващия път..

# 42
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Момичета, като ви чета, лошо ми става. Как издържате на такива цикли и ПМС не знам! Това не е нормално, потърсете причините! Ниският прогестерон е една от тях, да.
The Siren of Titan, как аденомиозата ще е често срещано състояние?!? Та това е еднометриоза вътре в матката. Даже жените с ендометриоза рядко ги спохожда.

# 43
  • Мнения: 30 802
Според гинеколога ми е супер често срещано. Доста жени си живеят с това състояние с години, не обръщат внимание. И аз можеше да си живея още известно време, преди хептен да се изяви анемията. По груба преценка до 20-30% от жените може да имат някаква фаза аденомиоза и вече е въпрос дали оплакванията са достатъчно неприятни.

И особено ако са те учили, че е нормална женска съдба да се превиваш и кървиш като заклана, доста жени не търсят помощ. И аз прекалено много търпях, мислейки си, че е нормално.

# 44
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Абе, и на мен всички жени с тежък и обилен цикъл са ми съмнителни и подозирам еднометриоза, ама аденомиозата е друга бира. Доста по-рядка е.
Иначе да, определено не е нормално цикълът да влошава качеството на живот и да е обилен.

Общи условия

Активация на акаунт