Столче В колата - за и против

  • 9 364
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 46 562
Преди 2 дни мернах една от тези реклами по БТВ или НТВ newsm78 но май беше като пример в някакво предаване, забравих, надявам се скоро да зпочнат да вървят редовно  Peace

# 121
  • Мнения: 11 322
Понеже Ерика питаше за столче за дете над 20 кг, пускам снимка на това, в което се вози дъщеря ми - 23 кг 114 см. Ползва се само колана на колата за закопчаване. Точно този модел спечелиха тукашните тестове на автомобилния клуб.

# 122
  • Мнения: 1 001
Много си интересен...Промити им били мозъците...какво искаш - да ти се размаже детето пред очите, ти да останеш жив и цял живот да ходиш като сянка ли, щото си ербап и не ти е промит мозъка????? В чужбина слагането на столче го има в правилника за движение, полицаи те спират и глобяват за това, болницата не те пуска с новороденото, ако нямаш такова - брех че тъп и промит народ, навсякъде, повсеместно, в чужбина. В чужбина, за разлика от нашата дивашка държава няма промиване на мозъците, има закони, които - о, чудо, са написани в интерес не на престъпниците, а на обикновените хора. Хубавото според мен е, че тази тема показва, че жените в България са по-зрели от мъжете и осъзнават нуждата от столче за кола, за разлика от юнаците шофьори, често убийци, с непромити мозъци.
Честно, колкото повече чета поста ти, толкова повече се кефя! smile3514 Има и за отношението към столчето в колата, и за отношението ти към законите в BG,  и за отношението ти към мъжето шофьори. Ще се изненадаш ли, ако ти кажа, че те подкрепям и за трите?!?

# 123
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Хубаво е столчето, чак на мен ми се прииска да седна в него  Laughing Но...няма как тепърва да уча 5 годишно дете да се вози в столче, навиците са голяма работа, ината също, пък и не виждам причина за промяна.

# 124
  • Мнения: 72
Аз съм също за стол4ето.Научихме сина ни още от бебе да ползва такова, за което много се радвам.Сега вече на 1г.и 5м.се вози без проблем в него даже го обожава.Ние сме поставили стола от зад в дясно.Така знам че е наи безопасно даже и от опит,за съжаление.

# 125
  • Мнения: 14 654
ако коланите на колата ви са с регулираща се височина и главата на детето е подпряна от облегалката - няма нужда да учиш 5-годишното си дете да се вози в стол. моето дете е на 3 години и се вози на задната седалка с колан,който просто е окачен по-ниско в сравнение със стандартната висичина на колана.

# 126
  • Мнения: 23 114
ако коланите на колата ви са с регулираща се височина и главата на детето е подпряна от облегалката - няма нужда да учиш 5-годишното си дете да се вози в стол. моето дете е на 3 години и се вози на задната седалка с колан,който просто е окачен по-ниско в сравнение със стандартната висичина на колана.
А замисляла ли си се за страничен удар при катастрофа или камшичен удар от инерцията??!!Столчето пази именно от това.Според мен 3г дете е твърде малко за колани,колкото и надолу да слизат.Освен това е много важно коланите да минават на правилното място-през торакса/не врата/и под корема,а не върху.При силен удар има възможност от сериозни вътрешни контузии,причинени от колана върху корема на детето.Затова са измислени седалките за големите деца/над 4г и над 20 кг ,мисля/,за да регулират позицията на колана.Дете на 3г,закопчано само с колан е доста рисковано.Мое мнение. Peace

# 127
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Естествено,че ЗА.

# 128
  • Мнения: 14 654
главата му е подпряна от облегалката, а коланът изобщо не минава през врата .

# 129
  • Мнения: 2 978
Преди 2 дни мернах една от тези реклами по БТВ или НТВ newsm78 но май беше като пример в някакво предаване, забравих, надявам се скоро да зпочнат да вървят редовно  Peace


Ако не се лъжа и снощи при Слави даваха нещо подобно newsm78

# 130
  • Мнения: 2 257
Тъй, кавичките на промити нарочно не ги сложих. А ако без да ми се сърдиш прочетеш постовете ми, ще разбереш мнението ми.
Ми така е, като яхвам метлта рано сутрин, преди да съм си изпила цялото кафе. Sad Най - смирено моля за извинение и си поправям грешката, която беше изцяло моя - трябваше хубаво да вникна и прочета всичко, както обикновено правя преди да напиша нещо, но очевидно тази сутрин съм станала с неправилните части нагоре. Извинявам се още веднъж!!!  и много мЪ йе срам.... Embarassed Embarassed Embarassed Peace Peace Разбрах какво си искал да кажеш и благодаря за миролюбивото разбиране.

# 131
  • Мнения: 1 077
до 12 години няма да мръдне без столче в колата. От друга страна, мои приятели, наглед разумни хора, считат детето си, на 2г и 4м за достатъчно голяма, за де се вози без столче, "ми тя си седи спокойно отзад"  Shocked newsm78

# 132
  • Мнения: 3 478
Разбира се че "ЗА", както и други мами са казали по чужбинско е задължително и въобще не се налага да се двоумиш.

# 133
  • Мнения: 1 860
 И тъй като отговорите "не" са вече 3, заповядайте на темата в подписа ми! Hug

# 134
  • Мнения: 9 990
до 12 години няма да мръдне без столче в колата. От друга страна, мои приятели, наглед разумни хора, считат детето си, на 2г и 4м за достатъчно голяма, за де се вози без столче, "ми тя си седи спокойно отзад"  Shocked newsm78

Ами аз затова искам закон и глоби-за да няма такива разяснения, че стои мирно.Да няма двоумене по въпроса.И аз имам такива приятели-имаха и произшествие, детето се удари...и пак така си се возят...

Общи условия

Активация на акаунт