Столче В колата - за и против

  • 9 344
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 391
опаа, обърках се и писах не, а исках да пиша да и не знам как да го редактирам.... така че да знаете че единия против е фалшив  Embarassed....

Аз съм за столчета, но нямаме...
От 2 седмици имаме кола и всеки ден караме малката на баба й сутрин и вечер си я взимаме, караме я на близо - на 15 минути, но винаги я връзваме в средата с коланче - през кръста /колата има 2 нормални колана отзад и един само през кръста по средата/

Освен тоя през кръста й премятаме и единия от съседната седалка, той е доста дълъг, през гърдичките и кръста.

Детето е на 1г.10м.

Достатъчни ли са коланите или бързичко да се ориентираме към някое столче?

И щом столчето е по-надеждно - както разбирам всички твърдите, каква марка ще ми препоръчате че поне да става до късна възраст наистина.
Моля препоръчайте ми марки и цени и магазини!
Добре ли е да се купува втора употреба?

Чакам съвети   bouquet

# 136
  • Мнения: 1 391
и още как спи детето в столчето , не клюмва ли?

Примерно ако пътуваме до морето - 6-7 часа... тя ще изкукурига на това столче, ще я хванат лудите усещам аз...

и не може да полегне, седнал да се спи е гадничко

# 137
  • Мнения: 9 990
Сега, столчето е наложително-както съм казвала не веднъж-превенция.Разгледай в Данет-за най-лесно и веднага...
За спането-ми то на голям човек му дотяга понякога.Трябва да сте готови за спирки и почивки, когато пътувате с дете.Не взимайте на екс пътя.Слизайте, разхождайте се, сладолед, да пишка...ей така неусетно ще пристигнете.Спи се в столчето-главата клюмва, но облегалката е за това...

# 138
  • Мнения: 1 860
 Collibri, само разгледай страница - две по-назад има много линкове за столчетата и модели. Peace И не се колебайте, ами си купете малко спокойствие.

# 139
  • Мнения: 1 001
Тъй, кавичките на промити нарочно не ги сложих. А ако без да ми се сърдиш прочетеш постовете ми, ще разбереш мнението ми.
Ми така е, като яхвам метлта рано сутрин, преди да съм си изпила цялото кафе. Sad Най - смирено моля за извинение и си поправям грешката, която беше изцяло моя - трябваше хубаво да вникна и прочета всичко, както обикновено правя преди да напиша нещо, но очевидно тази сутрин съм станала с неправилните части нагоре. Извинявам се още веднъж!!!  и много мЪ йе срам.... Embarassed Embarassed Embarassed Peace Peace Разбрах какво си искал да кажеш и благодаря за миролюбивото разбиране.
Сега пък се чувствам виновен. То бива извинения, ама чак пък толкоз  smile3534
Когато тема с такова заглавие стане излишна, тогава ще мирясам. До тогава все ще се опитвам да налея акъл някому (не че аю имам в излишък)

# 140
  • Мнения: 11 315
и още как спи детето в столчето , не клюмва ли?

Примерно ако пътуваме до морето - 6-7 часа... тя ще изкукурига на това столче, ще я хванат лудите усещам аз...

и не може да полегне, седнал да се спи е гадничко
Столчетата за тази възраст имат опция да се накланят и могат да спят децата спокойно в тях. Могат спокойно да се ползват до 4-5 год. възраст.
При такъв дълъг път или предвидете почивки на всеки 100 км или пътувайте през нощта, за да спи през цялото време.
Наскоро ни се наложи да пътуваме 6 ч в едната посока. Пътя беше 4 1/2 ч, но с почивките стана толкова. Къде спят, къде играят отзад, важното е да са защитени.
Успех в избора.

# 141
  • Мнения: 3 394
100% за, за и пак за!
За тези, които се мислят,че е скъпо столчето за колата или няма смисъл от него, могат да се лишят за известно време от безценните удоволствия като ракийка и цигарки и ще съберат парите в името на безопасността на собствените им деца.

Преди време имаше тук една майка, която разказа как са катастрофирали с колата послед зима, мъжът й не е могъл да овладее колата на заледения път и бебето й е изхвръкнало от ръцете й и само снегът е умекотил фаталния удар, когато то е излетяло от колата. Ужъсът й без безграничен и сигурно цял живот ще го помни!!! Детенцето й е оцеляло и дано никога на никой не му се случва подобно нещо!!!

Запомнете - възрастния човек в колата сам носи отговорността за себе си, но за децата ви - това сте вие!!!

# 142
  • Мнения: 5 370
и още как спи детето в столчето , не клюмва ли?

Примерно ако пътуваме до морето - 6-7 часа... тя ще изкукурига на това столче, ще я хванат лудите усещам аз...

и не може да полегне, седнал да се спи е гадничко
Столчетата за тази възраст имат опция да се накланят и могат да спят децата спокойно в тях. Могат спокойно да се ползват до 4-5 год. възраст.
При такъв дълъг път или предвидете почивки на всеки 100 км или пътувайте през нощта, за да спи през цялото време.
Наскоро ни се наложи да пътуваме 6 ч в едната посока. Пътя беше 4 1/2 ч, но с почивките стана толкова. Къде спят, къде играят отзад, важното е да са защитени.
Успех в избора.

Арвен е права, ние вече 2 пъти ползвахме столчето за по-длъжки пътувания.
Нашето е Макси Кози Приори СПС, има си отдолу една бъзикалка, тя се издърпва и то заема формата на люлка-дано съм обяснила точно.
Освен това има странични облегалки за главицата.

# 143
  • Мнения: 1 107
Странна анкета  newsm78 Естествено, че ЗА  Peace

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 5 644
Струва ми се, че въпроса и анкетата са излишни. За мене второто е признак на престъпна безотговорност  Peace

# 145
  • Мнения: 5 622

 Няма против. Само ЗА съм аз!

Относно спането-нашето се вдига на 2-3 нива някъде и става полегнало. На дечко му е удобно. Може би зависи и от столчето все пак. Аз съм доволна от нашето си- Chicco Key 1

# 146
Естествено, за столче! Но има и други неща, за които вече започваме да мислим: как караме, как се владеем, с колко звездички ни е аутото по euroncap... И понеже повечето от колиците ни са на годинки е добре да погледнем статистиката:
/auto-билд септември 2005 - № 9 стр.82/
 "- опасността от най-тежките и фатални наранявания се намалява със 79% при поставен предпазен колан.
- подобрената деформационна структура на каросерията носи допълнително 13%, а въздушната възглавница добавя само 3%"

в същото сп, но от февруари 2006 - № 4 стр.38-40 има и стравнителен тест за авто-седалки за деца, където горе долу са подредени в реда: /някои или повечето ги няма в BG/ - всички се отнасят за деца от 4 до 12г. или от 15 до 36кг:
Отличен: Cybex Solution
Много добър: Concord - Lift Pro-Tect, Maxi-Cosi - Rodi XP
Добър: Chicco - Max-3 S, Wavo Junior
Задоволителен: HTS - Besafe 1-2-3 Europ, Recaro - Young Style, Romer - Vip
и т.н.

"... Въпреки тези недостатъци /описани са в статията - моя бележка/ , все пак е по-добре със седалка, която е значително по-сигурна от столчето без облегалка. Запомнете: правилно обезопасените деца имат СЕДЕМ пъти по-голям шанс да се отърват невредими при евентуална катастрофа."

За момента най сигурен автомобил е Citroen C6, за това пожелавам на всичкини минимум по един тъкъв! Praynig Simple Smile

тук два линка:
http://www.childcarseats.org.uk/carrying_safely/carrying_safely.htm
http://www.euroncap.com/

# 147
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488

Преди време имаше тук една майка, която разказа как са катастрофирали с колата послед зима, мъжът й не е могъл да овладее колата на заледения път и бебето й е изхвръкнало от ръцете й и само снегът е умекотил фаталния удар, когато то е излетяло от колата. Ужъсът й без безграничен и сигурно цял живот ще го помни!!! Детенцето й е оцеляло и дано никога на никой не му се случва подобно нещо!!!

Запомнете - възрастния човек в колата сам носи отговорността за себе си, но за децата ви - това сте вие!!!

Тази майка съм аз   Wink. В нашия случай вярвам, че един Господ ни спаси по начин, по който столчето не би успяло. Това си беше чудо, за което до днес всеки ден благодаря и за наша огромна радост имаме една разкошна беборана, без никакви лоши последствия от случилото се:).
Все пак си дадох сметка, колко е важно детето да бъде със столче. Тогава имахме вариант да ползваме количката за столче, но рядко го правихме, най-вече, защото по време на дълъг път я кърмих или спеше на ръцете ми през цялото време. Никога не съм предполагала, че толкова лесно и неусетно мога да я изгубя при евентуален удар. Рецете определно не могат да удържат, колкото й здраво да стискаш, а и всичко става за миг, в който почти губиш съзнание и разум какво точно трябва да правиш...
Сега тя си има столче за 450 лв, което страшно много й харесва (в сравнение, в стола на количката винаги протестираше и мрънкаше недоволно, така че явно между различните видове столчета има разлика в качество и комфорт). Много бях доволна от тази ни покупка и за миг не съм съжалила, че дадох почти 5 пъти повече от цената за нормално столче и се разходих до София за него, защото по нашите магазини тук толкова скъпи няма.
Батко й стои отзад привързан с колан, който минава под мишницата.
За много неща си давам сметка след случилото се и едно от тях е как при почти банален, неопасен удар, дори при по-рязко спиране или намаляване на колата детето може да изхвърчи и сериозно да пострада.
В Добрич имаше случай наскоро, при който по околовръстния на заздрачаване, шофьорът не успява да види навреме велосипедист пред него, набива рязко спирачките. Жертвите са две: велосипедистът - близо 80годишен дядо и тригодишният син на шофьорът, който е седял на предната седалка в скута на майка си и си е ударил фатално главата при удара.
Колкото до коланите: сещам се за един познат, който пътувал по изключение без колан. Блъска се челно и изхвърча назад през задното стъкло на колата без почти никакви наранявания. Ако си беше сложил колан, със сигурност щеше да е по-зле.
При нашата катастрофа повечето от нараняванията и натъртванията на мъжа ми бяха именно от колана. Ако синът ми беше с колан отзад със сигурност също щеше да има травми от притягането му. В този случай той просто падна на меко върху мен и му нямаше абсолютно нищо. Може би и ако бебето беше в столче и се беше оказала от страната върху която падна колата, резултатът за нея щеше да е по-лош, от колкото в случая... Както и да е. Това, повтарям не значи, че не трябва да предприемаме нищо. Просто за конкретния случай Бог бе милостив към нас и ми даде урок за напред... от нас много малко неща зависят, но определено столчето може да спаси животът на детето ви.

# 148
  • Мнения: 1 001
ако коланите на колата ви са с регулираща се височина и главата на детето е подпряна от облегалката - няма нужда да учиш 5-годишното си дете да се вози в стол. моето дете е на 3 години и се вози на задната седалка с колан,който просто е окачен по-ниско в сравнение със стандартната висичина на колана.

Така, през почивните дни пробвах с Александра на задните седалки на Ford Fiesta, VW Passat и Renault 19 без столче. И в трите случая колана, плъзгайки се по облегалката на седалката, минаваше твърде високо през гърдите й. Аз без повдигащо столче не бих я возил и не я возя.

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 09:29 от klisurov

# 149
  • Мнения: 9 990
И все пак говорим за едно приспособление, което е лесно за употреба, може да се мести-да се прибира в багажник, да се сваля до седалката, когато не се вози детето, а трябва възрастен да седне там, не се монтира.Супер елементарно е просто.На нашата кола има някакво нещо, незнам даже как да го обясня-дали не е за регулиране на колани-незнам, ще се наложи да поразгледам по-обстойно, но засега-седалката си е задължителна.
А, и не на последно място-достъпно като цена Hug

Последна редакция: пн, 19 юни 2006, 09:44 от пенелопа

Общи условия

Активация на акаунт