От Испания до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 1

  • 39 825
  • 354
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Момичета, кога се очаква да пристигне курса от Испания с ГГБГ? Не мога да се ориентирам в проследяването в профила ми пише склад Мадрид 29.10.. Дали е пристигнал курса? Поръчката ми е била на адреса им на 27.10.

# 151
  • Мнения: 144
Мисля да направя една поръчка от Испания. Кое е по-добре: Лерон или GGBG? Ще ми бъде пратен по куриер, тъй като не съм от София.

# 152
  • Мнения: 253
Мисля да направя една поръчка от Испания. Кое е по-добре: Лерон или GGBG? Ще ми бъде пратен по куриер, тъй като не съм от София.
Еднакви са, ползват общ транспорт.

# 153
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Здравейте,
Пуснах поръчка от https://womensecret.com/es/es, не е с превозвач, но страшно много се бави, от 11 декември стои в статус изпратена. Не че съм останала без пижами, но се чудех дали пратките от Испания по принцип се бавят толкова и дали ще стига по-бързо, ако ползвам превозвач за този сайт? Иначе имаше много изгодна промоция.

# 154
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
За въпросния сайт не мога да кажа, но от испанския амазон си поръчах iRobot, трябваше да дойде на 21.12, той дойде по рано на 14.12, но все пак говорим за Амазон. Поръчах си от Десигуал , поръчката ми е била на 2.12 при ggbg, още не съм получила мейл, че камиона е пристигнал в България. Превозвача е натоварен сигурно след Нова година ще си взема парцалките. Тъй че и с превозвач не е много бързо.

# 155
  • Мнения: 3 632
Здравейте,
опипах почвата с малка поръчка от Амазон, която според проследяването е доставена на 29 декември на адреса на GGBG. (El pedido ha sido entregado en la dirección indicada).
В профила в GGBG нямам нищо отбелязано. Това нормална практика ли е или се дължи на лудостта около празниците?

# 156
  • Мнения: 4 671
Спокойно, ще се отрази. И аз така се притеснявах в началото, ама им свикнах. Понякога са много бързи, но друг път се бавят. Изчакай още няколко дена и ако и тогава нямаш мейл, звънни в офиса им. Но съм сигурна, че всичко е наред. Simple Smile

# 157
  • Мнения: 18 442
Аз пък нямам мейл, че е пристигнала пратката на испански адрес. Знаете ли кой се разписва на този адрес при прием на пратките? Амазон казват, че Christ. я е приел. Надявам се не е Jesus, а е някой служител Христо.

# 158
  • Мнения: 4 671
Аз пък нямам мейл, че е пристигнала пратката на испански адрес. Знаете ли кой се разписва на този адрес при прием на пратките? Амазон казват, че Christ. я е приел. Надявам се не е Jesus, а е някой служител Христо.
Joy
На мен винаги ми пращат мейл - Имате пристигнала пратка в ES, UK, DE склад, ама както казах вече не ги следя. Чак след време ги виждам в мейла си. Свикнах, че понякога се бавят в обновяване на инфото и не се напрягам излишно.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Ако ще ви успокоя пратка пристигнала в офиса им на 2.12.20, за нея получавам информация на 18.12.20, че потегля с курса към БГ. Същата още не съм получила предполагам ще взема от офис на Еконт следващата седмица.

# 160
  • Мнения: 18 442
И аз винаги получавам мейл, сега обаче нямам нито за получаване, нито, че е тръгнала (а поне според сайта е тръгнал курс ден-два по-късно).

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Ами и моята е била на 2-ри декември, а е имало курс мисля 10.12, но предполагам е бил пълен и моята пратка е тръгнала със следващия. Така предполагам. Важното е да дойдат и всичко да е Ок. Не бих казала, че ми харесва това невидение и силно се надявам превозвача който ползвам от Англия и Германия да пусне такава услуга, ще си спестя и вътрешен куриер.

# 162
  • Мнения: 393
Моята пратка от Испания с GGBG беше на адреса им на 10.12 и чак вчера получих известие че имам такава...ясно ми е че е натоварено, но пък има и друго - ако поръчката не е при тях, как ще пиша на сайта след месец и нещо че не съм си получила нещата... не е сериозно.. отделно ако липсва нещо... не съм много доволна, ползвам ги само за Испания. Поръчвах и няколко пъти от Англия, един артикул липсваше, уж шяха да търсят, нито се обадиха, нито нищо.. така си остана. Беше дребно и не съм се занимавала да се разправям.
Ако се появи друг превозвач, бих се прехвърлила веднага.

# 163
  • Мнения: 33
Момичета, здравейте. Прегледах темата назад, но не открих отговор  на моя въпрос - някоя от вас поръчвала ли  е от трета страна  до Испания? Например от Китай или друга азиатска държава до испански офис на превозвач? Интересува ме главно дали задържат масово на митница пратки там, какви са условията на освобождаване? Имате ли опит с това?

# 164
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз поръчвам от Китай до испански адрес( не на превозвач, на моя). Досега не са ми се бавили поръчки, за митници да не говорим. Обаче представа нямам какви са условията за минаването през митници, наистина.

Общи условия

Активация на акаунт