Бременност с второ дете.Аборт??

  • 12 979
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 348
Е, ще трябва да направиш и ти някакво усилие даподобриш отношенията. То не може само защото свекървата ти е благодарна.
Да и обърнеш 5 минути внимание на жената е нормално, когато живеете заедно. Досадно е, да, ама е нормално. Ако живееше с майка си пак линямаше да и обръщаш внимание?

# 61
  • Мнения: 43
Е, ще трябва да направиш и ти някакво усилие даподобриш отношенията. То не може само защото свекървата ти е благодарна.
Да и обърнеш 5 минути внимание на жената е нормално, когато живеете заедно. Досадно е, да, ама е нормално. Ако живееше с майка си пак линямаше да и обръщаш внимание?
Оо аз и съм обръщала тооолкова много внимание чее... незнам друга коя е била така.И съм издържала на много обиди и разправиий и винаги съм гледала всичко да минава.Нали все пак сме в една къща.

# 62
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Няма как да не се дразня на подобни глупости. Ама пълни глупости! Като го правихте детето не се сети за свекървата,а сега чак. И дай щото свекървата не те харесва да направиш аборт!Аборт,момиче,аборт!!! Не да боядисаш стените червени!! Говорим за нещо толкова сериозно,а с такава лекота казано от теб. Все едно е нещо нормално, хубаво и всеки дем може да се прави. Това не можеш да поправиш! Дори и някога пак да забременееш,няма да е същото дете,друго ще е! Аз бих си теглила ножа ако направя аборт заради свекървата! С мъжа ти сте говорили,щом казваш че е желано,защо не се разбрахте къде и с кого ще живеете преди да забременееш? Защо след като знаеш,че не иска да оставя майка си,си се съгласила да имате второ дете? Проблем имаш,ама с мъжа си.Адски е тъпо това което казваш и ме вбесява... Осъзнаваш ли колко нелепо звучи? "Мисля да направя аборт заради свекървата". ... Просто...нямам думи повече.

 "Мисля да направя аборт заради свекървата" - ако аз бях свекървата и разбера, че заради мен махат внучето, бая щяхме да си развалим отношенията. Повярвай ми, малко свекърви биха преглътнали това.
Мога само да предполагам за какво сте се сдърпали така с жената, че да си готова да махнеш дете заради нея. Мен това би ме убило, ако бях свеки. Дано някой ден моята снаха не мисли такива неща....

# 63
  • Мнения: 650
Много ви е грешно мисленето. Много. Съвет дали да го махнете или не няма да ви дам, но щом сте си го помислили даже да го махате, заради свекървата или заради това че живеете далеч от центъра защо изобщо го направихте?!  Ако е толкова желано изобщо няма и да си помислите за опцията аборт. Бъдете силна, кое е по- важно детето или свекито?

# 64
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Като се замисля ,бабата може да бъде много полезна на едно младо семейство.Друго си е като се прибереш от работа да намериш сготвено ядене.Или да има кой да гледа детето няколко часа.
Да можеш да излезеш с мъжа си вечер и да сте спокойни,че има сигурен човек в къщата да  наглежда децата.
Да има кой да гледа детето през ваканциите...

Защото ние например ,за да излезем само двамата,трябва да планираме предварително и да ангажираме детегледачка.

# 65
  • Мнения: 1 174
Като се замисля ,бабата може да бъде много полезна на едно младо семейство.Друго си е като се прибереш от работа да намериш сготвено ядене.Или да има кой да гледа детето няколко часа.
Да можеш да излезеш с мъжа си вечер и да сте спокойни,че има сигурен човек в къщата да  наглежда децата.
Да има кой да гледа детето през ваканциите...

Защото ние например ,за да излезем само двамата,трябва да планираме предварително и да ангажираме детегледачка.
А само да обърна внимание- бабите не са това, което бяха. НЕ всички искат да готвят, да ти гледа децата и да ти чистят докато ти си на работа, а някой изобщо не могат да минат в графа доверен човек. Пример: Дете се оставя на баба за 2 часа, баба се снима с него и докато се мъчи да качи снимката в ФБ с подходящия текст, малкия си разбива веждата.
По темата - отношенията се подобряват, само когато има желание и усилия от двете страни. Аз бих седнала, бих говорила право куме в очи и да се изясним веднъж за винаги, кой, какво очаква от отсрещната страна и какво получава в замяна. С тайни надежди ситуацията да се оправи от само себе си, не става. Много ни куца семейната комуникация, а и не само тя.

# 66
  • Мнения: 650
Малко отклонение от темата. Нашата екс (Слабва Богу) баба- бившата ми свеки, толкова на думи умира за дъщеря ми, че като се прибере малката при баща си тя едвам успява да отдели по 1ч. за да я види (през тези две седмици в които детето е там). Много е заета милата по молове, кафета с приятелки, разходки и какви ли още не дивотии. От такива фейк баби полза няма, само проблеми. Добре че мога да разчитам на баща и да грижи за нея, а не се е метнал на майка си.
Така че,  примерно в моя случай по- добре без баба от колкото с такава!

# 67
  • Добрич
  • Мнения: 1 144
Сега ще ти напиша какво аз бих направила  в тази ситуация.
Сядам и говоря с любимия, че с две деца не е същото като с едно. Ще се удвоят разходите, отговорностите, ще се намали времето за лични нужди и на двамата. И повечето отговорности и време ще се паднат на теб, защото ти ще гледаш децата. Ето защо ще имаш все по-малко време за двор, градина, за компания на свекървата и т.н. Питаш го дали до тук е съгласен с теб. Ако да.. продължаваш
Тя е сама, къщата е удобна за гледане на деца, но ако сме във вражда предпочитам да сме самостоятелни в града. Ако и тя иска да сме тук заедно с двете деца, да не е сама, то трябва да говорим с нея и да и кажем, че аз ще съм много натоварена с двете деца и е хубаво да не се надява на много помощ от теб в градината,  по вероятно е ти да имаш нужда от помощ. Така че или да намалят работата в градината или той да се ангажира да и помага . Твоята работа е да гледаш децата.  Пак го питаш дали е съгласен. Ако да....
Сядате тримата със свекито и и обяснявате -Така и така, говорихме, взехме решение да променим това и това в организацията на домакинството ни, за да можем да посрещнем новото бебе. Ти съгласна ли си? Ако да . Обяснявате кой , какво кога и как върши, кой на кого и кога помага, кое се прекратява и т.н.

Ако на някой от въпросите получиш  отговор "не,  започвате отначало:
 Ти как си представяш отглеждането на две деца? Как ще покрием нуждите , времето, отговорностите?
  Докато не намерите компромис нещата ще се вгорчават все повече, а още едно дете ще бъде въвлечено в тази история стара като света -свеки/снаха

 

# 68
  • Мнения: 3 732
Свекървата гледа ли първото дете? Колко ще е разликата между децата ако второто се роди?
От кой край сте?

# 69
  • София
  • Мнения: 24 839
Малко отклонение от темата. Нашата екс (Слабва Богу) баба- бившата ми свеки, толкова на думи умира за дъщеря ми, че като се прибере малката при баща си тя едвам успява да отдели по 1ч. за да я види (през тези две седмици в които детето е там). Много е заета милата по молове, кафета с приятелки, разходки и какви ли още не дивотии. От такива фейк баби полза няма, само проблеми. Добре че мога да разчитам на баща и да грижи за нея, а не се е метнал на майка си.
Така че,  примерно в моя случай по- добре без баба от колкото с такава!

И защо е по- добре без баба?
Щото иска само да се порадва на детето без да изземе функциите на бащата?
Щото не живее единствено за тия 2 седмици, в които детето е при баща си?

Ако го направи, бащата ще е Муньото, който хвърля детето на майка си и си хойка.

И кой е казал, че бабата заслужава да е такава, само ако отглежда определено от родителите време, внучето? newsm78

# 70
  • Мнения: 650
Малко отклонение от темата. Нашата екс (Слабва Богу) баба- бившата ми свеки, толкова на думи умира за дъщеря ми, че като се прибере малката при баща си тя едвам успява да отдели по 1ч. за да я види (през тези две седмици в които детето е там). Много е заета милата по молове, кафета с приятелки, разходки и какви ли още не дивотии. От такива фейк баби полза няма, само проблеми. Добре че мога да разчитам на баща и да грижи за нея, а не се е метнал на майка си.
Така че,  примерно в моя случай по- добре без баба от колкото с такава!

И защо е по- добре без баба?
Щото иска само да се порадва на детето без да изземе функциите на бащата?
Щото не живее единствено за тия 2 седмици, в които детето е при баща си?

Ако го направи, бащата ще е Муньото, който хвърля детето на майка си и си хойка.

И кой е казал, че бабата заслужава да е такава, само ако отглежда определено от родителите време, внучето? newsm78
По ред други причини, които не са за тази тема и мисля да ги спестя. Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 4 283
Малко отклонение от темата. Нашата екс (Слабва Богу) баба- бившата ми свеки, толкова на думи умира за дъщеря ми, че като се прибере малката при баща си тя едвам успява да отдели по 1ч. за да я види (през тези две седмици в които детето е там). Много е заета милата по молове, кафета с приятелки, разходки и какви ли още не дивотии. От такива фейк баби полза няма, само проблеми. Добре че мога да разчитам на баща и да грижи за нея, а не се е метнал на майка си.
Така че,  примерно в моя случай по- добре без баба от колкото с такава!

И защо е по- добре без баба?
Щото иска само да се порадва на детето без да изземе функциите на бащата?
Щото не живее единствено за тия 2 седмици, в които детето е при баща си?

Ако го направи, бащата ще е Муньото, който хвърля детето на майка си и си хойка.

И кой е казал, че бабата заслужава да е такава, само ако отглежда определено от родителите време, внучето? newsm78



И аз си помислих да я питам къде ѝ е проблемът, ама си замълчах. Не знам, хората явно много се впечатляват, че някой не иска да гледа детето. БНД го вижда 2 пъти годишно за няколко дни, техните повечко, че  тя остава на село месец от лятната ваканция. Ама и повече да е и по-малко - това въобще не би ме притеснило. Кой когато колкото иска и може - негов си проблем. То си е за него, губи прекрасни невъзвратими мигове с това дете. А всеки такъв е безценен!

# 72
  • Мнения: 43
Свекървата гледа ли първото дете? Колко ще е разликата между децата ако второто се роди?
От кой край сте?
Да,много я гледа.Подтоянно е при нея когато не е на работа. Първото ми е момиче на 9 години.

# 73
  • Мнения: 30 802
Ох, аз си мислех, че сте с тригодишно, боледуващо, ти от години не си работила...ми с дете на девет какво има да мислиш за второ? Общо взето година- година и половина ще си у дома, после ясла и така...аз си мислех, че ще ти се струпат пет години у дома нон стоп.

# 74
  • Мнения: 2 039
То деветгодишното, особено като е момиченце ще ти е само от помощ.Получи добри съвети да разговаряте и  изчистите проблемите.Пожелавам ти успех и здраво бебе.

Общи условия

Активация на акаунт