Захранване - въпроси и отговори!

  • 33 822
  • 722
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 35 129
Пийкок, малкия вече не яде ли каши? Какво даваш на тяхно място? Те за определен период ли се дават?
Вече много, много рядко ги давам кашите. С въвеждането на млечните и глутена съвсем не давам каши. Сутрин давам или попара или юфка или макарони със сирене или кисело мляко. Следобеда давам десерта от кухнята и кисело мляко с плод и бисквити

# 76
  • Мнения: 2 406
Киселото мляко кога се даваше, след 10м?

# 77
  • Мнения: 1 179
Да, към тази възраст най - добре, макар че може и към 8-ми, а някои съветват, даже към 11-12 м., че е силен алерген и най - често срещаната алергия при децата.
Другата масово обсъждана тема в групата за захранване. Заместване на АМ с кисело мляко.

# 78
  • Мнения: 9 196
Да, към тази възраст най - добре, макар че може и към 8-ми, а някои съветват, даже към 11-12 м., че е силен алерген и най - често срещаната алергия при децата.
Другата масово обсъждана тема в групата за захранване. Заместване на АМ с кисело мляко.


При нас педиатрите съветват всички животински млека и цяло яйце - на 12 месеца. Само жълтъчето може по рано. Това не важи за месата - при ексклузивно кърмени, може да се захрани и първо с месо, което на мен ми стана много странно...

# 79
  • Мнения: 2 406
Не, не далеч съм от мисълта да замествам :=)

# 80
  • Мнения: 35 129
Аз дадох в 10ти месец Кисело мляко

# 81
  • Мнения: 248
Месото пак ли се въвежда като зеленчуците по 3 дена ? И от кога мога да давам исцеден сок от портокал ?

# 82
  • Мнения: 35 129
Оооо, сока от портокал бих го пропуснала много нататък във времето...
Иначе месото се въвежда през ден

# 83
  • Мнения: 248
Оооо, сока от портокал бих го пропуснала много нататък във времето...
Иначе месото се въвежда през ден
Благодаря и аз четах,че се въвежда  след годинка , но тук нямат витамин ц на ампули или сироп за бебета и ми казаха да съм му давала сок от портокал Expressionless

# 84
  • Мнения: 9 196
Къде е това място, където няма витамин С?

# 85
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Витамин ц има в чушки и магданоз. Може да добавяш към пюрето.
За месото да започва се с много малко и трябва да се стигне до 20 грама. След годинка по 50 грама. Аз както казах не съм толкова стриктна да спазвам тридневно правило. Давам единия ден малко, ако всичко е наред на другия колкото сложа и така.

# 86
  • Мнения: 248
Къде е това място, където няма витамин С?
Не питай....те тука са мнг изостанали имат сироп,но е след 3 годинки и другия вариант е микс витамини за бебета .Прповерих 4 аптеки и ме гледаха странно как така искам само витамин ц за бебе...утре ще продължа да търся, ако не ще ми пратят от България😕😕

# 87
  • Мнения: 4 000
Моя мъник днес за малко да се захрани с една от китките ни 😄 ще ги вдигам от пода вече...
3 компонентно пюре от кога може?(само от зеленчуци месо не съм въвела )

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 23:37 от kokos-ka

# 88
  • Мнения: 9 196
Къде е това място, където няма витамин С?
Не питай....те тука са мнг изостанали имат сироп,но е след 3 годинки и другия вариант е микс витамини за бебета .Прповерих 4 аптеки и ме гледаха странно как така искам само витамин ц за бебе...утре ще продължа да търся, ако не ще ми пратят от България😕😕

В много държави е микс само за бебета - витамини Б + С, ако е такова давай спокойно, нормално е да е така. Те са капки, не сироп.

# 89
  • Мнения: 35 129
Моя мъник днес за малко да се захрани с една от китките ни 😄 ще ги вдигам от пода вече...
3 компонентно пюре от кога може?(само от зеленчуци месо не съм въвела )
Аз месец след захранването не издържах и го бухнах в дълбоките води с многокомпонентни пюрета. Т.е. Около 6-6.5 месеца

Общи условия

Активация на акаунт