Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 410
  • 756
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 39 330
Ето защо аз не ползвам ФДТ. Така да мога да подновя крема, ако ще съм повече време изложена на слънчевите лъчи.
Показания крем на Авен го имам като мостра в чантата си. За мен всеки е ок, стига да ми предпази кожата. Мога да ходя и по- бяла, и леко лъщяща, каквото дойде, само и само да нямам петна.

# 706
  • ново
  • Мнения: 5 962
Аз лично ползвам оцветен слънцезащитен 50 фактор. Играе роля и на ФДТ. За подновяване спрея на Ла Рош, коментиран по-напред.

# 707
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Аз ползвам също цветна слънцезащита, върху ББ крем. Фдт не ползвам, защото ми се наслагват. После подновявам ако се наложи със безцветна (джобен формат) или със, спрея на La Roche. Всичко е фактор 50.

# 708
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Аз си мажа и около очите със същия, с който си мажа лицето.

Аз също си мажа и около очите слънцезащитата която ползвам за лицето.

Бих си вззела слънцезащита само за около очи,тъй като там кожата ми е доста по-суха ,но незнам има ли такава специализирана само за тази зона.

# 709
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Има и нспециално за контура.Тонирани, не тонирани.....
Обсъждали сме ги многокеатно

# 710
  • Мнения: 812
Did-ko какво стана с тези бели петна под очите? Стоят ли си още? И аз така се петносах миналия месец. Не разбрах дали от серума с Вит С на Лумене или от маслото от шипка, но тук там ми се появиха такива бели петна и сега не зная какво да ги правя.

Lara Flint, мазах крем с фактор под очите - пари ми, сълзят ми очите - отказах се.Сега мажа обилно контура с крем и се движа с плътни слънчеви очила.Дори и да е облачно. Откакто ги нося постоянно навън петната поизбледняха .и сега почти не ги различавам. Това е. Явно при мен с крем няма да стане.
Кожата става фоточувствителна от маслата и серумите с вит.С. Аз не бих ги ползвала пролет и лято.

# 711
  • Мнения: 82
Има някаква нова слънцезащита на Авен с микрокапсулирани пигменти. Звучи интересно https://www.eau-thermale-avene.bg/slnce/slnce-grizha/slncezashch … -b-protect-spf-50

# 712
  • Мнения: 277
Здравейте момичета, днес в един квартален магазин попаднах на ето това кремче на Евтерпа, някой ползвал ли го е, а как ви се вижда състава?
Скрит текст:
Скрит текст:

# 713
  • Мнения: 136
Този Авен е супер

# 714
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Кое му е супер?

# 715
  • Мнения: 953
Някой пробвал ли е слънцезащитния крем на Каротен за лице? Да споделите мнение...

# 716
  • Мнения: 39 330
Ползвах този, който е 30 фактор, но беше миналата година. Бих повторила и 50 фактор тази зима. Не ме питайте дали се размазва добре, дали белее, дали лъскам и т. н. Аз съм джаста- праста.

# 717
  • Мнения: 947
Някой пробвал ли е слънцезащитния крем на Каротен за лице? Да споделите мнение...
Имам този.

Добре е. Бързо попива и не оставя бял. Има обаче силен аромат на слънцезащита. И опаковката е недомислена според мен. Твърда е, едва изкарвам продукт. В момента съм изкарала капачката, защото ми е трудно, а е нов и пълен още, по-нататък ще трябва да я режа сигурно ако искам да ползвам повече от половината. Ама пък и е доста евтин, така че за цената си е супер предполагам.

# 718
  • Мнения: 39 330
Моят беше в издължен син флакон с дозатор.

# 719
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Момичета, моля за помощ в ориентацията за нови продукти. Гледам, препоръчвате много Bioderma,  гледах Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Light tint, обаче виждам SPF 50+ , но не виждам нищо за UVA предпазване. Свикнала съм да търся кръгчето със звездичките и гледам да са над 3, на кремовете, които ползвам в момента, са 5, т.е. максимално, например като тук. Тук не виждам нищо в тази посока? Четох сега в сайта на Британската асоциация на дерматолозите, че за ЕС, ако имало предпазване от UVA лъчи до 1/3 от SPF-а, било разрешено да се постави знака UVA, ограден в кръгче, както е на този крем. Обаче и него не го виждам на тази Биодерма, разгледах няколко опаковки. Някой може ли да ме осветли в тази посока? Благодаря предварително.

Мавина, за пигментните петна аз лично имах по-голяма полза от храната и водата, отколкото от кремовете за пигментни петна. Към храната ежедневно 3 връзки пресен магданоз (приготвен както ти е вкусно, аз го правя на песто), за водата 2,5 л за предпочитане топла към гореща вода на ден, за слънцезащитните - никога не излизам "гола" навън (дори и без грим, слънцезащитен зиме и лете имам нанесен), за кремовете май най- добре ми беше със SVR, но пак казвам - магданозът помогна най-много.

Беки, и аз да се присъединя към молбата за рецептата на песто от магданоз, която правиш? Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт