Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 авг. 2018, 19:43 ч.

Слънцезащита 2018/2019 - III

• 44 118
  • 728
  •   2
Отговори
# 720
Момичета, моля за помощ в ориентацията за нови продукти. Гледам, препоръчвате много Bioderma,  гледах Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Light tint, обаче виждам SPF 50+ , но не виждам нищо за UVA предпазване. Свикнала съм да търся кръгчето със звездичките и гледам да са над 3, на кремовете, които ползвам в момента, са 5, т.е. максимално,
Скрит текст:
например като тук. Тук не виждам нищо в тази посока? Четох сега в сайта на Британската асоциация на дерматолозите, че за ЕС, ако имало предпазване от UVA лъчи до 1/3 от SPF-а, било разрешено да се постави знака UVA, ограден в кръгче, както е на този крем. Обаче и него не го виждам на тази Биодерма, разгледах няколко опаковки. Някой може ли да ме осветли в тази посока? Благодаря предварително.
Беки, и аз да се присъединя към молбата за рецептата на песто от магданоз, която правиш? Благодаря
SPF 50+ (in vivo method)/ UVA 25 (in vivo method) (1) (2)

# 721
  • London
Доста интересна дискусия по темата различни типове слънцезащити и снимки с УВ камера на адекватността на покритието при различните типове продукти.

https://www.reddit.com/r/SkincareAddiction/comments/bklsbn/sun_c … tm_medium=ios_app

# 722
Добре, че не съм си взела спрей за подновяване значи хаха. Ще е интересно, ако има снимки с УВ камера, които да показват през часовете колко всъщност издържа слънцезащитата. Да речем в 8ч. си слага слънцезащита и снимки в 8ч, 9ч, 10ч. и 11ч. примерно.

# 723
Добре, че не съм си взела спрей за подновяване значи хаха. Ще е интересно, ако има снимки с УВ камера, които да показват през часовете колко всъщност издържа слънцезащитата. Да речем в 8ч. си слага слънцезащита и снимки в 8ч, 9ч, 10ч. и 11ч. примерно.
Същата мацка има в профила си такъв пост в Редит. Интересно е много, наистина. Следя й с интерес постовете с УВ камера. Има и за количество.

# 724
Купих си преди седмица слънцезащитен флуид за лице Sun dance spf 30 марка на ДМ.
Оня ден си намазах лицето и шията и се обринах жестоко.
Никога не ми се е случвало до сега да се обривам от козметика.
Ползвам слънцезащитна от години ,на лицето целогодишно.
В момента се мажа с дебел слой Фенистил и пия алергозан.
В същия ден си направих маска със хума и нямах идея от какво точно съм реагирала.
Вчера се сетих да си направя тест на сгъвката на ръката като намажа слънцезащитния.
Вчера докато си легна нямаше нищо.
Днес съм и на сгъвката със страхотен обрив.

Извод: Винаги когато купувам нов продукт ,ще тествам първо.
Ако след два дни няма реакция ползвам спокойно!

Последна редакция: ср, 15 май 2019, 19:57 от Mавина

# 725
  • Шотландия
Момичета, моля за помощ в ориентацията за нови продукти. Гледам, препоръчвате много Bioderma,  гледах Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Light tint, обаче виждам SPF 50+ , но не виждам нищо за UVA предпазване. Свикнала съм да търся кръгчето със звездичките и гледам да са над 3, на кремовете, които ползвам в момента, са 5, т.е. максимално,
SPF 50+ (in vivo method)/ UVA 25 (in vivo method) (1) (2)

Благодаря, как обаче се преценя дали това е ниска, средна или висока защита? Тези цифри за UVA като цифрите за SPF ли трябва да се разглеждат или по друг начин?

# 726
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
Момичета,препоръчайте ми слънцезащитен крем за лице за чувствителна кожа.Благодаря.

# 727
iv.elina Аз съм с чувствителна кожа и съм доволна от Биодермата и Авен.
Имам въпрос. Слънцезащитния стик на Авен върху грим размазва ли се или да оставя бели следи?

# 728
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
Много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт