Слънцезащита 2018/2019 - III

  • 63 503
  • 756
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 091
Е то нормално след цял ден в града, да свалиш 1 тон мръсотия. Ако си почистваш стапателно лицето след като се прибереш, няма да има проблеми.
Иначе за парите за боклуци, всички го правим в даден момент  Whistling
Права си за града и мръсотията в него ,но това слънцезащитно нещо остана мазно по кожата ми ,изобщо не попи в нея и всичко мръсно полепна по мен.
Лошо ми стана като видях.
То все съм сваляла мръсотия ,ама такова нещо не е било.
Добре че не се изринах и от него ,че вече наистина щях да ходя на болница.
За това днес си купих бебешко на Здраве.
Попи веднага ,няма следи от бяло ,ухае леко ,нежен аромат.
Крема за лице също добре попи в кожата и има някакъв защитен филм....надявам се за сега да не се налага да купувам каквото и да е.
Уморих се от търсене на козметика ,ровене в интернет ,следене кое има положително мнение ,кое не.
Уморих се да се мажа непрекъснато със фенистил.... 😞😟
Такъв ужас не бях изпитвала от години ,когато за първи път получих алергия от слънцето..... Кошмар!

# 736
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Здравейте на всички, искам да попитам дали някоя от вас е имала проблем с крем на Юриаж?
Взех за бебето, което е на 10м.  кремчето за бебета, но имам чувството че като го намажа и след това му се зачервява кожата на бузките и сякаш става груба и суха. Какво друго бихте ме посъветвали да взема? Аз за мен ползвам флуида на Биодерма, доволна съм, но ме притеснява крема на бебето.

# 737
  • Мнения: 2 791
Да, аз. Крем за кожа склонна към зачервяване съм вземала една зима. Само влоши нещата. Термалната им вода също ми действа зле. Последен шанс им дадох съвсем скоро с кремчето им против пъпки. Мисля повече да не купувам техен продукт. Точно зачервяващо и изсушаващо ми действа всичко, което съм пробвала.

# 738
  • Мнения: 705
Момичета, моля за помощ в ориентацията за нови продукти. Гледам, препоръчвате много Bioderma,  гледах Photoderm NUDE Touch SPF 50+ Light tint, обаче виждам SPF 50+ , но не виждам нищо за UVA предпазване. Свикнала съм да търся кръгчето със звездичките и гледам да са над 3, на кремовете, които ползвам в момента, са 5, т.е. максимално,
SPF 50+ (in vivo method)/ UVA 25 (in vivo method) (1) (2)

Благодаря, как обаче се преценя дали това е ниска, средна или висока защита? Тези цифри за UVA като цифрите за SPF ли трябва да се разглеждат или по друг начин?
При UVA няма ниска, средна и висока на същия принцип като SPF, по-различно е. Дала си пример с продукт, който е под европейска регулация. При текущото законодателство в рамките на ЕС важи Регламент 1223/ 2009
https://ec.europa.eu/growth/sectors/cosmetics/products/sunscreen_en
по-конкретна и съгласувана с него е нашата вътрешна Наредба № 14 от 28.07.2014
https://www.rzi-vt.bg/zakoni/naredba14-kozmetika.pdf
Има няколко отправни момента:
- дали продуктът е предназначен за плаж и по-общо за дейности на открито, свързани с излагане на слънце на голяма част от кожата - задължително е да има UVB/UVA защита, като UVA да е поне 1/3 от UVB защитата, тоест факторът UVA да ти е поне 1/3 от фактора UVB. При SPF 50 това значи 50 делено на 3 най-малко да ти е UVAPF. Задължително ще има логото на UVA - буквите в кръг.
- дали продуктът е само за лице и не за интензивно излагане на слънце - Photoderm изглежда да е по-скоро вторият случай. Тогава няма лого, както се вижда и на снимката в сайта, а производителят ти е указал каква защита имаш спрямо UVA, в случая фактор 25. При SPF 50+, което според регламента е при замерен SPF над 59.9, като го разделиш на 3, имаш минимален изискуем UVAPF 20 , а производителят е дал 25, значи това е висока защита от UVA лъчи при настоящите реални възможности на наличните филтри. Защото ако продукт с SPF 50 спира около 97% от UVB лъчите и осигурява поне 1/3 защита от UVA, това значи да спира около 33 % от UVA лъчите.
Дано да е разбираемо, защото изглежда малко сложно, но е въпрос на четене на закони и прилагане на лесни изчисления. Ако продуктът се води за плаж и дейности на открито, задължително трябва да е с UVA, гледаш логото - UVA в кръг. Тогава при SPF 50 имаш поне 50:3=16,67 UVAPF, при SPF 25 имаш поне 25:3=8,33 UVAPF и т.н. Ако е за лице и не е за плаж и т.н., но има SPF, трябва да имаш информация от производителя за замерен UVAPF, тогава делиш SPF на 3 и ако даденият UVAPF е поне 1/3 или повече от него, имаш висока UVA защита. Ако е по-малко от 1/3 от SPF, нямаш висока UVA защита. Ако нямаш инфо за UVAPF от производителя, няма как да установиш. И това важи само за продукти, които се продават в ЕС. За останалите търсиш в законодателството на съответната държава. При всички случаи UVA защитата е доста по-ниска от UVB защитата, защото толкова могат филтрите. Гледаш кривата на абсорбция на всеки от тях, в UVA зоната пада драстично. Няма да усложнявам обяснението с критична дължина на вълната:).

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 13:19 от bubanka

# 739
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
От Уриаж специално не, но сина ми реагира на няколко слънцезащитни крема. На биодерма, ла рош и себамед от детските се е обривал през годините. Може би от някой химичен филтър. Бих препоръчала да пробвате на Ла рош бебешкия с минерален филтър. По- гъст е и по- трудно се размазва, но той не реагира на него. След това купихме детския с хим.филтър и от него директно се обрина. Има тестерчета по аптеките. Особено в по- големите. Обяснете им какъв е проблема и попитайте могат ли да ви набавят.

# 740
  • София
  • Мнения: 546
Dragon 8, много се радвам че се появи пак в темата Hug
Благодарение на тоновете информация, с които ни засипа миналата година, вече се чувствам малко по-компетентна откъм слънцезащитни филтри Simple Smile Но все пак се "образовам" основно от интернет и така че ще те помоля за коментар за един продукт Simple Smile
Аз по принцип ползвам слънцезащити основно с минералните филтри. Намерила съм  си няколко продукта, от които съм доволна и се нанасят много добре. Но много ме изкушават новите генерации на слънцезащитните филтри най-вече заради UVA защитата и постоянно търся нови и нови кремове Blush
По моя аматьорска преценка, тази година кремовете на Avenе са доста добри в това отношение. Единствено не ми харесва присъствието на Avobenzone, но предвид че има Tinosorb S и то на по-челни места, би трябвало да е стабилизиран и да не е проблем. Може ли да погледнеш състава на един крем и да си кажеш твоето мнение? Понеже много го харесах и смятам да си го използвам, но все пак да не би да не съм права и по-добре да си стоя с Австралийското злато или другите ми минерални защити, от които съм доволна Simple Smile
Ето го кремът. Слагам в скрития текст и състава му.
Скрит текст:
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). SILICA. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. DIISOPROPYL ADIPATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ALUMINA. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). ISOPROPYL MYRISTATE. OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHYL CITRATE. XANTHAN GUM

# 741
  • Мнения: 11 389
За продуктите на Piz Buin какво ще кажете?

Търся слънцезащитен поне 30 фактор за лице. Има ли слънцезащитни с матиращ ефект?

# 742
  • Мнения: 705
Dragon 8, много се радвам че се появи пак в темата Hug
Благодарение на тоновете информация, с които ни засипа миналата година, вече се чувствам малко по-компетентна откъм слънцезащитни филтри Simple Smile Но все пак се "образовам" основно от интернет и така че ще те помоля за коментар за един продукт Simple Smile
Аз по принцип ползвам слънцезащити основно с минералните филтри. Намерила съм  си няколко продукта, от които съм доволна и се нанасят много добре. Но много ме изкушават новите генерации на слънцезащитните филтри най-вече заради UVA защитата и постоянно търся нови и нови кремове Blush
По моя аматьорска преценка, тази година кремовете на Avenе са доста добри в това отношение. Единствено не ми харесва присъствието на Avobenzone, но предвид че има Tinosorb S и то на по-челни места, би трябвало да е стабилизиран и да не е проблем. Може ли да погледнеш състава на един крем и да си кажеш твоето мнение? Понеже много го харесах и смятам да си го използвам, но все пак да не би да не съм права и по-добре да си стоя с Австралийското злато или другите ми минерални защити, от които съм доволна Simple Smile
Ето го кремът. Слагам в скрития текст и състава му.
Скрит текст:
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. WATER (AQUA). SILICA. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE. DIISOPROPYL ADIPATE. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). DECYL GLUCOSIDE. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. VP/EICOSENE COPOLYMER. ACRYLATES/AMMONIUM METHACRYLATE COPOLYMER. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. ALUMINA. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). ISOPROPYL MYRISTATE. OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. STEARYL ALCOHOL. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. TRIBEHENIN. TRIETHYL CITRATE. XANTHAN GUM
Felis, благодаря:). За крема на Авен - не е съвсем удачно да се сравнява с австралийското злато, мисля. Различни продукти са защото този на Авен е яхнал новата вълна - има претенция за защита срещу замърсяване. Мисля, че Australian Gold нямат продукт с такава претенция. Авен е изчистен и откъм силикони, използвани са по-интересни съставки за водоустойчивост и приятно разнасяне, наблегнали са на по-нови полимери за целта. Вложили са по-интересни антиоксиданти, които играят роля и на защита срещу оксидативния стрес от замърсяването - OXOTHIAZOLIDINE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE например. Направили са и наноемулсия, ако не се заблуждавам. Подозирам, че това е продукт, който е вода/масло/вода емулсия, защото част от съставките ми приличат силно на флуида Resconcept 50+ на Res Pharma,  а той е наноемулсия, в която се добавят после активни съставки. Идеята на подобна емулсия е да отдава активните съставки или в случая филтрите за по-дълъг период и контролирано, което би довело до по-траен защитен ефект на продукта. Не мога да съм сигурна, че е така, само подозирам от състава и описанието. Ако е така, кремът на Авен е направо от нова генерация, в сравнение с която австралийското злато е достопочтена лелка. За авобензона и другите филтри имам друго подозрение - капсулирани са с липидни микрочастици чрез това GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE, това е Compritol 888 ATO на Gattefosse, съставка за изолиране на филтри и други активни съставки в капсула с мастен състав. Така химичните филтри по-трудно проникват в кожата, което е много добре. Авен са поработили здравата тук, няма спор. Сигурно ти харесва как се усеща по кожата?

# 743
  • София
  • Мнения: 546
Ето, точно от такъв анализ имах нужда! Аз изчетох всяка една съставка в инки декодера, но друго си е разбиращ човек да го погледне Hug
Да, усещането е много приятно. Прави кожата ми гладка и освен това много добре хидратира. Не разчитам само на него за хидратация, отдолу си имам пълна гама Фитокод Simple Smile Но въпреки наслагването, не утежнява и не ми омазнява. Е, все пак съм на 44, за по-млада кожа може и да е достатъчен само той. Усещането е много трайно, до края на деня си чувствам и ми изглежда по същия начин кожата.
Кремът е бял, но като започна да го размазвам се променя в телесен цвят. Капсулованите частички са това, предполагам. Това помага за изравняване на тена и прави някак копринен завършек.
Като усещане определено няма нищо общо с Австралийското злато. Усещането и като за луксозен продукт, с много грижа за кожата. Но аз винаги се ровя в съставите и съм склонна да пренебрегна усещането, ако нещо ме притеснява в състава.
В случая съм доволна, че твоят по-задълбочен поглед ми дава спокойствие за добър избор Hug
Много благодаря и продължавай да ни ограмотяваш Simple Smile Аз лично те чета навсякъде, където пишеш Blush

# 744
  • Мнения: 19 325
Аз по принцип ползвам слънцезащити основно с минералните филтри. Намерила съм  си няколко продукта, от които съм доволна и се нанасят много добре.
Може ли да споделиш кои?

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Felis, с каква кажа си -тъмна или светла? Кремчето придобива телесен цвят, но на тъмна кожа няма ли да идва светло?

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 08:40 от armira

# 746
  • Мнения: 11 389
Ох, аз пък много искам да разбера Dragon 8, но пусто нищо не разбирам. Само разбрах, че крема за който пита Felis е хубав Simple Smile

Хубави ли са слънцезащитните кремовете на Piz Buin? Сега са на промоция в Кауфланд.

# 747
  • Мнения: 705
Ох, аз пък много искам да разбера Dragon 8, но пусто нищо не разбирам. Само разбрах, че крема за който пита Felis е хубав Simple Smile

Хубави ли са слънцезащитните кремовете на Piz Buin? Сега са на промоция в Кауфланд.
Защото отговорих на Felis, за която знам, че има основата и познанията да ме разбере. В смисъл, отговарям според въпроса. Ако искаш нещо да ти поясня, питай, не отказвам да отговоря:). Всеки е в различна степен задълбал в материята, а тя никак не е проста, нито е за подценяване, щом е за здравето ни.
Излизат все по-интересни тенденции и претенции в слънцезащитата и май е време за нова тема.
Piz Buin са си отнесли доста положителни отзиви в темите досега.

# 748
  • Мнения: 3 027
Ох, аз пък много искам да разбера Dragon 8, но пусто нищо не разбирам. Само разбрах, че крема за който пита Felis е хубав Simple Smile

Хубави ли са слънцезащитните кремовете на Piz Buin? Сега са на промоция в Кауфланд.
Защото отговорих на Felis, за която знам, че има основата и познанията да ме разбере. В смисъл, отговарям според въпроса. Ако искаш нещо да ти поясня, питай, не отказвам да отговоря:). Всеки е в различна степен задълбал в материята, а тя никак не е проста, нито е за подценяване, щом е за здравето ни.
Излизат все по-интересни тенденции и претенции в слънцезащитата и май е време за нова тема.
Piz Buin са си отнесли доста положителни отзиви в темите досега.
Много искам и аз да задам един въпрос  bouquet
Моя приятелка преобрази лицето си с тази марка козметика. Предвид цената им, и това, че се намират трудно заслужава ли си да търся и поръчвам. Но пък видях страхотни резултати при нея...https://www.labosuisse.com/en/content/4-clarifying

# 749
  • София
  • Мнения: 546
armira, кожата ми е среден тон, към светла. Обаче кремчето не бих казала, че оцветява. Слива се с кожата, и изравнява тена, не покрива несъвършенства. В никакъв случай не е ВВ или СС крем, съответно не мисля, че цветът би изсветлил или потъмнил тен.

Дъждец, най-често използвам Австралийското злато. На мен не ми изсушава кожата, както някои момичета споделят в темата, но аз хидратирам сериозно под него. С нормална към смесена кожа съм.
Другият е корейски - този на Innisfree. Много е приятен като консистенция и разнасяне, но има любимият за корейките леко избелващ ефект и затова го използвам основно по врата и деколтето или на лицето, но задължително с бронзираща пудра отгоре. Обаче открих, че е идеален като крем за ръце Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт