Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? Тема 11

  • 45 227
  • 779
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 13 284
Закупуването на торби за смет от общината се практикува в някои страни, но тук ме съмнява да проработи, дано не съм лош пророк. Трудно ще се сменят навиците на хората да имат грижа за боклука си.
В Люксембург и Швейцария знам че се практикува и там имат проблеми, не си го хвърлят по улиците, а си го изнасят в съседните държави тези, които им е близо.Ако оставиш нещо, което не е в такава торба ти го оставят пред вратата и не го взимат. Може и глоби някакви да има не съм се интересувала чак дотам, защото не се въргалят торби с боклуци по улиците. Но у нас не го виждам да проработи.

# 271
  • Мнения: 18 504
Няма как да стане това с торбите, които общината да продава на гражданите. Ако има някакви глоби и хайки, които да ги налагат, просто ще се засили анонимното изхвърляне на боклук от балконите.
Малко съм черногледа тези дни, но даже преди малко пред мен една жена избута майка с бебе на ръце на опашката, и определено не виждам шансове за подобрение. 80 процента дебили е оптимистичен процент.

# 272
  • Мнения: 2 113
Чудя се, апартамент в идеалния център, който има официален статут на офис, дали да го дам за офис или да го оборудвам като за живеене. Топъл, тухлен, няма ТЕЦ, което е плюс. Досега се ползваше за офис, сега всякакви хора се интересуват, но аз се колебая.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 5 202
За кой град става въпрос? Не знам, направи си сметка как ще му взимаш по-висок наем. Зависи и дали си имаш мебели, които да замъкнеш там или трябва всичко да се купува. За колко време ще излезеш на  нула, ако като жилище му взимаш със 100 лв горница на месец да речем. На мен ми се струва, че ако е офис, ще е по-малка занимавка и по-рядко ще се сменят наемателите.

# 274
  • Мнения: 25 748
Чудя се, апартамент в идеалния център, който има официален статут на офис, дали да го дам за офис или да го оборудвам като за живеене. Топъл, тухлен, няма ТЕЦ, което е плюс. Досега се ползваше за офис, сега всякакви хора се интересуват, но аз се колебая.
Давай го като офис, да ти е мирна главата.

# 275
  • Мнения: 13 284
Продължавай да го даваш за офис, бих му сменила предназначението само ако има проблеми със съседите

# 276
  • София
  • Мнения: 16 038
Деборана, аз също съм за офис.

# 277
  • Мнения: 2 113
Продължавай да го даваш за офис, бих му сменила предназначението само ако има проблеми със съседите
Няма как да имам проблеми - затова доста документи  набавих  (официално смених предназначението) именно за да е офис.
Сега само за жилище ми звънят и затова се чудя и съветвам.
Значи, ще чакам адекватен кандидат за офис и ще отклонявам кандидатите за жилище.
Съветвам се с вас, за да не бъда упрекната, че нося загуби на братовчед ми, на когото е жилището, но той е много далече и не му се занимава, а аз му движа нещата тук.

Много благодаря на отзовалите се.

# 278
  • Мнения: 9 876
Аз опитах моя да го дам за офис но получавах мн ниски оферти. Като офис р по-евтино и по-малка занимавка, но вероятно и нармът ще р по-нисък

# 279
  • Мнения: 858
Арогантни сте точно тези, които давате епитети кой как да си разполага със собствеността и нападате кой какъв Наемодател бил.
Аз пък такива нахални Кандидат Наематели ги отсвирвам от първата минута.
И не се притеснявайте относно моите Наематели. В прекрасни отношения сме с всички и затова и стоят по много години и много рядко да се случи да се освободи и веднага се наема, още първите видели наше жилище, го наемат, а от бивши Наематели често имаме запитвания относно техни близки да са точно при нас, но... у нас всичко се заема веднага след като жилището е отново готово за нови живущи.
Гледайте си собствените животи, а не надничайте и спрете да завиждате на чуждото.
И понеже супер Варната била супер Варна, явно не сте наясно, че София и по време на Османската империя е била основният град за европейската част на империята, веднага слез Цариград.
И... София е можела да стане и столица на Византия вместо Константинопол, император Константин много е обмислял този въпрос, защото майка му е родена тук, а и това е бил любимият му град. Надделява за Бизантион - малко рибарско селце тогава, само заради разположението му на възлово място.
Хубаво е и малко история повечко да разбирате, а не само да ми дрънкате каква кал било в София, че то Варна само с калдъръми е била застлана.
Варна - "най-хубавият град за живеене" от преди няколко години. Варна с прославените си вече кални улици и ремонти върху ремонтите на ремонтите и все проблеми. Скъпата-прескъпа прехвалена Варна...

Уважаеми останали участници в дискусията, извинявам се за това отклонение, но вече ми писна от всякакви "Наематели", които само спамят и нападат Наемодателите в София какви алчни били и какви големи "подаръци" им се правели като "висопоставените им персонки благоволявали" да бъдат "Наематели" в така оплюваната от тях София.
Ами стойте си по градските местенца от селски тип тогава,  места откъдето сте, като не Ви харесва в София, и още веднъж - стига сте оплювали и завиждали на чуждото, гледайте си Вашето и станете и Вие Наемодатели, като толкова сме ви трън в очите, ние "арогантните селяни" от София.

# 280
  • Мнения: 25 748
Не си права да плюеш по Варна или друг град. Днешна София не е нищо повече от едно село пълно с придошли селяци, и вашите ремонти край нямат...цяло лято центъра разкопан, за цените да не говорим...ама не е за това темата.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 5 202
хадзапи, аз не виждам някой да ти завижда. Престани вече. Темата се изчерпа и се смени, ти пак се връщаш назад и пишеш едни и същи неща по няколко пъти. На супер мега коректните ти наематели защо не им кажеш да си хванат багажа и да се връщат по градовете си, като сме ти толкова противни всички примати от провинцията?
И не, не си извинена за отклонението, защото и на нас ни писна да те четем. Направи се на много засегната как съм си позволила да ти пиша на Ти, като не те познавам, за възпитание някакво ми говориш, а вече втори ден директно обиждаш цяла група хора (наематели). Достатъчно!

# 282
  • Мнения: X
Защо по презумция наемателите трябва да са от по-малко населено място? Аз също съм и наемател в София на имоти,които съм сметнала,че не е рентабилно да купувам.
Хадзапи - умря циганката,дето те хвалеше и почна сама май. Не виждам как наемателите ще са доволни от теб с тази омраза и злоба,която пишеш. Освен ако не са някакви мазохисти, може тогава с кеф да си плащат отгоре за обиди.

# 283
  • Мнения: 9 876
Дано не се изпокараме Simple Smile
Аз за себе си взех решение - ало много настояват за намаляване БА наема, ще им кажа те да плащат за смет + за сградна инсталация към Топлофикация - все пак, те ползват инсталацията.
И така ще е горе-долу ОК.

И не сте прави - наемодателите поемат освен разходите, и риска- така че “аз му плащам толкова много” - обикновено от гледна точка на наемодателя не е точно така.

# 284
  • Варна
  • Мнения: 5 202
Аз не се оплаквам, че "му плащам толкова много". Щом съм си наела квартирата, значи така съм преценила и мога и искам. Ако нещо се случи и рязко обеднея, ще се преместя обратно вкъщи, но няма да мрънкам, че ми е скъпо, защото никой няма да ми е виновен за неплатежоспособността, нали така?
Впрочем такива оплакванки че наемите са безбожни съм срещала само във фейсбук групите за квартири без посредници, където всеки втори търси двустаен (да се чуди човек защо му е на сам човек двустаен), да е всичко ново вътре, на 5 минути от работа или университета, а бюджетът им стига само за краен квартал. Ми няма как да стане фокусът. Другото "любимо" ми е като през два дена чета как можело при заплата 500 лв, да искат наеми по 450 лв. Значи първо няма такова нещо като връзка между минималната заплата и наемите. Едното е държавна политика, другото - частна. Второ - който не е учил и работи за минимална заплата, няма да живее на квартира, още по-малко пък сам да се разполага в две стаи. Квартирата не е нещо задължително, което държавата е длъжна да ти осигури. Ако не можеш сам, си живееш при вашите или където намериш общо взето, може и в кашон да е, проблемът си е твой. Или се комбинирате двама - трима - четирима и така всеки плаща по 150 - 200 или там колкото се пада - наем. Ама да тръгне някой да се оплаква, че цените са високи... ми да, високи са. И айфоните са скъпи, но който има пари и желание - си ги купува. Останалите си ползваме по-евтини телефони и не ревем колко е несправедливо.
Та исках да кажа, че в моето обкръжение съм чувала наематели да се оплакват от всичко друго - течове, мухъл, влага, студ, дървояди, хлебарки, гръмнали 20 годишни уреди, изкуфели собственици - пенсионери, но от предварително известна цена, срещу която на своя воля са се подписали - никога.

Общи условия

Активация на акаунт