Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 46

  • 48 390
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 013
Всеки онкогинеколог би прегледал и по време  на цикъл.
Онкологията в София - проф. Чакалова.
Понеделник, сряда и петък преглежда и в частен кабинет.

Последна редакция: пт, 23 ное 2018, 14:06 от левскарката

# 706
  • Мнения: 2 826
Съжалявам за лошите резултати Sad
Карагьозов преглежда във Вита понеделник, сряда и петък следобяд и може да идеш и да се примолиш на сестрата да му обясни и да те приеме без час с тези изследвания... не би трябвало да те върне. Но това е в София, както и Чакалова.
Не чакай, стискам палци всичко да се нареди възможно по най-добрия начин!
И пиши какво е станало.

# 707
  • Мнения: 1 311
Ще направя каквото трябва, много ме е страх от развоя на събитията. Благодаря ви.

# 708
  • Мнения: 3 124
Ще направя каквото трябва, много ме е страх от развоя на събитията. Благодаря ви.
стискам палци всичко да се оправи. Purple Heart

# 709
  • Мнения: 1 311
miss_chichi благодаря ти Purple Heart

# 710
  • София
  • Мнения: 1 040
И аз препоръчвам Чакалова,тя ме оперира.Успех на вас!

# 711
  • Мнения: 135
д-р Арман Христамян  бул. Васил Априлов 15а ;  тел.: 032/641 537
       Частен кабинет/прегледи сред предварително записване от понеделник до петък след 16:00часа/:
       Пловдив, ул. Г.М. Димитров 5 /зад х-л Тримонциум/,    тел.: 0898 444 541


Успех!

Подкрепям с две ръце за Христамян!!!
Мия приятелка се конизира при него в началото на годината-страхотен специалист. Единствено е тръден с часовете, но ако му се каже,че е спешно ще намери една пролука.

# 712
  • Мнения: 1 078
Gerinceto, съжалявам за лошия резултат. Втора цитонамазка не ти е нужна. Колпоскоп и биопсия. Резултатът от цитото може да е завишен, но въпреки това вероятно ще се наложи конизация.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Gerinceto, съжалявам, мила за тези резултати. Дори и завишени (освен ако не са тотално объркани) са червен сигнал. Не разбирам, но тук вече се налага и биопсия. Ти самичка правилно си се насочила онкогинеколог да търсиш и съфурумките много правилно те насочиха към такъв точно специалист. Не мисли непременно най-лошото. Повечето хора като чуят думата онко и веднага за смъртна присъда си мислят. Нищо подобно. От личен опит ти го казвам. Смъртната присъда ще е за онкологичното заболяване ако евентуално се установи такова, но хванато на време. Ти не си се бавила много, преди година си правила също преглед, тогава е нямало проблем, за съжаление сега нещо индикира, но е в ранен етап ми се струва, не е като да си спала по 5 по 6 години, че и повече и да е изпуснато положението. Горе главата, всичко ще се нареди.

Онколозите имат един недостатък за съжаление, че са труднодостъпни, със страшно натоварени графици, за доказалите се като светила чака се понякога със седмици за час, но като специалисти имат неизброими предимства и винаги си струва да опита човек на всяка цена до тях да се добере, когато има повод за притеснения. Висяла съм пред кабинети с надеждата някой часа да си е отказал, изтървал или пролука някаква да се отвори. Не са ме връщали между другото. Те не гледат само в тяхната си отъпкана пътечка, всеки един елементарен детайл вземат предвид (разпитвали са ме за "глупости" майка ми, баба ми, пра-баба ми мъртво родено дете имали ли са, кога последно слънчево изгаряне съм имала, в какви условия работя, имам ли подчинени ако да, къв бил екипа, който ръководя... а де... може и да има връзка, знам ли... отговарях просто, те си записваха), не разхвърлят пациентите си по графи и чекмедженца, индивидуален подход имат към всеки един - в онкологията е така. Също така работят винаги в екип И с други специалисти, взаимно търсят причината, а не замитат симптомите под килима (за да съм по-ясна така бих онагледила: отиваш при даден специалист с температура, изписва ти амидофен и те пуска да си ходиш вкъщи, отиваш с температура при даден онкоспециалист, не те пуска да си тръгнеш докато не разбере що си я вдигнал тая температура).

Отплеснах се пак с километрични постове. Все не ми се получава по-кратка и лаконична да бъдя, съжалявам мили дами, не е като да не правя усилия, отвътре нещо все напира и ми пречи с две думи да се изкажа.

Геринче, дотук мисля правиш всичко необходимо и правилно подхождаш, времето не си губиш, интересуваш се, чуждо мнение търсиш, не си се предала. Браво! Освен изброеното за самата себе си можеш още малко да направиш - отърси се веднага от страх, колебания, безнадеждност и други подобни приятели на болестите. Нали сте я чували тази приказка: "Всичко започва на нервна почва и свършва в най-обикновена почва", с което не искам основно стреса да набедя за всичките ни здравословни проблеми, но е фактор, който ако е налице бая подхранва заболяванията ни. Затова нахлузи си ухилената маска на лицето, напомпай женските уж слабо изглеждащи бицепсчета и право напред. От това, което споделяш като тревоги ми става ясно, че на теб ти се живее и ти се живее в добро здраве. Ще стане, не се бой и не реви, по-скоро се озлоби и не спирай да вярваш в добрата развръзка! Wink

Последна редакция: сб, 24 ное 2018, 09:47 от Spirit Crusher

# 714
  • Мнения: 2 826
Важното е, че е хванато на време и ще се вземат мерки. Дори и ка ин ситу да е, ще се направи всичко нужно, за да се лекува и прекъсне развитието на процеса.
Както писаха и момичетата и аз, в понеделник на колпоскоп и биопсия и после каквото преценят лекарите. Ако този лекар от Пловдив е специалист, не би те върнал... Те знаят колко е травмиращо за пациента да чака, а и ситуацията трябва да се задвижи. Ако идва жената към София, аз си мисля, че няма да я върне нито Карагьозов, нито Чакалова от онкото.

# 715
  • Враца
  • Мнения: 5 204
Gerinceto, съжалявам, че имаш такива резултати. Мобилизираш се и тръгваш напред.
И аз миналата седмица се изплаших, изживях всички възможни сценарии за един ден и след това тръгнах напред.
Тук получих добри съвети, лекувам се и ще се боря по крачки. Стискам ти силно палци, важното е да намериш лекар и да го слушаш.

На мен ми дойде, сложила съм само три глобули, сега ги спрях и само пия флажил и антибиотика. Флажилът ми разказа играта направо, но това е положението. Другата седмица ще се чуя с лекаря, да коментираме колко глобули ще слагам и да си запиша час за контрола.

Хубава събота и здраве на всички

# 716
  • Мнения: 72
Здравейте, с цитонамазка PAP IIIA съм вече 3 пъти ми е прилагано лечение, но подобрение няма.. Моят лекър ме посъветва да потърся мнението на онкогинеколог.. И тук идва притеснението ми, доста се уплаших.. Препоръча ми да ми направят колоскопия и ако се наложи и биопсия както и HPV тест.. Някой с подобен на моя проблем може ли да ми разясни какво може да очаквам след тези изследвания и процедури? Много благодаря предварително 🙂

# 717
  • София
  • Мнения: 17 775
Очаква да види дали има засегнати участъци от HPV, който не се поддава  на лечението, което прилагаш, щом групата не пада.
На колпоскопа (което е микроскоп) ще се види дали има дисплазия.
Ако е малко и си млада, може да ти дадат имуностимуланти. (Зависи от преценката на лекаря). Ако е повече и не си в първа младост, ще искат конизация. Ако имаш нискорисков и няма поражения по шийката- стимуланти. Ако е високорисков и няма поражения още, ще трябва да се лекуваш и често да се следиш. Ако няма ЧПВ, може да се касае за инфекция, чиито лекарства досега не са нацелени. Антибиограма си направи другия път с микробиологията. Общо взето това са алтернативите.
Но направи си изследванията и тогава виж, поздравления за лекаря ти, че те е насочил, а не си играе да те лекува 2-3г., след като е обикновен гинеколог.

Геринцето, пожелавам ти да е възможно най- малкото зло! Другото момичетата са ти го казали. Успех Flowers Hibiscus

# 718
  • Мнения: 3 124
анна, а какви лечения са ти провеждали до сега?

# 719
  • Мнения: 72
На 21 години съм.. Винаги съм имала нередовен цикъл дори и в момента ми закъснява.. Трябва ли да изчакам да дойде и свърши и след това да си направя изследванията или мога още сега да действам.. ПС - опитваме се да работим за бебе вече 2 години като през това време имам един мисед аборт.

Общи условия

Активация на акаунт