Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 46

  • 48 389
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 72
Два пъти през половин година съм била на Бигванеле и Лактажин.. 4 месеца пих дуфастон на 21-я ден от цикъла

# 721
  • Мнения: 3 124
задължително направи колпоскопия. даже се изненадвам, че до сега не е правена.
Бигванеле и Лактажин, които са ти предписвани са срещу инфекции, но ЧПВ не се поддава на подобно лечение. един вариант е да се изчисти чрез имунната система, затова предписват имуностимуланти, други варианти са различни процедури - лийп/летз или конизация. последните сигурно зависят от биопсията.
само не се притеснявай, всичко ще бъде наред. пожелавам ти бързо да се оправиш.

# 722
  • Мнения: 72
Много благодаря за съветите 🙂

# 723
  • Мнения: 580
Heart Exl Здравейте на всички,
преди седмица ми правиха конизация в болница Вита. Много съм доволна, всичко мина бързо, възстановяването също мина доста бързо. Ако имате въпроси с удоволствие ще Ви отговоря. Много се радвам, че тук може взаимно да се подкрепяме и изслушваме.
Purple Heart

# 724
  • София
  • Мнения: 3 030
Heart Exl Здравейте на всички,
преди седмица ми правиха конизация в болница Вита. Много съм доволна, всичко мина бързо, възстановяването също мина доста бързо. Ако имате въпроси с удоволствие ще Ви отговоря. Много се радвам, че тук може взаимно да се подкрепяме и изслушваме.
Purple Heart

Честито! Хубаво е, че всичко е наред! При д-р Карагьозов бяхте вероятно?

# 725
  • Мнения: 2 826
Аз също се интересувам при Карагьозов ли бяхте и какъв вид конизация направихте - скалпелна, с лазер? А какво я наложи, с какви резултати бяхте?
Пожелавам всичко лошо да е зад гърба ви вече!

# 726
  • Мнения: 580
Здравейте, д-р Дойчиновски е моят лекуващ лекар. Процедурата беше LEEP.
Направих конизацията, защото съм с HPV, високорискови щамове - 16, 18 и тн, умерена дисплазия и преминахме към това. Бях на антибиотик след конизацията, сега съм с кафяво течение и в петък ми предстои контролен преглед.
Във Вита всички се държаха много добре с мен, след процедурата останах няколко часа, хапнах и привечер ме пуснаха да си тръгна.

# 727
  • Мнения: 553
Здравейте!
 На 22.11.  премина и втората ми конизация в Плевенската онкогинекология. Беше по- добре от предния път. Сега пожелах болкоуспокояващо и не се къпах нито вечерта, нито сутринта ( така не ми се напълни рулото с излишна течност, което меко казано пречи). Така се наспах. Сега чакам хистологията, та се надявам 3-ти път да няма.
Но така откриха тромбоцитопения. Разбрах го, преди да се влоша видимо. Тробмбоцитите ми са 73 при норма 150.

Предстоят още изследвания и лекари, но се надявам, че е предизвикана от чпв вируса и от 2те конизации, направени за кратко време.

Успех на всички, на които им прдстои лечение! И нека си пазим психиката,че „всичко, което възниква на нервна, завършва в обикновена почва”.

# 728
  • Мнения: 4 872
palmi4kata, бързо възстановяване и чиста хистология!

# 729
  • София
  • Мнения: 1 869
Не искам да те притеснявам, но няма как тромбоцитопенията да е свързана с ЧПВ. Добре е да се консултираш с хематолог, за да нямаш проблеми с възстановяването Peace Добри резултати ти пожелавам!

# 730
  • Мнения: 553
Благодаря ви за подкрепата!

Може би не се изразих докрай. Заради малката ми възраст и бързото развиване на клетките от 3а в 3б, та до 4 група ПАП, моят лекуващ онкогинеколог заключи, че  РМШ  се е развил като странично възпалително вирусно възпаление. А ниските тромбоцити са индикация за друго възпалително заболяване в тялото.

Разбира се, това са само вероятности от нейна страна, тъй като потвърждение може да даде хематолог, според нея, както и ти каза.

Аз го отдавам на факта, че имах вагинални кръвотечения от юни до нач на октомври по различни причини. В края на ноември отново-заради конизацията.

# 731
  • София
  • Мнения: 2 327
Здравейте, с трета "а" група съм от цитонамзката, на колпоскопа се видя леко изменение. лекуващия лекар предложи да вземе проба за биопсия, но тъй като миналата седмица бях възпрепядствана, смятате ли , че мога да отида седмица и половина след края на последния цикъл (сега би трябвало да съм в овулация). Според вас има ли значение кога точно е взета пробата, защото не ми се чака , но не искам и вероятност за грешка в резултатите.
Благодаря предварително!

# 732
  • Мнения: 4 872
Биопсия може да се вземе по всяко време на цикъла и не би се отразило на резултата.
Успех!

# 733
  • София
  • Мнения: 2 327
Много благодаря за бързия отговор Flowers Four Leaf Clover Здраве и късмет за всички

# 734
  • Мнения: 4 872
Моля!

Заповядайте в новата тема Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover http://www.bg-mamma.com/?topic=1077724.new#new

Общи условия

Активация на акаунт