Неподправеният вкус на гръцкото слънце в изцяло натуралните сокове OLYMPUS

  • 16 557
  • 209
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 279
Големият ми ученик рядко си купува нещо в училище -предпочита да се храни вкъщи. Закусва сутрин рано и обядва доста късно,но така е свикнал.
Малкият-си носи кутии с храна:дом.пица,сандвич,омлет.;задължително зеленчук(краставици,морков,пиперка със сирене)и Огроомно количество ябълки (нарязани в отделна кутия).
Децата свикват да се хранят така, както им "показват "близките им....
Когато дори и най-необичаната храна е представена красиво и забавно-тя ще "изкуши" да се опита от всяко дете.

# 106
  • Мнения: X
Децата ми си носят храна и напитки от вкъщи. Такива, каквито употребяваме вкъщи и купуваме заедно. В по- голямата си част са здравословни и питателни. Наблягат на пресните плодове и зеленчуци, натурални млечни и месни продукти и  домашен хляб.

# 107
  • Мнения: 1 480
Опитвам се да уча децата си да консумират повече сурови храни - винаги им слагам  пресни плодове и зеленчуци.

# 108
  • Враца
  • Мнения: 2 664
Сандвичи с колбас и кашкавал
и задължително сок от портокал.

# 109
  • Мнения: 740
Засега все още е на целодневно обучение и няма достъп до лафката.
Обича и яде с удоволствие плодове и зеленчуци, както и пие доста вода. Надявам се да надделеят над вреднотиите.
 Peace

# 110
  • Elhovo
  • Мнения: 360
На училище си купува закуска и айрян в шише, понякога си кубува и бутилка с вода,ако неговата е свършила. Забранила съм да се купуват едни сокчета в чашка, които са по  20 стотинки и масово всички деца купуват.... Сок обикновено пие вкъщи след обяд.

# 111
  • Мнения: X
Със стабилна, домашно приготвена закуска сутрин, преди училище и плод за голямото междучасие, се стремим да ограничим купуването на пакетирана храна в училище. Съветвам в деня да има задължително по един прием пресни и сурови плод и зеленчук, може и на сок.

# 112
  • Елхово
  • Мнения: 1 397
Старая се в къщи детето ми да консумира повече плодове и зеленчуци, но като отиде на училище там се храни със сухи и вредни храни

# 113
  • Мнения: 99
По принцип детето ми яде на стола в училище . .не давам да се ядът боклуци .. препоръчвам на малките да ядът повече плодове и зеленчуци ,те са важни за развитието им Simple Smile

# 114
  • Мнения: 155
Закуските, които раздават  на децата  от училището, нямат нищо общо със здравословното хранене.Добрите намерения са само на хартия. То и няма    как да се случи за цена 0,50 лв на дете. Затова закуска от дома, плод и прясно изцеден сок, компот./домашни/

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 327
Опитвам се да балансирам. Сандвичи приготвени в къщи, някакъв плод или плодово мляко. Но съм убедена, че с джобните пари си купува боклуци от лафката ( въпреки приказките, колко са вредни). В къщи винаги има пресни плодове  и зеленчуци, които похапват с удоволствие.

# 116
  • Мнения: 121
Носи си сандвичи от вкъщи,но посещава и лавката,където има различни закуски,а колко са полезни това е др.въпрос,но децата нямат вина за това

# 117
  • Мнения: 5 435
Какви храни и напитки консумират децата Ви в училище? Споделете няколко съвета или предложения, с които бихте помогнали на децата си да развият здравословни навици.
В училище се консумират предимно вредни храни, въпреки че приготвям сандвичи и сокчета вкъщи, които слагам в пластмасова кутия и бутилка. Но в училищната лавка има доста нездравсловни храни като чипсове, вафли и тн., които съблазняват децата. Но когато всичко е в умерени граници, не мисля че е проблем.

# 118
  • Мнения: 5 059
Днес пробвах за пръв път вашия сок -с цвекло,портокал и ябълка.Изглежда малко особен с този червен цвят,но по-вкусно нещо не съм опитвала!!!
Страхотен вкус.Не преобладава ябълката,както при много други.Сладък и питателен!

По темата,аз нямам деца,но мога да споделя за брата на мъжа,който е ученик и живеем заедно.За съжаление той предпочита магазинчетата в непосредствена близост до училището-пицарии,дюнерджийници,баничарници.
Според мен би било добре да се въведе изискване да не се допускат подобни заведения "за бързо хранене" на поне километър около училищата.
Знам,че е зле за бизнеса,но подобни места изграждат лоши навици при децата.

# 119
  • София
  • Мнения: 9 548
Детето ми още не ходи на училище, но винаги има плодове вкъщи и обикновено взимаме нарязани плодове в кутия когато излизаме на разходка. В детската градина също им дават плодове два пъти на ден и това много ми допадна още в самото начало. Като майка на дете, което е много капризно на храна съм доволна, че то обича поне плодове и зеленчуци. След две години дъщеря ми ще е ученичка и със сигурност в кутията си за обяд ще има плод.
Като повечето деца и моето обича соковете. Предпочитам да консумира фрешове, но когато това не е възможно, внимателно прочитам етикета на продуктите, които купувам.
Впечатлена съм от соковете Олимпус заради комбинацията от съставки и прекрасен вкус.
Как едно дете да развие навици за здравословно хранене силно зависи от начина на хранене на цялото семейство. Ако възрастните вкъщи консумират предимно вредни храни, детето също ще е привлечено от тях. Лично аз се опритвам винаги пред погледа на дъщеря ми да има нещо полезно за хапване. Така когато й се прииска нещо за хапване между храненията вероятността да посегне към не особено полезна храна намалява. Не съм забранила напълно и захарните изделия, но те са силно ограничени и са прибрани на недостъпно за нея място.

Последна редакция: пт, 31 авг 2018, 10:17 от pandachina

Общи условия

Активация на акаунт