Кога сложихте бебенцата си в количка с полулегнала основа?

  • 2 278
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Ако наклонът е под 30о - може, но не за дълго. Ако е по-голям  Naughty

# 16
  • София
  • Мнения: 1 936
Според мен можеш да я слагаш

# 17
  • Мнения: 310
Аз го слагах след шестия месец, изчаках защото е недоносен

# 18
  • Мнения: 4 806
нали става въпрос за количка, която почти изцяло се разгъва - остава съвсем малък наклон?
В такъв случай мисля, че няма проблеми да я слагаш.
На тази възраст вече слагах дъщеря ми в такава количка. Но доста по - късно започнах да вдигам облегалката - около 6 месец.

# 19
  • Мнения: 2 381
Преди 2 дена, и то за малко.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 621
От 3 месечна я слагах. Ако наклона е съвсем лек няма проблем. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 298
На 4 месеца и половина я слагах по малко в полуседнало положение, защото тя постоянно правеше коремни преси.. опитваше се да седне и не исках да я мъча. Вдигах с няколко см. облегалката, но за не повече от двайсетина минути. Като направи 6 месеца я слагах седнало положение... в началото по 5- 10 минути.. и т.н. 
Точно така!
Рано е бебе на 3 месеца за дълго време да се държи дори полуседнало ...
както и на 6 да бъде дълго време с изцяло седнало ...

# 22
  • Мнения: 129
Дъщеря ми спи в легло с наклон 30 градуса от както е родена...това не е седнало положение...Аз си зададох същия въпрос тъй като срещнах позната, която е сложила бебето си от четвъртия месец в полулегналата основа, защото коша за новородени вече е малък на бебо.

# 23
  • Мнения: 1 108
Аз го сложих на 5 месеца

# 24
  • Мнения: 1 259
На 3,5 го возех така.

# 25
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
наклон от 30 градусе не е полуседнал, според мен .... направо си клони към легнал.  замисли се дали бебето при този наклон в количката е по-свито отколкото ако го гушнеш и носиш на ръце. мисля, че не е проблем да го возиш такана разходките. аз повдигнах Иван така когато беше на около 4 месеца, но израра кратко (може би около месец) и започна да прави коремни преси и да се мъчи да се изправя още повече, тогава го повдигнах още.
не вярвам, че трябва категорично да се спазва упътване за нещо от 3, от 6 или незнам си колко месеца да се прави нещо. наблюдавай бебето и се води по него и инстинктите си.

# 26
  • Мнения: 4 399
Колкото по-късно, толкова по-добре. На мен 3 месеца ми се виждат рано. Моята беба е на 4 месеца и половина, хич не и харесва да лежи в количката и то от доста време, но аз не сменям кошовете. Чакам да стане поне на 5 месеца. И при това наклона на моята количка не е на степени и мога и 10° да го направя ако искам. Но мисля че и е рано за всякакво положение извън легнало.

Между другото 'коремните преси' са много полезни. Детето не се мъчи, а развива мускулатура, така че аз моята си я оставям да прави коремни преси и за мен това не е причина да я слагам полуседнала.

# 27
  • Мнения: 177
Подариха ни шезлонгче, когато бебока беше на 2 месеца. При него легналото положение беше така направено, че бебето лежеше по-скоро надолу с главата, отколкото легнало. Така се наложи да го сложа на следващата позиция-полулегнало, а шезлонгчето се оказа незаменимо и тъй като беше зимно бебе си изкарваше по-голямата част от деня в него. Нищо му няма на хлапето, даже още си ползваме шезлонга за заспиване, като му се спи сам отива и си ляга в него  Laughing  Така че моят опит показва, че не е рано, а и навън на бебето ще му е по-интересно полуседнало, защото значително ще му се разшири кръгозора  Wink

# 28
  • Мнения: 2 271
На 5м.Но моята количка е с 2 коша и ми се стори още студено преди това(смених кошовете през февруари).Единствено студа ме спираше.А Вероника седеше самостоятелно от 5 и 1/2м без да съм и помагала и да съм я подпирала с  каквото и да е!

# 29
  • Мнения: 1 353
аз сложих моята сладуранка на 4 месеца така 4е спокоино може6 да я слагаш вече е естествено не прекалявай

Общи условия

Активация на акаунт