Преди и след (home makeovers)

  • 121 754
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Нямате много излишни неща и всичко изглежда бяло и чисто.
Възхитена съм от дрешника и красивите кутии за съхранение, които си направила. Нямате излишни джунджурии насам-натам.
С времето ще се появят, но сега е много светличко.
Стана ми интересна настилката в коридора. Не виждам дали има шарка, но какви са тези плоскости и на какво приличат повече - на плочки или на ламинат?

Съмнявам се с времето да се запълни,до сега живяхме на 40 квадрата 15 години,след появата на дедето първите 2-3 години се понатрупа заради разни неща около него(кошарка,шезлонг,купища играчки....),сега сина ми е на 10 и вече одавна и той си подрежда нещата.Просто ни беше доста тясно,но никога не сме трупали ,особено джунджурии,хвърлям всичко излишно .Обожавам да ми е празно по плотовете и всичко да е подредено в кутии...чак мания ме гони:satisfied:.

Плоскостите в коридора открих по миналата година като правих лек ремонт в малкия апартамент.Купих ги от Домко на околовръстен път,но не ги открих в сайта им за да постна линк.Изглеждат като ламинат и се редят като ламинат на клик са.Има различни разцветки,цената им започва от 40 лв.на квадрат.,но пък се редят лесно и бързо, доста са устойчиви и подходящи за помещения като коридор и кухня,устойчиви са на влага.Единственото условие при редене е пода да няма неравности,не се слага подложка като при ламината,ние ги редихме върху старите плочки.

# 736
  • Мнения: 3 096
Ted, поздравления за крайния резултат! Получило се е супер! Би ли споделила откъде са секцията за хола и шкафа за тоалетната?

# 737
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Ted, поздравления за крайния резултат! Получило се е супер! Би ли споделила откъде са секцията за хола и шкафа за тоалетната?
Благодаря Simple Smile
Секцията е от Мьомакс,шкафа за тоалетна поръчах от Хоум макс.

# 738
  • Мнения: 310
И на мен много ми допадна. Особено, че сте си го правили сами и то толкова бързо. Поздравления! Единственото нещо което не ми допада, за което попитах по-рано е замяната на паркета с ламинат. Аз също съм с ламинат, но нямах паркет преди това. Естественото дърво внася много уют и е вечно, особено след като казваш че е бил ок паркета. Просто бих вложила парите за ламината в други неща (иначе ти е хубав, не ме разбирай погрешно). Но всеки си има предпочитания.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 901
ted. би ли казала с какво е покрита масата в кухнята?

# 740
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Разбирам какво искаш да кажеш Simple Smile.За паркета доста критики отнесохме от роднини,че сме го покрили с ламинат.Истината е че и на двамата не ни харесва чисто визуално,качествата му както естествен материал са неоспорими. И двамата не сме фенове на дървото ,в къщата на родителите ми навсякъде е естествен паркет,в коридора даже и по стените дървена ламперия....още от дете не ми харесваше,но при ремонти и дума не дават майка и татко да се спомене за махане или покриване на дървото Grinning.,
Въпрос на вкус Simple Smile.

ted. би ли казала с какво е покрита масата в кухнята?

С прозрачна мушама,която не ми допада особено,но не открих друг вариант за прозрачна покривка.Доста е твърда и се наложи да я нагрявам със сешоар по ръба за да улегне.Обмислям да поръчам стъкло с размерите на плота на масата,тази мушама не е мойта,но засега ще седи да предпазва плота.

# 741
  • Мнения: X
Вметката с паркета се прави всеки път, щом някой се осмели да го покрие с ламинат.

# 742
  • Мнения: 5 053
Ние взехме решението да остане естествения паркет.Щеше да е супер,ако фирмата,която викнахме за цикленето и лакирането си беше свършила работата...Сега това е стаята с най-грозната настилка.
Взела съм си сама лак и на пролет ще го мина.Вече не разчитам на фирми...
 
ted, всичко е супер! Имате страхотен вкус,поздравления!
Аз също се чудя какво да я правя масата в кухнята.Искам да се вижда дървото,защото е масивна дървесина, не ми харесват разните мушами и покривки,които скриват визията на масата изцяло.Сложила съм тишлайфери(масата е правоъгълна) в тон с пердетата.Вършат работа,до момента, в който реша да меся Grinning Наскоро рязах тесто за кифлички и останаха някакви резки.Стъклото е много добър вариант,но нашата маса се и разпъва и не става...
Та,май ще си карам така,докато се съсипе и след това слагам мушамата Sad

# 743
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 393
Вервам, аз съм си купила едно парче мушама и я слагам на масата, когато ще меся на нея или децата правят коледни бисквити.... После я почиствам и я прибирам, нарочно е по-малък размер от масата, за да не се изкуша да я ползвам за друго.

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 5 018
ted, на мен ми харесаха много масата и столовете от кухнята "преди", точно такива търся за вкъщи Wink, но наистина новите ви се вързват повече  цялостно с кухнята. Хареса ми и детската, и килера с кутиите.
За паркета - винаги може да го откриете, ако след време смените цялостната визия на жилището.
За бързия ремонт с ограничен бюджет - Браво!

# 745
  • Мнения: 776
Ако го бяхте махнали и продали паркета обаче, щяхте да си покриете някаква част от ремонта. Скоро търсих естествен пакрет на старо и цената е близка до нов такъв. Ако някога ви потрябват пари, да знаете че ги имате под ламината Simple Smile

# 746
  • София
  • Мнения: 3 948
Поздравления, много уютно е станало. Харесвам дърво, но не и как стои естественият паркет, нареден на рибя кост - създава усещането за нещо старо, пък нека си има добри качества. Сега е супер, много повече ми допада ламинат или гранитогрес за под в помещенията.

# 747
  • Мнения: 1 153
Здравейте, тези плоскости от домко изглеждат интересно решение и мога да сменя настилката в нашата кухня с тях - теракотът ми е омръзнал , а не ми се иска да го въртим. Имате ли идея за подобно лесно решение за плочките, които се явяват гръб - между плота и горните шкафчета?

# 748
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
Много добре се е получило!
Как се наричат тези плоскости на пода?

# 749
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Отново ви благодаря ,невероятно щастие да ремонтираш и наредиш собствения си дом(на банката всъщност за едни има няма 30 години:D)  по свой вкус,ограничения бюджет и това ,че сами си го правихме ни кара да му се радваме още повече.Дълго чакан беше...да сме живи и здрави да си го изплатим и много щастливи в него Simple Smile.
Въпреки,че не типично за жена аз обожавам да се занимавам с ремонти,интересно ми е да си го измисля,измеря,да си намеря каквито материали ми трябват и да си го направя.

ted, на мен ми харесаха много масата и столовете от кухнята "преди", точно такива търся за вкъщи Wink

Масичката беше много симпатична(снимката преди е от първия оглед),доста потърсих такава малка кухненска маса,но не намерих подходяща,столовете са от най-най старите,имаме такива на къщата на село в която живееха баба и дядо.Бяха в доста окаян вид ,запомних ги ясно при огледа,че чак имаше стърчащи трески от тях,предполагам биха могли да се намерят подобни на старо и да се реновират.

Имате ли идея за подобно лесно решение за плочките, които се явяват гръб - между плота и горните шкафчета?

Най-лесното и бързо решение е кухненски гръбчета,има различни десени и размери(като дебелина на плоскостта),в предишния апартамент си сложих още преди години,без да демонтирам шкафове,след поставяне на лайсната всичко изглежда много добре.

Извинявам се за качеството на снимките,но са много стари.

Ето как беше преди в малкия апартамент:
Скрит текст:
Скрит текст:

Ето как стана сле поставяне на кухненските гръбчета:
Скрит текст:

С кухненски гръбчета,но най-тънките облицовах и една стена която беше бар плот и изкъртих,смъкнах нивото,поръчах плот и стана чудна маса(това пак в предишния апартамент).

Ето тук се вижда бар плота:
Скрит текст:

Ето тук е вече маса:
Скрит текст:

Много добре се е получило!
Как се наричат тези плоскости на пода?

Намерих линк към подобни
https://praktis.bg/stroitelstvo/vinilova-nastilka/vinilova-nasti … mond-oak-p-185374

Общи условия

Активация на акаунт