Отговори
# 285
  • Мнения: 3 916
Не са измишльотини.
Как живеем в момента: въртим стрелките ту на зимно, ту на лятно време, нали така?
Как ще завъртим сега скоро стрелките-на зимно време. Точно това се и казва, че ако искаме да видим как ще е на зимно време винаги-следва да обърнем внимание на идните месеци, в реално време ще се усети и разбере.

# 286
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Как да не са измишльотини като пишеш от ноември до март?

А ноември няма нищо общо с март!

 -  март е по дълъг денят с близо час и половина спрямо ноември!

В комбинация пък с въртене на стрелки  -  
 -  1 ноември стъмване 17.00 ч.  -  а  30 март 19.50 часа.
дори с 1 март  да сравним 1 ноември 17.00 ч. и 18.30 ч. 1 март...пак е огромна  разликата.


Прблема е в периода от 31 октомври  до 31 януари и ужасяващото следобедно стъмване  16. 45 часа ноември - декември и половината януари  на зимно часово.  

# 287
  • София
  • Мнения: 1 037
До към 9 е много обширно понятие. Няма да бъдат на тъмница, ще се е развиделило преди това.

"Ако остане зимното време, месеците от ноември до март ще са по същия начин както са били досега с въртенето (пак зимно време)"

-точно така. Това означава ранно стъмване и учениците втора смяна започват да дремят от 3 час вече уморени, усещането е като за отминал ден и настъпване на нощта.
Същите тези ученици ще дремят иначе сутринта. Не знам защо тези от втората смяна да са по-важни от учещите първа, при положение че много повече деца учат първа смяна. Всички в начален курс в предучилищна и първи клас са първа смяна задължително, а в много училища до 7ми клас се учи само първа смяна.

Третият час започва в 15.20, когато е всичко друго, но не и тъмно.  Ако някой дреме тогава, не е заради зимното време.

По-безопасно е да излизат по тъмно, отколкото да се прибират по тъмно. Мисля, че безопасността е по-важна от това дали ще дремят първия час или последния. И не са много училищата, които са само първа смяна до 7-ми клас, мисля че преди време се обсъждаше да се направи така за всички, дано стане.

# 288
  • Мнения: 3 916
Как да не са измишльотини като пишеш от ноември до март?

А ноември няма нищо общо с март!

 -  март е по дълъг денят с близо час и половина спрямо ноември!

В комбинация пък с въртене на стрелки  -  
 -  1 ноември стъмване 17.00 ч.  -  а  30 март 19.50 часа.
дори с 1 март  да сравним 1 ноември 17.00 ч. и 18.30 ч. 1 март...пак е огромна  разликата.


Прблема е в периода от 31 октомври  до 31 януари и ужасяващото следобедно стъмване  16. 45 часа ноември - декември и половината януари  на зимно часово.  

Ти от зор да опонираш май не разбра.
Точно тази тъмнина в следобедните часове ще се види сега, с поредната смяна на зимното време.

# 289
  • Мнения: 2 730
Ами да ще се види, гледаме си го откакто сме се родили и на мен не ми харесва. Именно лятно време през зимата не сме виждали, но някои не са виждали и зимно през лятото, което ако беше хубаво нямаше да измислят смяната. Така или иначе ще избираме от две злини, за мен по малката е лятното през цялата година. И стига с тия ученици, вече едно и също се повтаря и в трите теми, да не казвам, че изтриха не знам си колко коментара от другата тема, така, че няма да казвам нищо. Освен, че в МОН някой така е решил, че му е удобно, или по скоро за учителите отколкото за учениците.

# 290
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
За мен пък по-малка злина е зимно време през лятото. Кому е нужно да се стъмва толкова късно, жега, ад... Ми не, благодаря. Дано остане зимното.

# 291
  • Мнения: 4 028
И аз по-леко бих понесла постоянно зимно.

# 292
  • Мнения: 19 355
А защо трябва да има три еднакви теми?

Четох някъде из немската преса, че можело да не отменят смяната толкова скоро. Ми, дано  Grinning

# 293
  • Мнения: 4 028
А защо трябва да има три еднакви теми?

Четох някъде из немската преса, че можело да не отменят смяната толкова скоро. Ми, дано  Grinning
А дано, ама надали. И на мен смяната си ми харесва, но пред постоянно лятно и тъмни сутрини зимата, предпочитам кусурите на постоянното зимно време.

# 294
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Прблема е в периода от 31 октомври  до 31 януари и ужасяващото следобедно стъмване  16. 45 часа ноември - декември и половината януари  на зимно часово.  
Напълно съм съгласна с това, че ще мръква твърде рано през зимата. Подтискащо е.
Що се отнася до Москва, знам, защото съм учила там пет години. През декември на лекциите сутрин осветлението се гасеше след 10, а следобед се палеше още около 3 следобед. А през май и юни, си спомням че прибирайки се в 23 часа вечерта, залеза на слънцето все още се виждаше на хоризонта. И не беше тъмно. Дългите дни през лятото са хубави, но обратната страна на медала са кратките дни и тъмнината през зимата. Колкото по на север, толкова по се чувства.
Работила съм в района на тропиците, там нямаше почти разлика - и през сухия, и през дъждовния сезон, разликата кога се мръква, беше около половин час. Има около 12 часа нощ, и 12 часа ден. Стъмва около 6 часа вечерта и в 6 сутринта се съмва. Странно е, защото е толкова топло, а денят всъщност е относително кратък.
Смятам, че по-добрия вариант за България е лятното време. Защото съм била достатъчно голяма, когато нямаше смяна на времето и знам какво е постоянното зимно време.
Но както казах, ще стане това, което вече е решено - и затова ни спретнаха псевдо-допитването. Иначе може да си чешем езиците, колкото си искаме, на тема кое е по-добро - БГ управляващите работят на принципа "кучета си лаят, кервана си върви", тоест ще направят, каквото те са решили, че е по-добро. Не ги интересува какво наистина мислят и искат хората. Тоест всичко върви към това, да ни наложат зимното време.

# 295
  • Мнения: 648
Както и да въртите и сучете, нито постоянно зимно, нито постоянно лятно време ще са ОК. Оказва се, че смяната си е най-хубавото нещо и е много добре измислена именно заради "ужасяващите следобедни стъмвания" на Печикамъков (как не те заболя уста/ръка да го повтаряш не знам Simple Smile ) и заради неприемливото за други хора съмване в 9ч сутринта.

# 296
  • Мнения: 4 028
Премахне ли се смяната, ще се въздиша по добрите стари времена, когато я имаше.

# 297
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 401
Прблема е в периода от 31 октомври  до 31 януари и ужасяващото следобедно стъмване  16. 45 часа ноември - декември и половината януари  на зимно часово.  
днес си поставих за цел да видя светло/тъмното.
сутринта в 7 беше тъмно , но в 8ч  доста светло. за учениците е добре.
вечерта в 18.45 все още беше светло. игла да падне на земята можеше да се види. това за Западна БГ и при облачно време. няма значение кога изгрява/залязва Слънцето - важното е, че е светло доста преди да се покаже/залязва.  като се смени времето след 1 седмица в 7.30 ще е сравнително светло. Слънцето може и да не се показва. в 8 ч за учениците ще е подходящо. всъщност защо трябва да се съобразяваме със учениците? - те така или иначе "спят" в часовете. преди години, когато не беше въведена смяната на времето е имало много повече население и ученици в БГ , отколкото сега. не съм чул някой да е психясал или разболял се от часа на съмване и стъмване.
мисля си, че сутрин ставаме когато алармата ни събуди без значение светло или тъмно е. вечер аларма нЕма. на 21 декември в 8 ч е достатъчно светло за да са активни всички. в 17-18-19 ч всички са активни независимо от светлината. все пак има и хора започващи тогава работният си "ден".

# 298
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 799
Както и да въртите и сучете, нито постоянно зимно, нито постоянно лятно време ще са ОК. Оказва се, че смяната си е най-хубавото нещо и е много добре измислена именно заради "ужасяващите следобедни стъмвания" на Печикамъков (как не те заболя уста/ръка да го повтаряш не знам Simple Smile ) и заради неприемливото за други хора съмване в 9ч сутринта.

За съжаление, решението вече е взето. Аз гласувах на сайта на Европейската Комисия да остане смяната на времето, но надделяха другите. Това са хората, които не знаят какво означава постоянното зимно време, и които не са склонни да понесат малкото неудобство на смяната два пъти в годината. За съжаление, в този свят хубавите неща обикновено изискват някакви усилия.
Както вече писах, смяната на времето позволяваше съвпадането на биологичния часовник на човека със светлата част на деня.  Напълно съм съгласна, това беше едно от най-добрите неща, които се правеха в синхрон в цяла Европа.

# 299
  • Мнения: X
За съжаление, решението вече е взето. Аз гласувах на сайта на Европейската Комисия да остане смяната на времето, но надделяха другите.

Какво решение е взето и може линк, че не намирам нищо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт