Отговори
# 60
  • Мнения: 3 916
И си права и не си. Всичко се променя, живота налага някакви нужди, после ги отхвърля, както при отделна човешка единица, така и цялостно в общество или по държави. Иначе...пропусна за крушките. И аз се дразня на някои неща, и си пускам една поредица за къщи извън мрежата Simple Smile.

# 61
  • Мнения: 4 003
Не съм ги пропуснала. Чет нямат. Кое по-напред да каже човек?
Животът налага нужди, а после ги отхвърля. Когато е от живота - да бъде. Но няма нужда да ми хитреят с всевъзможни неща в името на корпоративното добруване. Европа било що било с люлката на цивилизацията. Като всяка цивилизация, знаем, щом достигне пика си, започва да се срива. Е, свидетели сме на оглушителното им падане.

И периодично, ей така, за да се отвлече вниманието на масите от другавите им игри, се пуска по нещо, което да обере вниманието. Някой прост проблем. Впрочем и нашите отлично го знаят този номер. Когато се зачопли сделката с ЧЕЗ тръгна дъвката с доктора, утепал циганина. Дъвка ама дъвка да видиш. Половин месец хората послушно преживяха с нея. След което някой да е чул нещо за доктора?
Европейските и американските лидери свлят режими, променят държави. С това се занимават. Другото са дъвки за джвакане. 

# 62
  • Мнения: X
Предпочитам само лятно време да остане. Сутрин си е тегаво така или иначе, светло тъмно, все тая. Обаче вечер след работа ще ми е още по-добре.

# 63
  • Мнения: X
Ако сутрин е три часа тъмно, вместо два ще е доста по-тегаво.

# 64
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ако сутрин е три часа тъмно, вместо два ще е доста по-тегаво.
Оф, и това е вярно...

# 65
  • Мнения: 55 000
Хич не ми пречи сутрин да е тъмно.

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Брех, ти да видиш, толкова години съм живяла съвсем близо до Севиля и да не съм разбрала, че слънцето е изгрявало в 9,30 сутринта! Че вечер до късно е светло, светло е, ама сутрин в девет никога не е било тъмно.

Брех да можеше да прогледнеш!

Я малко да мислиш - ако можеш!  
 Ясно е написано - че денят в Севиля ще продължава от около 9.30 до 21 ч. февруари ако не върнат часовника 1 час назад 29 октомври и останат завинаги към лятното часово време.

Поста беше забавен - предния.
Ама явно ти си от опъките!   Трябва да скочи с рогата на всеки - който не е жена!




Последна редакция: ср, 05 сеп 2018, 21:49 от Не се сърди, човече

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ако сутрин е три часа тъмно, вместо два ще е доста по-тегаво.

Тъмните и светлите часове са си винагите същите и да не се въртят и да се въртят стрелките!!!!
Само се ИЗМЕСТВАТ напред и назад с 1 час при т.нар. лятно и зимно часово време! 

Ако преминем към т.нар. "лятно" часово астрономическо време  -
 -   ноември и декември денят ще продължава от 07.55 часа до около 18 часа по морето.

Докато в момента при въртене стрелките на 29 октомври през  ноември декември денят е от 07.00 ч. до  около 17 ч.
  по морето  от 6.45 часа до 16.45 часа

 Забележка:  18 мин. по-рано се съмва и 18 минути по рано се стъмва по морето спрямо София! 

# 68
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 495
значи времето трябва да е съобразено с източна и западна част на страната.  Laughing

# 69
  • Мнения: X
Ако сутрин е три часа тъмно, вместо два ще е доста по-тегаво.

Тъмните и светлите часове са си винагите същите и да не се въртят и да се въртят стрелките!!!!
Само се ИЗМЕСТВАТ напред и назад с 1 час при т.нар. лятно и зимно часово време!  

Защо тези четири удивителни? Твърдя, че при т.нар. "лятно време" сутрин ще има повече часове мрак, а не че часовете с мрак през денонощието ще се увеличат. Това лично на мен не ми е по вкуса.

Веднага давам пример. В момента по т.нар. "зимно време" на 1 декември слънцето изгрява в 7.37 ч. и залязва в 16.54 ч. /данни на обсерватория Рожен/. А при въвеждане на лятно часово време на 1 декември слънцето ще изгрява в 8.37 ч. и ще залязва в 17.54 ч.
В 8.37 ч. в нашето семейство сме вече 2 часа и 37 минути будни. И тези будни минути ще ги прекараме в мрак.

На 31 декември вместо в 7.57 ч. ще се съмва в 8.57 ч. И вместо да се стъмва в 17.02 ч., ще се стъмва в 18.02 ч.

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 09:28 от Анонимен

# 70
  • Мнения: 30 802
Моят аргумент за астрономическото време цяла година - именно заради зимния мрак сутрин. Все пак човек има и биологичен часовник, сутрин трябва да видиш светлина, иначе е криво. А през лятото дните така и така са дълги. Реално хората ползват ли допълнителния час за повече продуктивност? През лятото, когато се съмва рано, естествено ставам по-рано. Защото слънцето събужда.

# 71
  • Мнения: X
Веднага давам пример. В момента по т.нар. "зимно време" на 1 декември слънцето изгрява в 7.37 ч. и залязва в 16.54 ч. /данни на обсерватория Рожен/. А при въвеждане на лятно часово време на 1 декември слънцето ще изгрява в 8.37 ч. и ще залязва в 17.54 ч.
В 8.37 ч. в нашето семейство сме вече 2 часа и 37 минути будни. И тези будни минути ще ги прекараме в мрак.

На 31 декември вместо в 7.57 ч. ще се съмва в 8.57 ч. И вместо да се стъмва в 17.02 ч., ще се стъмва в 18.02 ч.

Твоят пост ме провокира да видя как е за Стокхом на 31 декември , продължителността на деня е 6ч 12м, а на нощта 17ч 48м. #Shocked

По зимното часово време на 31 декември 2018 в Стокхолм
- слънцето изгрява в 8.44 ч. и залязва в 14.56 ч.

Ако се запази лятното часово време на 31 декември 2018 в Стокхолм
- слънцето ще изгрее в 9.44 ч.( #Shocked) и ще залезе в 15.56 ч.

https://www.dinstartsida.se/solen-ort.asp?id=83

# 72
  • Мнения: 3 916
Дайте да говорим в цифри за България в крайна сметка, слабо ме вълнува как е на север. Със сигурност всеки тегли към това, което на него лично му е по-удобно. Нека отчитаме фактите просто, а не на кой кога му се спи. Реално имаме работещи хора, които се делят на работещи на смени и работещи на 8 часов работен ден с най-често разпространено време от 9:00 до 18:00 часа. Имаме и едни ученици, които са разпръснати в смени от 7:30 до 19:30. Т.е. както и да го въртим, една огромна част от населението в работоспособна и ученическа възраст  са като бройлери-на лампи.

# 73
  • Мнения: X
Дайте да говорим в цифри за България в крайна сметка, слабо ме вълнува как е на север.

Доста тъпо изказване!
Не всички живеем в България, тук пишат и хора, които живеят в чужбина. А решението, което ще се вземе от ЕП, касае всички държави членки.

# 74
  • Мнения: 3 916
Тъпо или остро, няма как швеците Simple Smile да ни диктуват в колко да ставаме.

Общи условия

Активация на акаунт