Случи ми се нещо странно XVIII

  • 95 326
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 006
Бях пуснала статия с графики за преобразуването на енергията и последващите фази.Разграждане,реинкарнация или възнесение,зависи кой до къде е стигнал
Нещо подобно е на пясъчен часовник и тясната му точка е еквивалент на 40 -те години..
Но защо не се отбелязва този юбилей,нямам никаква представа,а и честно казано,никога не съм размишлявала върху това...

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Логично обяснение няма,суеверия,но в други страни се чества...Нещо лошо се случвало, ако се отбелязва по-тържествено Thinking

# 107
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 266
Абослютно суеверие. 40 е ключово число, има го в Библията(40 дни продължил потопът, 40 години Мойсей се лутал в пустинята).
Това число е свързано и с раждането и смъртта- 40 дни бебето не се извежда, правят се 40 дни от смъртта на човек.
Затова има и суеверие за 40- тия юбилей. Да не се празнува, защото може да "извикаш" смъртта.

# 108
  • Мнения: 7 006
Опитът ми ме научи,че зад всяко суеверие се крие по нещо, и обикновено си е някаква чисто практическа причина..

Например,минаването под стълба..
Не,че ще ти падне на главата,но минаването под неправилни ъгли(не знам как да се изразя) оказва моментно влияние върху настройката на цялата телесна съвкупност,т.е.центровката на всички пластове.
Нещо като ползите от пребиваването в пирамидална конструкция,само,че в минус аспект.
Нали знаете,че каквато и материя да положиш в пирамида,материята се запазва свежа за по-дълго време

Подозирам,че отричането на празника се дължи на това,че в някои преломни моменти,човек има нужда от цялата си сила и не е добре да я разпилява.
Мисля,че за това и отричат честването на 40 години,щото и всеки празник си е както приемане,така и отдаване на лична енергия.
И ако в този момент силата ти е необходима за осъществиш някакви вътрешни трансформации,то логично е да си я пазиш..

Нещо като лечебен глад,по време на болест.
Тялото хаби до 50% от жизнената си енергия само за храносмилане,а при болест,на човек са му нужни силите за да се пребори и за това се препоръчва глад или лека,жива храна..Сурови плодове,зеленчуци,ядки,бульони..

Мисля,че за нещо подобно иде реч и в случая с 40те години

# 109
  • на дъното
  • Мнения: 1 546
Благодаря ви! Не съм от най-суеверните,но то ми е достатъчно да чуя две три думи 😏и ме хваща страх. Ще спестя пари 😉

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
Купи си нещо,почерпи семейството,но без иху аху ...аз така направих Hug

# 111
  • София
  • Мнения: 9 561
Като заговорихте за рожденните дни и особено след като прочетох написаното от Какво? (за което й благодаря )  за пръв път си давам сметка защо не обичам да празнувам рожденните си дни. Всъщност след всяко празнуване на мой РД се чувствам адски изтощена - емоционално, физически, всякак и вместо радост изпитвам негативна емоция. Когато някой ме попита защо не обичам рождения си ден аз отговарям, че просто не го обичам без особена причина, а всъщност не го обичам, защото колкото пъти го празнувам, все ми е изтощено и напрегнато след това, но някак до момента не свръзвах нещата и не си го обяснявах по този начин. Може би по тази причина не обичам и шумните събирания на много хора. По купони никога не ми е било хубаво. Все съм се чувствала кофти енергийно след това. Обичам да седна с няколко приятели на маса на тихо местенце, да си чуем каквото говорим, да се почерпим, да се насладим на компанията си без излишен шум и блъсканица на различни енергии наоколо.


Какво?, когато разказах за сънищата ми и разболяванията на дъщеря ми ти ме попита на колко години е. На 5 г е. Някаква връзка ли откриваш по отношение на възрастта, или просто  питаш, че ми стана интересно?

# 112
  • Мнения: 7 006
Снощи ти бях написала подробно,но...питай модераторката какво не и хареса в поста ми,та е го е замела..
Дори да имаше частичен спам,понеже и на Сенко Трон отговорих и на Ън,и на теб,в един общ пост,но мисля,че трябваше просто да го редактира,а не да го трие целия

П.п.Когато ви предстоят масови събития,а се изтощавате от такива,дори те да са с положителен характер,преди събитието се заземявайте.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2018, 12:41 от Какво?

# 113
  • Мнения: 46 526
Има цял форум за подобни въпроси.

Около нашите рождени дни не се случва нищо странно. Празнуваме си 40 г. без проблем, досега нищо страшно/странно не ни е сполетяло. Моят предстои след няколко дни Simple Smile
Не вярваме в никакви суеверия, заземявания и подобни. Ако човек вярва започва да си внушава.

# 114
  • София
  • Мнения: 1 590
Има цял форум за подобни въпроси.

Около нашите рождени дни не се случва нищо странно. Празнуваме си 40 г. без проблем, досега нищо страшно/странно не ни е сполетяло. Моят предстои след няколко дни Simple Smile
Не вярваме в никакви суеверия, заземявания и подобни. Ако човек вярва започва да си внушава.

Много странно изказване!!!
Значи, понеже ТИ не вярваш  - НИЕ нямаме право да прочетем нещо, което ни интересува?!?!

# 115
  • Мнения: 46 526
Все още не съм навършила 40, но родителите ми, съпруга ми, сестра му, наши приятели, вече минаха през това и ги празнуваха. Под ние имам предвид мен и близките ми.
Извинявам се за недоразумението.

# 116
  • София
  • Мнения: 12 421
Бях пуснала статия с графики за преобразуването на енергията и последващите фази.Разграждане,реинкарнация или възнесение,зависи кой до къде е стигнал
Нещо подобно е на пясъчен часовник и тясната му точка е еквивалент на 40 -те години..
Но защо не се отбелязва този юбилей,нямам никаква представа,а и честно казано,никога не съм размишлявала върху това...


Какво?, много интересно ми стана. Пазиш ли статията с тези графики?

# 117
  • Мнения: 7 006
Снощи наблюдавах някакъв обект в небето,който се движеше с голяма скорост,твърде голяма ,за самолет,помислих ,че е падаща звезда,но обектът изведнъж спря да движи и замръзна на едно място.
Много странно ми се стори.Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 сеп 2018, 11:22 от Не се сърди, човече

# 118
  • В.Търново
  • Мнения: 6 687
Снощи наблюдавах някакъв обект в небето,който се движеше с голяма скорост,твърде голяма ,за самолет,помислих ,че е падаща звезда,но обектът изведнъж спря да движи и замръзна на едно място.
Много странно ми се стори.Simple Smile
Забелязали са, че ги гледаш. Grinning
Винаги и аз като засека такъв обект и си го мисля, дали и те ме засичат , че съм ги видяла.Скоро и аз пак видях такъв обект.Няма и месец.

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 26 395
И аз съм виждала.

Общи условия

Активация на акаунт