Случи ми се нещо странно XVIII

  • 93 587
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 471
Благодаря за хубавата тема!
Да кажа за християнството и религията, не е това, което ни се представя от църквата.

А кое е?

# 16
  • Мнения: 7 006
На мен често ми се случва да виждам нещо като синя светлина около мен - обикновено, когато съм мн спокойна. Не е от проблеми с очите, понеже и други са я виждали. Майка ми веднъж си помисли, че съм настъпала нещо.

Етерното тяло е сиво синьо на цвят,подобно цигарен дим


"Виждане на аурата на другите"
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=233.0

# 17
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Благодаря за хубавата тема!
Да кажа за християнството и религията, не е това, което ни се представя от църквата.

А кое е?
Не ми се развиват теории, това с 5-10 реда не може да се обясни.Има много информация за това.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 072
Винаги когато сънувам, че ми пада зъб умира някой, когото познавам.

И в съновниците така пише.

# 19
  • Мнения: 14 471
Благодаря за хубавата тема!
Да кажа за християнството и религията, не е това, което ни се представя от църквата.

А кое е?
Не ми се развиват теории, това с 5-10 реда не може да се обясни.Има много информация за това.

Къде? Не казвай “книгите на Дан Браун”!

# 20
  • В.Търново
  • Мнения: 6 663
Благодаря за хубавата тема!
Да кажа за християнството и религията, не е това, което ни се представя от църквата.

А кое е?
Не ми се развиват теории, това с 5-10 реда не може да се обясни.Има много информация за това.

Къде? Не казвай “книгите на Дан Браун”!
Е, не естествено.

# 21
  • Мнения: 626
Истинското християнство може да бъде изкривено до неузнаваемост от...самите християни. И понеже църквите са съставени от хора, то съвършени църкви няма. Само Бог е съвършен и само Словото Му е свято, безгрешно и истинно. Затова често се казва, че истинското християнство не може да бъде открито в църквата.
Ето защо Истината трябва да се търси в първоизточника - Библията, а не да се съди за същността на християнството  от хората.
Не забравяйте какво е казал сам Христос - "Аз съм Пътят, Истината и Живота..."  Изводът е ясен.

# 22
  • Мнения: 15 249
Сега, нека не забравяме, че и Библията е писана от хора.

# 23
  • Мнения: 14 471
По повод точно Библията и конкретно евангелията наскоро гледах документален филм за теорията, развита в тази книга.
https://en.wikipedia.org/wiki/Caesar%27s_Messiah

За това и попитах по-нагоре какво се има предвид, защото теории вече много и различни. Факт е обаче, че църквата въпреки сътресенията от последните два века не е отслабена, а се опитва да се трансформира и мисля, че успява. (Нямам предвид българската православна).

# 24
  • Мнения: 15 249
Църквата трудно ще бъде отслабена. Тя притежава най силния опиум - религията и го прилага успешно. Вярващи винаги ще има. Лошото е, че вярват на църковните фантастики и се зомбират до толкова, че и да видят истината няма да я приемат.

# 25
  • Мнения: 1 399
Далеч не ми се вижда достатъчно това в наши дни. Хората започнаха да си сменят зависимостите/вярванията като спално бельо. На всичкото отгоре това изглежда изобщо не влия на фанатизма им, докато все още изповядват даденото убеждение. Отделно огромния достъп до информация, който предоставя и значителен избор. Та, църквата има бая работа, ако иска да запази позициите си. Това вместо запис.

# 26
  • Мнения: 626
Сега, нека не забравяме, че и Библията е писана от хора.

Авторът на Библията е Бог, хората са Негови инструменти. Често се казва, че Библията била претърпяла изменения и едва ли вече може да се счита за истинна. Това би било вярно само при едно условие - Бог не съществува. Ако Бог не съществуваше, тогава всичко става възможно - тогава Библията става само едно равлекателно четиво писано от хора, което може да бъде модифицирано кой както иска.
Но нещата драстично се променят ако всъщност зад Библията стои една Висша Сила, Творецът на Вселената, който изразява сакралната си воля към човечеството. Така Библията се превръща в послание от Бог към човечеството, и това послание не търпи нито изменения, нито фалшификации.  Бог пази Словото си през вековете и няма човешко същество, което да попречи на това.
Друг е въпроса на какво ще изберем да се доверим? На това, което Бог е казал, че е истина, или на човешки измислици. Въпросът е съдбоносен.

# 27
  • Мнения: 15 249
Обаче ти наистина си мислиш, че Бог е написал Библията. Ама наистина, наистина. Е, поне си имаш вяра, но сляпата вяра е по скоро недостатък. Защото вместо да прогледнеш ставаш все по сляп.
И не вярваш в прераждане, но вярваш в /как да го нарека/ някакъв вечен живот във физическо тяло, така ли.
И в това, че умрелите ще станат и ще ходят, с изгнилите си тела. В това ли вярваш. Или, че Бог ще им даде отново здрави физически тела, ама тези същите с които ще излезнат от гроба. Все едно ще им поправи дрехата. Ами, Рая. Какво е рая. Там ще отидат умрелите с физическите си тела ли.
Или смяташ, че смъртта е края и само за заслужили има Рай. Но, ако има рай, а няма душа как се отива тогава там според твоите вярвания.

ПП И Истината няма как да е Личност. Това звучи абсурдно. Истината е субективно понятие. Тя е възприятие на случващото се, на интерпретация. Истината е сложно, многопластово понятие. И се променя. Тя е и философско понятие, но за първи път чувам Истината да се оприличава с Личност.

И, ако може да ми обясниш кой първи е възприел думите Господни и дали ги е пресъздал точно. Да не се е получил малко като развален телефон, че нали знаеш с всяко преразказване всеки разказвач слага и по нещичко от себе си. Или на теб Бог лично ти е съобщил някакви неща.

Последна редакция: нд, 02 сеп 2018, 18:03 от Джаста Праста

# 28
  • Мнения: 626
Обаче ти наистина си мислиш, че Бог е написал Библията. Ама наистина, наистина. Е, поне си имаш вяра, но сляпата вяра е по скоро недостатък. Защото вместо да прогледнеш ставаш все по сляп.
И не вярваш в прераждане, но вярваш във как да го нарека някакъв вечен живот във физическо тяло, така ли.
И в това, че умрелите ще станат и ще ходят, с изгнилите си тела. В това ли вярваш. Или, че Бог ще им даде отново здрави физически тела, ама тези същите с които ще излезнат от гроба. Все едно ще им поправи дрехата. Ами, Рая. Какво е рая. Там ще отидат умрелите с физическите си тела ли.
Или смяташ, че смъртта е края и само за заслужили има Рай. Но, ако има рай, а няма душа как се отива тогава там според твоите вярвания.

Е, от всичко това само разбирам, че ти понятие си нямаш от това, каква е концепцията на Библията относно спсението, вечният живот и Рая. Но не те упреквам, много хора са в това положение. От обща култура и дочуто от тук - от там няма как разберем важните библейски истини. Трябва си изучаване и то от сериозни източници, и с отделяне на сериозно време.  За съжаление сега няма време да обяснявам, а и не това е начина. С писане по форуми нещата не се изясняват, трябва лично изследване.
Вярата ми е всичко друго, но не и сляпа, точно обратното е. Аз съм аналитичен човек и всичко подлагам на критика и проверка. И ако съм се убедила в нещо, то е защото съм го разучила и доказателствата са натежали. Такива са и всички християни, които са в моето обкръжение. Мит е, че християните имат само едната сляпа вяра.
Но мисля, че трърде много се отклоняване от темата на този форум и вероятно вече нарушаваме правилата. 

# 29
  • Мнения: 15 249
Мхм. Разбрах. Това, което написа е достатъчно. Само се чудя как се определяш като аналитична натура, но щом си се убедила, няма да споря. Wink
Обаче, така и не ми каза, дали Бог ти говори, че, нали освен вярата имате и други доказателства.

Общи условия

Активация на акаунт