Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 57 294
  • 748
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1
Здравейте, благодаря за мненията. Изчетох доста в избора си на продукт и това, което разбирам, е че технологията с херметическите уреди не е толкова нова, един вид е стигнала някакъв пик в развитието си и едва ли ще търпи промени. Ясно е, че програматорите са доста евтини и общо всички вече предлагат сходни характеристики, разликата идва в самия съд и качество на корпуса.

Аз успях да определя 3 групи уреди, моля коригирайте, ако греша :
1. Airfryer на Филипс, които струват по около 500 лв, предназначени са за пържене без или с много малко количество мазнина, може и да се пече с тях или да задушите зеленчуци, но всичко приключва до тук. Те са и най-новата им технология.
https://www.philips.bg/c-p/HD9650_90/avance-collection-airfryer-xxl

2. Уредите за бавно готвене. Според мен филипс опитва да замени тези с горните и спират предлагането им в партньорската мрежа, някъде вече са изчерпани. Могат да се приготвят доста неща, пържат и пекат. Справят се значително по-бавно, отделят малко повече пара и миризма. Идеята им е била да заместят херметиците. Тук е по-реалистично да се достигне ефектът на печено месце, което е по-сухо. Цена : 290лв
https://www.philips.bg/c-p/HD4749_70/multicooker

3. Мултикукър под налягане - херметик. Това, като че ли е най-отдавна на пазара. Херметически затворена тенджера, изпуска най-малко пара и миризма. Готви доста по-бързо. Предназначен за ориз, меса, картофи, яхнии, супи и др. но винаги нещата стават меки (подобно на сварени) - няма го чара на печеното месо, въпреки, че предлагат опция за печене или пържене.
Те са най-евтиният вариант.

Така ето го и моя случай. Търся си нещо, което да улесни готвенето ми в така или иначе забързаното ежедневие. Нямам почти никакви уреди и не възнамерявам да ставам шеф в кухнята, просто към момента винаги се храня на вън, а бих искал понякога да приготвям храна и у дома. Помещението, в което ще се готви не е предназначено за кухня и отделянето на миризма и пара ми е сериозен фактор. Плюс фактът, че в херметикът можеш да приготвиш доста неща, ме кара да се спра на него. А като започнах да чета темата, бях убеден, че искам най-скъпия-първи вариант на филипс.
Разгледах и като най-удачен избор се спрях на това:
https://www.emag.bg/multikukyr-pod-naljagane-hermetik-zephyr-12- … yuV01Wfjp5oUkA_HQ

Ще се радвам, ако ме коригирате, ако бъркам някъде. Вече ви имам доверие, след като днес посетих магазин на Техномаркет и не успяха да ми кажат 10% от това, което вие сте описали тук.

Предварително, благодаря Simple Smile

# 466
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
2 рия уред  не е за бавно готвене-мултикукър си е, просто не готви под налягане. Да замести airfryer пък абсурд.
Имах първия модел  мултикукър Филипс 3037,  доволна бях. Сега съм с кукър под налягане също съм доволна. За печено месо не става. Докато готви не изпуска пара, но ако бързате и изпускате налягането ръчно , доста пара се отделя.
Посочената марка я нямам и за нея конкретни отзиви не мога да дам.

# 467
  • Мнения: 19 706
Ако имаш възможност (и място), вземи фрайър и кукър. Щом си свикнал да се храниш навън, най-вероятно си от моята порода - мръвка с гарнитура и от време на време, манджорляк. С два уреда го постигаш лесно и имаш безброй опции Blush

# 468
  • Мнения: 211
Ако имаш възможност (и място), вземи фрайър и кукър. Щом си свикнал да се храниш навън, най-вероятно си от моята порода - мръвка с гарнитура и от време на време, манджорляк. С два уреда го постигаш лесно и имаш безброй опции Blush
Бихте ли посочили марка на фрайъра и кукъра който ползвате. Предварително благодаря.

# 469
  • Мнения: 19 706
Имам три фрайъра и два кукъра Joy Ако трябва да се спра само на един от вид - фрайър xxl на Филипс и кукър Филипс базовият модел.

Зависи и от нуждите на домакинството, но вкъщи манджи се готвят по-рядко и когато се налага, мога да преживея по-бавното готвене. За сметка на това, омлетът, който Филипсът прави е уникален, както задушена царевица, гъби, ориз и т.н.

# 470
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
Cristi, какви са ти другите фрайъри? (ама че дума! Satisfied ) И с какво Филипса ги превъзхожда?
И за такъв уред отдавна мисля. Обаче нямам място в кухнята, направо не знам къде ще ги събирам. И дали изобщо ще го ползвам..



# 471
  • Мнения: 19 706
Мария, другите са бюджетни - единият е от Лидл, другият е на Дипломат. Просто не бях сигурна доколко ще ми е нужен такъв уред и реших да взема нещо по-евтино за начало. Оказа се обаче, че ми заменят изцяло скарата и са ми страшно удобни, защото вкъщи месо се яде на килограм и обикновено е печено.

Първо взех Дипломат и, честно казано, съм най-недоволна. Слабичък е и бавно стават нещата. Иначе е със сравнително голяма кошница и що-годе добро покритие, но ако чакаш 30 минути за една пържола... дяволите ме хващат Mr. Green
От Лидл е бърз и пече супер, но е с адски малка кошница, кръгла при това Crazy Там и покритието е проблем - замина след седмица и нещо. В момента в него правя рибите, върху хартия за печене и ми върши страхотна работа.

Филипс е по-добър във всичко Heart Eyes Най-голямата кошница, която съм виждала, добро покритие, става за миене в миялна, бърз е и пече равномерно.

Ако нямаш място, можеш да го качваш върху кухненски шкафове, да слагаш зад диван или където другаде се сетиш, защото е лесно преносим Simple Smile

# 472
  • Бургас
  • Мнения: 10 358
Уфф и туй го искам сЯ. Ние също сме месари и почитатели на печеното месо. Сега го правя основно във фурната, на скара и оребрен тиган.
Мястото ще трябва да го реорганизирам и да пратя някои неща на вилата.
Само накрая мен да не ме пратят там, барабар с всичките ми боклуци. Joy

# 473
  • Мнения: 11 528
Тъй, тъй, и аз колкото повече чета темата за мултикукър, толкова повече се убеждавам, че имам нужда И от фрайер Grinning Grinning И аз май ще ти правя компания на вилата...

# 474
  • Мнения: 28 960

Само накрая мен да не ме пратят там, барабар с всичките ми боклуци. Joy
Заедно ще сме там, защото май и мен ще ме засилят! Кристи ако не ти е проблем прати този фрайър на Филипс за пчене на меса, може пък ММ да се влюби в него!

# 475
  • Мнения: 19 706
Има го моментът, наречен голямо семейство обаче. Моме, понеже те знам, че си с две деца Blush Няма как да сложиш четири пържоли, три влизат максимум. Тоест, трябва да правиш на два пъти. От друга страна, стават за 15 минути, така че не е болка голяма, но съм длъжна да споделя. Иначе наденици, кебапчета, кюфтета и подобни, ще станат наведнъж. За зеленчуци, картофи и подобни, зависи колко ядете, но пак стават бързо. Вътре стават и страхотни печени ядки Stuck Out Tongue Winking Eye

А най-хубавото е, че нищо не пръска навън Blush На скарата и тигана това ми е най-голямата мъка - чистенето наоколо Angry С фрайъра и миризмите са по-малко.

Мимче, как да пратя фрайъра? Линк или?

P. S. Правя и замразени печива вътре - кроасани, бретцели, мини пици... Както и топли сандвичи (яйце и сирене, шунка с кашкавал, кайма и каквото се сетиш).

# 476
  • София
  • Мнения: 23 193
ама печени ли стават или полусварени?
и колко печени, че хич не понасям тия розовеещите отвътре?
пиле например може ли да се опече?

# 477
  • Мнения: 11 528
как да пратя фрайъра? Линк или?

По Еконт, ако може Grinning Grinning

# 478
  • Мнения: 28 960


Мимче, как да пратя фрайъра? Линк или?
Да, линк, ако не ти е проблем! Heart Eyes
по Спиди също няма да откажа..... Joy Joy

# 479
  • Мнения: 19 706
Бамбе, печени. Ама наистина печени. Правила съм цяло пиле, да. Ако е три кила и нагоре, ще береш ядове с горния реотан, но с малко натискане става работата Joy Иначе за бутчета, крила и т.н. е един път.

Общи условия

Активация на акаунт