Шеф, мултиварка или както ние го наричаме КУКЪР - Тема 5

  • 55 298
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 203
Уредът е на Делонги и бъркалката се маха и до колкото разбрах става и за печене , защото може да се програмира да пече на долен или горен реотан със съответната степен от 1 до 4 .

# 31
  • Мнения: 203
Фейсгрупата е "мултикукър вкусотиики" ; "сготвено в мултикукър" и "готвим здравословно"

# 32
  • Мнения: 84
Друга фейсбук група е "Мултикукъри с херметическо затваряне", има група за инстант пот, но само за притежатели на ИП, има група за мултикукъри нехерметици, май имаше и за Ола, но не съм сигурна.

# 33
  • Мнения: 27 276
Леле, колко фб групи има  Laughing Ще потърся!
 lbl , объркала съм се нещо  Crazy  Mr. Green
Днес пристигна кукърчето  Simple Smile Нямам търпение да го изпробвам, не съм решила още с какво.

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Много ме блазни функцията отложен старт,защото често се случва да се прибираме по-късно - водим децата на разни извънкласни занимания.Като се приберем у дома в 8 и те са озверяли от глад и не могат да чакат се сещате картинката.
Затова идеята сложи продукти затвори и го програмирай в 20ч. да имаш готова топла храна ми се вижда уникална,но какво като ядене ще стане така,без никакъв надзор имам предвид?

И мен това ме вълнува, поради същите причини, готвене без надзор и без да отваряш да проверяваш и да е готова за определен час. Фурната ми е нова и функционална, но някак не смея да метна мусака от сутринта и да я програмирам да е готова в 8ч...

# 35
  • Мнения: 27 276
 Аз съм си по принцип недоверчива Mr. Green , но това са доста удобни функции. Може би в кукъра храната стои по-затворена, отколкото във фурната...В кукър храна без надзор- месо, яхнии, супи, кюфтета с доматен сос, неща от типа на гювеч- според мен тези неща безпроблемно ще стават.
Да се оплача, че упътването ми се вижда много сложно за Фърст, по-точно частта за готвенето с налягане. Иначе избора на програма ясен, но коя част точно къде трябва да стои, това ми е трудно да разбера. ooooh!

Последна редакция: пт, 07 сеп 2018, 02:48 от dolce miele

# 36
  • Мнения: 27 276
Ето обещаното мнение за Фърст. Wink Влюбена съм във външния вид на тази машинка Heart Eyes , имам някои забележки към упътването само....Като цяло, мисля, че за програми като паста, супа и т.н. предварително зададеното време за готвене е много, предпочитам да задам по-малко време на функцията и да оставя 10-15 минути да се досготви и да си падне само налягането. А и вкъщи обичаме сготвено, но не прекалено сварено/разварено да ядем. Храната се запазва гореща доста време даже и без съответната функция претопляне. Купата не е чак толкова зле колкото си я представях Laughing , но предполагам, че ще си купя и купа от неръждаема стомана в бъдеще. Няма функция пържене, но на отворен капак със "heating" успявам да запържа зеленчуци за супа. Хубавото е, че за точно този модел има доста клипчета и те много ми помогнаха да разбера кое как става. Както и Мими  която ми изтърпя въпросите търпеливо bouquet bouquet
Само едно не ми е ясно- мога ли да сложа в кукъра храна и изобщо да не и добавям течност? Примерно пиле, картофи, гъби....?

# 37
  • София
  • Мнения: 1 976
Аз да се похваля понеделник или вторник си чакам къкура.
Redmond M90.
Нямам търпение да го пробвам.

# 38
  • Мнения: 9
Да се похваля и аз Simple Smile ММ реши да ме улесни с направата на пюрета на бебка и ми подари Филипс HD3037/70. Много съм развълнувана, ще паднат експерименти.

# 39
  • Мнения: 27 276
По колко вода слагате на боба? newsm78 Трудно ми е да преценя колко вода да сложа, че накрая след готвенето да не се окаже твърде малко. Thinking
И да попитам опще нещо- кога завъртате вентила на позиция "затворено"- преди да поставите капака или след (и изобщо има ли значение кога ще е)? Последния път бях поставила капака и после врътнах напред-назад- и аз не знам защо Embarassed - и налягането не се покачи дооооста време.

# 40
  • Мнения: 147
Здравейте, дами! Включвам се при вас с желанието си и аз да се сдобия с мълтикукър и молба за вашето мнение. Прочетох назад и се спирам на такъв, който готви под налягане. До колкото разбирам това са модели, които са добри:

https://www.amazon.co.uk/Instant-Pot-Electric-Pressure-Stainless … _89%3AInstant+Pot
и
https://www.amazon.es/Modelo-cocina-programable-multifunci%C3%B3 … ollas+gm+modelo+g

В американския амазон има голям избор на ИП, но не знам до колко е разумно, поради разликата във волтажа и далечното разстояние...

Чета, че се налага сменяне на купите, бихте ли ми казали горе долу на какъв период от време, зависи ли от материала, от който е изработена самата купа, трябва ли да предвидя и закупуването на допълнителна такава?

Според вас кой е по-добрия избор, всяко мнение ще ми е от полза.
Благодаря предварително!

# 41
  • Мнения: 4 586
Здравейте, днес ще правя цяло пиле с лек сос, мислех да го сложа на бавно готвене, коя друга програма ще е удачна? С Тефал 8 в 1 съм Simple Smile)) не съм го разучила още и моля за съвет

# 42
  • Мнения: 376
Здравейте момичета,какво ви е мнението за новия кукър на Sapfir?Дали заслужава да го закупя?

# 43
  • Мнения: 28 138
Здравейте момичета,какво ви е мнението за новия кукър на Sapfir?Дали заслужава да го закупя?
Според мен за такъв уред си струва да избереш нещо по качествено, Фърст смятам са по добри на сходна цена!

# 44
  • Мнения: 496
Здравейте, дами! Включвам се при вас с желанието си и аз да се сдобия с мълтикукър и молба за вашето мнение. Прочетох назад и се спирам на такъв, който готви под налягане. До колкото разбирам това са модели, които са добри:

https://www.amazon.co.uk/Instant-Pot-Electric-Pressure-Stainless … _89%3AInstant+Pot
и
https://www.amazon.es/Modelo-cocina-programable-multifunci%C3%B3 … ollas+gm+modelo+g

В американския амазон има голям избор на ИП, но не знам до колко е разумно, поради разликата във волтажа и далечното разстояние...

Чета, че се налага сменяне на купите, бихте ли ми казали горе долу на какъв период от време, зависи ли от материала, от който е изработена самата купа, трябва ли да предвидя и закупуването на допълнителна такава?

Според вас кой е по-добрия избор, всяко мнение ще ми е от полза.
Благодаря предварително!


Аз съм с кукър от втория линк Ола. Купата, с която ми дойде почти веднага се надра, но аз като поръчвах си бях мушнала и втора купа и тя си е ОК. Допълнително поръчах и метална.

Общи условия

Активация на акаунт