Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 954
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 208
Бавносъхнещото лепило от капаните за мишки и насекоми се маха с бензин.
Изпробвано.

# 271
  • Мнения: 16 871
Ева, колко време се изварява? Колко сода и ал.фолио се слага?

# 272
  • Мнения: 39 370
Преди 2 години купих за рождения ден на ММ яке от естествена кожа. Много хубаво. Обаче си купих и на мен. Естествено. Моето е в леко състарен стил и съответно изглеждаше леко протъркано. Като ги видях якетата едно до друго и моето замина директно на кожар, който да го боядиса. Той ми препоръча и да смени хастара. Беше бял. Каза, че ще се цапа лесно, ще има жълти петна под мишниците и аз се съгласих. Стана доста добре, но месеци по- късно(вече беше горещо и не съм го носила) видях, че хастара на джобовете не е сменен. Съответно са изцапани с черна боя за кожа. Днес опитах да ги изчистя със спирт за горене, но нямах успех. Някой да има идея? Другото е смяна на хастара и там, но не ми се чака пак 20 дни.

Последна редакция: вт, 02 окт 2018, 10:51 от mariat

# 273
  • Мнения: 7 923
Ева, колко време се изварява? Колко сода и ал.фолио се слага?
На око ръснах около две лъжици сода и фолио около 40 см от ролката, намачкано на топчици. Изварих около 2 минути.

# 274
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Момичета, дайте идея за чистене на силикон от дънки. ММ нещо ремонтирал и се е сдобил с бели петна по тъмните си дънки. Не съм третирала с нищо все още. Не е на дебел пласт и не мога просто да отлепя изцапаното, като изсъхне.

# 275
  • София
  • Мнения: 5 547
Не знам дали ще помогне, но за махване на дъвка се намокря и се пъхва във фризера, после се обелва. Тук мисля че е горе долу същото, няма да навреди със сигурност.

# 276
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
На тънък пласт е, не мога да го изчагъртам Simple Smile. Иначе, като изсъхне, отлепя, но сега е замазано като леке и не става. Просто се е тръкнал по силикона и се е изцапал, като с боя, например.

# 277
  • София
  • Мнения: 973
Момичета дайре идея как да почистя на малката маратонките....прах ги в пералня и после явно от препарата, въпреки че е течен отгоре останаха едни дълги ленти като мръсно, жълти такива. Търкат на ръка, но....не се махат. Дребното само ми повтаря, че били за пране, а аз ги препрах даже Joy

# 278
  • софия
  • Мнения: 25 468
Момичета дайре идея как да почистя на малката маратонките....прах ги в пералня и после явно от препарата, въпреки че е течен отгоре останаха едни дълги ленти като мръсно, жълти такива. Търкат на ръка, но....не се махат. Дребното само ми повтаря, че били за пране, а аз ги препрах даже Joy
Бели ли са? Ако са бели ги извърти в пералнята с центрофуга и ги суши на сянка.

# 279
  • Мнения: 4 572
Силикона не може ли като парафина да се махне - слага се върху него кърпа и се минава с ютия?

Сребро лъскам с оцет и сода. От майстор-бижутер - много слаб разтвор на солна киселина се загрява и се потапя среброто. Обаче е малко опасно. Обезмаслител също.

# 280
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Силикона не може ли като парафина да се махне - слага се върху него кърпа и се минава с ютия?
Благодаря, ще пробвам преди да съм ги изпрала. Дано да стане, че отидоха новите дънки за работни.

# 281
  • Варна
  • Мнения: 948
Моят мъж си беше изцапал служебната риза със силикон. Точно както казваш и ти- тънък слой. Първо я потърка с веро, после я изпрах в пералнята и нямаше следа от него.

# 282
  • София
  • Мнения: 374
Моля дайте идея как да премахна лепило за хартия от детски анцунг- изкуствена материя.

# 283
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 765
Само с пране не става. Аз имам две капки на един суитшърт - изглежда и аз съм се тръкнала някъде и без да видя, направо го изпрах. При 60 гр. на дълга програма и предпране не се е изпрало. Точките си седят, хем са мънички. Та затова питах за дънките, поне тях не съм ги прала още. Ще пробвам с веро също.
Мерси.

# 284
  • Мнения: 2 194
За силикона- пробвайте с лакочистител или разредител.

Общи условия

Активация на акаунт