Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 926
  • 736
  •   1
Отговори
# 285
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 812
Посочвам как ММ чисти сребърните ми накити и направо светват.
Поставя в съд парче алуминиево фолио с лъскавата страна нагоре, което трябва да покрие дъното на съда.
Слагат се сребърните неща /в случая прибори/, прибавя се лимонов сок /не можа да ми каже колко, защото го слага на око/, оцет /количество колкото лимоновия сок/ и сода за хляб.
Слага съда на котлона и като заври се получава бяла пяна с мръсотия, изчакват се 3-4 мин. да излезе мръсотията.
След това се изваждат сребърните прибори, измиват се с веро и се подсушават.

# 286
  • Мнения: 13 191
Най-лесно се чистят сребърни прибори и бижута като се наръси леко навлажнено памуче със сода и се търка. Светват за секунди, а памучето почернява.

# 287
  • София
  • Мнения: 5 547
Най-лесно се чистят сребърни прибори и бижута като се наръси леко навлажнено памуче със сода и се търка. Светват за секунди, а памучето почернява.
Да ти кажа честно хич не е лесно. Аз чистя редовно моите бижута и бая търкане си трябва. Преди време продаваха едни ванички с ултразвук , но така и не си купих.

# 288
  • Мнения: 13 191
Точно минута-две ми отнема. Слагам повечко сода (към лъжица) и трябва да е навлажнена.

# 289
  • Мнения: 4 572
А не се драска?

# 290
  • Мнения: 13 191
Не се драска.
Сребърните синджирчета направо ги слагам в ръка, сипвам сода и много малко вода върху тях и ги търкам минута. Содата потъмнява, мия с вода и са готови.

# 291
  • Мнения: 10 064
Най-лесно се чистят сребърни прибори и бижута като се наръси леко навлажнено памуче със сода и се търка. Светват за секунди, а памучето почернява.
Винаги така съм ги чистила и си светват за нула време.

# 292
  • Мнения: 1 349
Аз среброто чистя с избелваща паста и четка. Бях гледала в едно клипче с червило, не съм пробвала.
А като сме на тема силикон, моят приятел беше забравил силиконова пръчка на облегалката за глава на колата. От жегата се е разтекла. Материята е като плюшена. Не може да се отлепи по никакъв начин. Някакви идеи?

# 293
  • София
  • Мнения: 973
Момичета дайре идея как да почистя на малката маратонките....прах ги в пералня и после явно от препарата, въпреки че е течен отгоре останаха едни дълги ленти като мръсно, жълти такива. Търкат на ръка, но....не се махат. Дребното само ми повтаря, че били за пране, а аз ги препрах даже Joy
Бели ли са? Ако са бели ги извърти в пералнята с центрофуга и ги суши на сянка.
Не са бели звънче, това отгоре е някакво сиво, много странна материя, като на дупки леко. Ще пробвам пак, че много ме дразнят.

# 294
  • Мнения: 3 789
Спирт Simple Smile Или водка.

А вие как си цапате кърпите при боядиване? В смисъл - слагате си на раменете и директно се цапат с боя или само от попиване на боядисана коса? Аз последното го оправям с едно пране на 60 градуса и гледам да не ползвам съвсем светлите кърпи. Боядисвам се обикновено с амонячна.


Имам една отделена тениска специално за целта, обличам я и мажа, тя е тъмна и цялата сега е на светли петна, но не ми пука. После пера наобратно с другите дрехи, няма проблем. (боя за руса коса)

90 % спирт, чисти мазнини, ако имаш тампони за грим, напояваш със спирта и търкаш. Спирт има в аптеките,колкото по-силен толкова по-добре чисти.

Пробвам го още довечера, тъкмо имам литър спирт Grinning ще споделя резултат утре, много благодаря.

# 295
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, знаете ли откъде мога да си купя подобен ръчен кантар? Трябва ми за тегло до 10 кг.

# 296
  • Мнения: 3 789
Здравейте, знаете ли откъде мога да си купя подобен ръчен кантар? Трябва ми за тегло до 10 кг.

Имам от Алиекспрес. Работи точно. Ако не ти е спешно, ще ти пратя и линк. Тук не съм виждала .

# 297
  • Мнения: 8 218
Здравейте, знаете ли откъде мога да си купя подобен ръчен кантар? Трябва ми за тегло до 10 кг.

Имам от Алиекспрес. Работи точно. Ако не ти е спешно, ще ти пратя и линк. Тук не съм виждала .

Даже в Лидл са пускали. Пиши в Гугъл и ще излязат няколко сайта, вкл. емаг.

# 298
  • Мнения: 52
Почернели сребърни прибори, или поне сплав с голям процент сребро - моля дайте изпитано средство. Благодаря!
Много са красиви, и много черни Joy

В темата беше споменато,като ефикасно средство за почистване на сребро-пепел от цигара.Нищо не пречи да опиташ,още повече че няма абразивни частици,които биха могли да надраскат повърхността.

# 299
  • Мнения: 12 775
О да, на приборите както са големи повърхности доста би си личало ако се надраскат с нещо, наистина си струва да се пробва с пепел. Пръстенът, който чистих аз, точно като тях изглеждаше - мръсно жълтеникав цвят, не личеше че е бил сребърен, за минутка стана като нов.
И е хубаво да не се държат заедно с други метални предмети, да нямат контакт с тях. От това също стават реакции понякога и си променят цвета.

Общи условия

Активация на акаунт