Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 628
  • 736
  •   1
Отговори
# 135
  • България,Пещера
  • Мнения: 35
С какъв моп бършете плочките в банята след всяко къпане?

# 136
  • София
  • Мнения: 6 010
Ние също подсушаваме банята с подобно перо за стъкла след всяко къпане и чистенето на банята е песен. Много приятно впечатление ми направи един гост грък, който остана у нас за една вечер и след душ сам се беше сетил да подсуши. Явно не сме открили топлата вода, а усилието отнема секунди.

# 137
  • Мнения: 2 867
Аз ползвам стандартен моп - имам си един за подовете и един за стените на банята.
Наистина е въпрос на навик. Не отнема много време, но пък ти спестява усилия при миене на плочките после.

# 138
  • Мнения: 10 251
В нас ползваме едно времешния Blue Magic Simple Smile синята гъба.

# 139
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ако реша да чистя тоалетната с кока-кола, оригиналната ли трябва да ползвам или става и с някоя имитация? newsm78

# 140
  • Мнения: 8 086
ако реша да чистя тоалетната с кока-кола, оригиналната ли трябва да ползвам или става и с някоя имитация? newsm78

Никоя.  Mr. Green

# 141
  • Мнения: X
Абсолютен мит е чистенето на тоалетна с Кока Кола. За същите пари ще си купите Доместос и ще го ползвате доста повече пъти.

# 142
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Абсолютен мит е чистенето на тоалетна с Кока Кола. За същите пари ще си купите Доместос и ще го ползвате доста повече пъти.

доместосът ми смърди и ми става лошо!
био препаратът не се справя кой знае колко.... newsm78

# 143
  • Мнения: 7 775
ако реша да чистя тоалетната с кока-кола, оригиналната ли трябва да ползвам или става и с някоя имитация? newsm78
Една приятелка го прави това, с оригинална чисти, твърди, че върши работа. В съставките й има нещо, освен въглеродния диоксид, което може буквално да разяде метал. Затова спрях да я пия 😂😂😂 Иначе пробвала ли си препаратите на Duck, не миришат както доместоса, има един с много свеж ментов мирис. Добре почиства тоалетната.

# 144
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Единият от доместосите не мирише. Мисля, че светло синия беше. Има и едни таблетки, които се пускат в клекалото, изчаква се 10-12 часа да се разтвори и тогава я изчистваш. Слагаш от вечерта и миеш сутринта.

# 145
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм в Бг. тук мисля има един доместос и смърди.
другите с прикрит "аромат" също не ги изтрайвам, направо мога да припадна в тази малка тоалетна Whistling

и таблетки пускам и чакам, но сутрин все някой ме изпреварва и пуска водата и не мога да изчистя.
търся нещо елементарно, несмърдящо и да го ползвам през деня, като няма дразнители  Mr. Green

# 146
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Натроши таблетката и така я пусни. Няма да чакаш 10 часа, а 2-3.
Фрош? Те не смръцкат на препарат и замаскирани миризми, но и не са толкова ефикасни.
Чела съм за комбинация от оцет и английска сол за петна от варовита вода, но не съм тествала.
Иначе най-удобни са ми спрейовете с дълъг накрайник като тръбичка, които са за трудно достъпните ръбчета. Препарата така или иначе се стича и мия цялата тоалетна. Спрей за фаянс не мирише на белина, купувам такъв от Лидл.

# 147
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Фрош имам и Ековер. не са ефективни.
таблетките също не са кой знае колко ефективни.

ще пробвам лим. киселина на салфетка поне за сухата част, да видим....

# 148
  • Мнения: 4 199
В кока-колата има фосфорна киселина.

# 149
  • Мнения: 3 542
Фрош имам и Ековер. не са ефективни.
таблетките също не са кой знае колко ефективни.

ще пробвам лим. киселина на салфетка поне за сухата част, да видим....

https://www.google.es/search?q=%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D1 … c=wkhf9xzMTofO9M:

Pulirapid

Този е абсолютният ми фаворит за баня, фуги, мивки и всичко в досег с вода. Замърсяването по тоалетната чиния се дължи преди всичко на котления камък, около който се наслоява другата нечистотия и като премахваш редовно него, всичко си идва на мястото. Не мирише натрапчиво - на кисело нещо е, ако го намериш в реален магазин може да прецениш дали ще го понесеш.

Общи условия

Активация на акаунт