Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 827
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
С Доместос и белина недейте. И аз преди ползвах, но с течение на времето разяжда уплътненията и теква към лагерите. Най-добре на 95 градуса и неколкократно чистене със специални препарати.

# 226
  • Мнения: 1 272
С Доместос и белина недейте. И аз преди ползвах, но с течение на времето разяжда уплътненията и теква към лагерите. Най-добре на 95 градуса и неколкократно чистене със специални препарати.
Вероятно е така, но това се прави рядко, а моята пералнята не довеждам до такова състояние, че да се налага, такива мерки, при все, че колкото и да се пази е неизбежно  замърсяване. На новата си пералня подсушавам маншона веднага, чекмеджето вадя и измивам, и с кърпа забърсвам, където е възможно след като приключа с прането.

# 227
  • Мнения: 218
Писах и по-напред, че аз с миризма от уплътненията на пералнята се преборих след едно пускане на 90 градуса с две таблетки за съдомиялна. Поразмекнете таблетките с малко топла вода преди това.

# 228
  • Пловдив
  • Мнения: 869
На всичките ми перални гумените уплътнения най-отдолу винаги са почернявали ..незнам от водата ли е... от препаратите ли, но се старая да ги поддържам почистени и сухи и пак се получава.

# 229
  • Мнения: 7 907
Вероятно е от водата, защото за моите перални не съм полагала специални грижи, а никога не съм имала мухъл. От друга страна пералните на приятеля ми имат черни петна, с които не се справям засега, всъщност нямам обяснение. А той е много по-прецизен от мен в това да държи вратичката отворена поне докато изсъхне барабана.
Само за едно се сещам - аз ползвам омекотител, а той не. Възможно ли е нещо в омекотителя да държи мухъла надалеч?

# 230
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Не е от омекотителя...
Винаги използвам омекотител... Аз даже си мислех че е от него.

# 231
  • Мнения: 418
Благодаря ви, момичета! Ако някой друг има идеи съм отворена все още. Аз всъщност не знам как е било преди това, дали тези черни петна ги е имало, защото приятелят ми я е ползвал, след това ползвахме друга и сега се наложи отново тази. Миризмата я разбирам, нормално е да има все пак дълго не е ползвана, но петната ме притесняваха. Иначе пускането на 95 градуса с препарат мина, но понеже петната останаха си помислих, че може би не е достатъчно и има друго нещо, което трябва да направя. Ще пробвам и това с таблетките... Видях в Гугъл идея със сок от лимон, водороден пероксид и вода... не знам дали ще има ефект някакъв...

# 232
  • Мнения: 1 272
Скоро в темата за избор на пералня обсъждаха, че някой перални събират остатъчно количество вода в маншона, а при други няма или само влага остава, и предполагам, че това води до мухлясване и почерняване на гумените части. Новата ми пералня пере с повече вода и остава доста в пространството на маншона, старата също събираше но значително по-малко и съответно переше с много по-малко вода, затова няма много зацапано. Сега попивам веднага, преди изобщо не се сещах за това, просто я оставях отворена и си изсъхваше.

# 233
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Аз я профилактирам на всеки 3-4 месеца и е много чиста отвътре - казан и барабан. Не я бърша редовно, само вратата седи отворена. Явно си е до модел.
Петна от мухъл по гума не се чистят с нищо. Мухълът може да е унищожен, но петната остават.

# 234
  • Мнения: 7 907
Ако намерите лек за петната, пишете. Аз пробвах с белина и препарат за почистване на перални, тц.
Но успях да почистя душкабини от варовика с лимонтузу, по идея от тук. Действа!

# 235
  • Мнения: 2 333
Ако намерите лек за петната, пишете. Аз пробвах с белина и препарат за почистване на перални, тц.
Но успях да почистя душкабини от варовика с лимонтузу, по идея от тук. Действа!
А върху душ корито може ли да се пробва лимонтозу?

# 236
  • Мнения: 7 907
Със сигурност, гланцът му е здрав. Това ако е керамично. Ако е акрил не знам.

# 237
  • Мнения: 13 187
Новата ми пералня пере с повече вода
Каква марка е? Точно такава търся, да пере с повече вода.

# 238
  • Мнения: 1 272
Новата ми пералня пере с повече вода
Каква марка е? Точно такава търся, да пере с повече вода.
Beko.

# 239
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейте, знаете ли с какво мога да премахна боя за коса от хавлия за баня?

Общи условия

Активация на акаунт