Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 888
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте, знаете ли с какво мога да премахна боя за коса от хавлия за баня?
Ако боята не е амонячна ще се изпере при нормално пране /моите ги пера на 60гр. с прах за бяло или течен за цветно/. Ако е амонячна вероятно с нищо, т.е. боята и да падне ще остане светло петно от амоняка.

# 241
  • софия
  • Мнения: 4 180
Амонячна е  и колкото и да ги пера все не излиза. Май ще трябва просто да ги изхвърля.

# 242
  • София
  • Мнения: 12 006
Амонячна е  и колкото и да ги пера все не излиза. Май ще трябва просто да ги изхвърля.
Амонячните увреждат тъканта и боята с която е правена хвалята. Ако не ти харесва или я изхвърли или си остави за парцал или си я остави за боядисване, да не скопосаш нова.

# 243
  • Мнения: 12 732
Мда, с боите и кърпите често се прежалва една, която е всеки път същата за боядисване и през другото време скрита от погледа Grinning Аз се къносвам от много години и за косата съм си купила няколко черни кърпи и не го мисля, а преди това не е за казване колко съсипах.

# 244
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Аз също си имам стари хавлии, които ползвам при боядисване, че да не бера ядове.

# 245
  • софия
  • Мнения: 4 180
Ами освен и аз така ще направя, тези ще ги оставя само за боядисване, защото изглежда няма да се измие.

# 246
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Последно като се боядисах лилава, окепазих две хавлии. И понеже продължава да цапа като е мокра косата, си ги ползвам за увиване на косата, ще ги ползвам и при следващи боядисвания.
Не, че не се опитах да ги кисна и да ги пера на високи градуси, но като установих, че е безрезултатно, реших да влязат в употреба за следващи мацания Simple Smile

# 247
  • Мнения: 3 789
Момичета, помощ. Налепи от мазнини по фритюрник (по пластмасовите му части) как да ги махна? Напръсках с обезмаслител и търках, както и с веро и пак търках, накрая търках с лимон (?!) - нищо не помага. Седи като дъвка.. Почти нов ни е и не искам да го хвърляме, тъй като ММ го беше купил сам и е доста скъп..

# 248
  • Мнения: 8 218
Момичета, помощ. Налепи от мазнини по фритюрник (по пластмасовите му части) как да ги махна? Напръсках с обезмаслител и търках, както и с веро и пак търках, накрая търках с лимон (?!) - нищо не помага. Седи като дъвка.. Почти нов ни е и не искам да го хвърляме, тъй като ММ го беше купил сам и е доста скъп..

Медикс грил - намазваш и оставяш, той ги разлага.

# 249
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз подобни мазнини по абсорбатора ги напарвам хубаво със струята на парочистачката и после минавам с микрофибърна кърпа без препарат. Ако нямате парочистачка може и да си наемете.

# 250
  • София
  • Мнения: 5 547
90 % спирт, чисти мазнини, ако имаш тампони за грим, напояваш със спирта и търкаш. Спирт има в аптеките,колкото по-силен толкова по-добре чисти.

# 251
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 759
Това със спирта и аз го открих случайно. Изчистих перфектно аспиратора отвътре, където са моторите. Всичко светна без особено търкане.

# 252
  • Мнения: 4 572
Спирт Simple Smile Или водка.

А вие как си цапате кърпите при боядиване? В смисъл - слагате си на раменете и директно се цапат с боя или само от попиване на боядисана коса? Аз последното го оправям с едно пране на 60 градуса и гледам да не ползвам съвсем светлите кърпи. Боядисвам се обикновено с амонячна.

Едно време в някои бои слагаха найолнова перелина за раменете. Аз се боядисвам в банята, като се събличам или най-много да оставя потниче, което и да накапя, няма да ми е жал. После си го събличам надолу, през краката, за да не го докосна до косата. Иначе каквото и да облека, ще се цапа при събличане.

# 253
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Кърпата я цапам обикновено след баня като си увия косата, за да попие. Става доста арт по кърпата Blush
Халатът ми е без качулка, та за това с кърпа.

# 254
  • Мнения: X
Аз режа дръжките на голяма, обикновена найлонова торбичка и я слагам върху кърпата, като пелерина. Когато нацапам кърпата при сушене на косата, преди да я сложа в пералнята я третирам със Спот на Перилис. Обикновено всичко се изпира. Боята ми е амонячна, тъмно кестенява.

Общи условия

Активация на акаунт