Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 629
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 627
Аз имах боя по калъфката на възглавницата /бяла е /, която на първо пране не се изпра. За следващото я накиснах за 24 часа в леген с гореща вода и прах за бяло Ариел и после в пералнята на 60 С. Изпра се без остатък.

# 256
  • Мнения: 4 321
Вкъщи са се появили хлебарки, явно лентичките вече са изветрели. В събота изпаднах почти в истерия - по обяд, обръщам се към плота и виждам как една кафява гадина се покачила на дъската за рязане и яде падналите оризови зърна. Мих с обикновен почистващ препарат и минавах с дезинфекциращи кърпички, прибрах цялата храна в хладилника и сложих на няколко места дафинов лист. Засега не съм виждала нищо, ще сменя лентичките, но се чудя дали да мина с някакъв препарат пак пода и плотовете?

# 257
  • софия
  • Мнения: 4 180
Вкъщи са се появили хлебарки, явно лентичките вече са изветрели. В събота изпаднах почти в истерия - по обяд, обръщам се към плота и виждам как една кафява гадина се покачила на дъската за рязане и яде падналите оризови зърна. Мих с обикновен почистващ препарат и минавах с дезинфекциращи кърпички, прибрах цялата храна в хладилника и сложих на няколко места дафинов лист. Засега не съм виждала нищо, ще сменя лентичките, но се чудя дали да мина с някакъв препарат пак пода и плотовете?
Аз  преди 3 години имах хлебарки, пръсках с Фронтлайн комбо, от зоомагазин го купих, и вече 3 години не съм виждала нито една буболечка. Пръскаш по пода в ъгълчетата на стените.

# 258
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Весела, и всеки ден да чистиш основно пода, докато не ги ликвидираш, те ще си се разхождат. Особено нощно време. Напръскай с фронт лайн, най-безопасно е за живущите и домашните любимци и е с дълготраен ефект. Пък после чисти колкото искаш Simple Smile

# 259
  • Мнения: 4 321
Ще пръскам, но се чудех за дезинфекция дали да мина пак с нещо - дали са ми разнесли някакви мизерии?

# 260
  • Мнения: 1 348
Гледах едно клипче и реших да споделя. Жълти петна под мишниците на бяла тениска махнаха като наръсиха бебешка пудра и мина отгоре с ютията.
 Видя ми се малко съмнително, но ще пробвам при първа възмпжност.

# 261
  • Мнения: 4 199
Гледах едно клипче и реших да споделя. Жълти петна под мишниците на бяла тениска махнаха като наръсиха бебешка пудра и мина отгоре с ютията.
 Видя ми се малко съмнително, но ще пробвам при първа възмпжност.
Въпросът при мен отново е на дневен ред.
Пробвах с Медикс против варовик за мивки - почти нямаше ефект.

# 262
  • Мнения: 9 825
Нали се сещате за онова лепнещото нещо на картоните за лов на мишки. Чудесно лепят и ловят, но като това нещо се разлее по пода - как се маха? Пробвах със спирт, препарати - не желае. Четох в нета за нафта- но от миризмата й вероятно ще пукна. Та... приемам оферти и съвети Sad

# 263
  • Мнения: 7 849
Почернели сребърни прибори, или поне сплав с голям процент сребро - моля дайте изпитано средство. Благодаря!
Много са красиви, и много черни Joy

# 264
  • София
  • Мнения: 5 546
Почернели сребърни прибори, или поне сплав с голям процент сребро - моля дайте изпитано средство. Благодаря!
Много са красиви, и много черни Joy
Има клипове в нета ,за варене с алуминиево фолио.

# 265
  • Мнения: 13 490
rumka833
опитай с разредител, неговата миризма също е силна, но бързо се изпарява.
 delia
за петна подмишниците успешно се справя препарат против котлен камък на Сано.

# 266
  • Мнения: X
Румка, сипваш олио и търкаш с пръчка примерно. Лепилото няма да се разложи, а ще се отдели, малко по малко с помощта на пръчката. Не знам дали напълно. Така успях да отлепя едно гущерче от тоя капан.

# 267
  • Мнения: 2 867
Почернели сребърни прибори, или поне сплав с голям процент сребро - моля дайте изпитано средство. Благодаря!
Много са красиви, и много черни Joy

Ако не са много пробвай с паста за зъби и стара четка за зъби. Търкаш до блясък. Общо взето бързо им се показва лъскавината.

# 268
  • Мнения: 7 849
Да се отчета:blush: тъкането с четка и паста имаше ефект върху приборите, но щеше да стане много бавно и трудно.
Качвам снимка преди и след изваряването им с вода, сода и алуминиево фолио. Не всичко лъсна, затова предстои второ варене, но ефектът е поразителен Grinning


# 269
  • софия
  • Мнения: 25 203
Eva+, има и кърпички за полиране/почистване на сребро за многократна употреба. Струват около 4-5 лв.

Общи условия

Активация на акаунт