Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 625
  • 736
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 10 012


За мишките, в селскостопанска аптека купете отрова, от която след като ядат мишките бягат навън да умират. Няма по-ужасно нещо от мишка, умряла зад някой шкаф или в някоя пукнатина, в дюшеме или някъде другаде в дома ви.
+1 Peace
Бях писала вече, че нито капан, нито лепило ми помогна.
Отровата, която ми предложи ветеринар, беше точно като посочената.
Преди десетина години беше, но видях, че някой сподели за същите и сега.
Пакетче приличащо на чай, но не помня името.

# 406
  • София
  • Мнения: 5 546
Можете ли да ми помогнете с идея за почистване на кожено яке от мазно петно. Якето е ново, но незнайно как е получило петно на рамото и сега не се сещам как да го почистя. А се вижда много...не е като да е скрито...
Аз си бях изцапала бежова кожена чанта, единствено мицеларната вода горе долу помогна. Не се изчисти на 100%, но сега едва се забелязва. Беше изцапана с олио,3 малки петна по 5мм.

# 407
  • Мнения: 400
За мишките използваме отрова РАТИМОР. По наши наблюдения търсят си вода и излизат навън и дори да умре не мирише. Иначе когато имахме в къщи сме ги залавяли само с капаните с лепило.

# 408
  • Мнения: 8 880
Момичета, как да изпера чанта от велур? Не е мръсна или захабена, просто е от втора употреба.

# 409
  • Мнения: X
Можете ли да ми помогнете с идея за почистване на кожено яке от мазно петно. Якето е ново, но незнайно как е получило петно на рамото и сега не се сещам как да го почистя. А се вижда много...не е като да е скрито...
Аз си бях изцапала бежова кожена чанта, единствено мицеларната вода горе долу помогна. Не се изчисти на 100%, но сега едва се забелязва. Беше изцапана с олио,3 малки петна по 5мм.
това не става с всяка мицерална вода. Сигурно само по-скъпите. Моите са от пет до осем лв. и не вършат работа Sad

# 410
  • София
  • Мнения: 5 546
Момичета, как да изпера чанта от велур? Не е мръсна или захабена, просто е от втора употреба.
Потърси в последните няколко страници, бяха пускали шампоан за велур,за обувки, имаше снимка и магазин от който е взет,през телефона ми е трудно да ровя

Последна редакция: пн, 15 окт 2018, 13:04 от Миленски

# 411
  • София
  • Мнения: 6 010
Някой има ли идея как да изчистя този остатък от лепенка? Дрешката е чисто нова и преди да я пусна в пералнята не съм видяла, че има залепено допълнително етикетче.

# 412
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това ползвам за дъвки, етикети по дрехи и стикери по стъкло, изчисти и лепенка от ламината.
Забравих да уточня, купувам го от метро или от специализираните магазини за препарати. Имат богат асортимент от разновидности, включително за петна от кръв, ръжда, пот, грес и Т.н.

# 413
  • Мнения: 8 880
Момичета, как да изпера чанта от велур? Не е мръсна или захабена, просто е от втора употреба.
Потърси в последните няколко страници, бяха пускали шампоан за велур,за обувки, имаше снимка и магазин от който е взет,през телефона ми е трудно да ровя
Благодаря, намерих снимката. Няма как да намеря точно същия, в Амазон има някакви, но чак за другата седмица и... изпрах чантата с хладка вода и шампоан с арганово масло. Каквото такова...

# 414
  • София
  • Мнения: 5 546
Сподели после как се е получило. Аз съм прала кожено яке със течен сапун за ръце,обаче лицева кожа.

# 415
  • Мнения: 4 321
Аз си изпрах чанта от естествена кожа - цвят слонова кост, гладка, обработена е така, че стои съвсем гладка и по-твърда. Нищо й няма, опасявах се да не я повредя. С течен Ариел и студена вода, после веднага да се отцеди и на слънце.

# 416
  • Мнения: X
Редно е да се суши на сянка. Директните слънчеви лъчи увреждат кожата. Ако преди това прането не го е направило.

# 417
  • Мнения: 4 321
Нищо й няма. Сложих я на слънце, защото се притеснявах като се отцежда водата дълго време да не остане на петна.

# 418
  • Мнения: 6 622
Дайте идея с какво да махна петна от водни бои от светло розав панталон  и блузка. Диването вече е на 9 ,а само за минута да остане сама и веднага сътворява някоя беля. Цялата се е омазала в кафяви водни бои Rage

# 419
  • София
  • Мнения: 5 546
Дайте идея с какво да махна петна от водни бои от светло розав панталон  и блузка. Диването вече е на 9 ,а само за минута да остане сама и веднага сътворява някоя беля. Цялата се е омазала в кафяви водни бои Rage
да не те плаша ,аз една омазана със сиви бои розова тениска с нищо не можах да изчистя. Пробвай с кислородна вода.

Общи условия

Активация на акаунт