Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 833
  • 736
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 8 891
Сподели после как се е получило. Аз съм прала кожено яке със течен сапун за ръце,обаче лицева кожа.
Чантата изсъхна и велура се запази мек. Доволна съм. Но пак с уговорката, че нямаше някакви петна или изобщо нещо изцапано, което да изисква сериозно пране. Според мен тя беше прана, но защото е от ВУ, исках и аз да я прекарам през една вода.

# 421
  • Мнения: 6 622
Дайте идея с какво да махна петна от водни бои от светло розав панталон  и блузка. Диването вече е на 9 ,а само за минута да остане сама и веднага сътворява някоя беля. Цялата се е омазала в кафяви водни бои Rage
да не те плаша ,аз една омазана със сиви бои розова тениска с нищо не можах да изчистя. Пробвай с кислородна вода.
Ще пробвам. Аз покрай малката толкова дрехи прежалих .

# 422
  • Мнения: X
Миналата седмица малката беше изцяпала бялата си униформена блуза с фоумастри и водни бои. Изпра се с третиране със Спот на Перилис и пране с капсула Ариел за бяло, на 50 градуса.
Дано успееш.

# 423
  • Мнения: 16
Здравейте при нас има нашествие на миризливки споделете как се справяте с тези гадинки

# 424
  • Мнения: 442
Здравейте момичета! Имам нужда от помощ. Купих си бяла риза, която е цялата на черни надписи. Почнах да я пера на ръка, за да е готова за обличане... Обаче надписа започна да пуска черна боя и почна да оцветява ризата. Понеже сбърках и пуснах топла вода в началото, реших че със студена няма да пуска боя, но и със студено вода ефекта беше същия. Сега ризата е оцветена на места. Имате ли идея дали мога да я спася? Ако я занеса на химическо като изсъхне, предполагам че вече ще е късно..но дали има надежда, според вас?

# 425
  • Мнения: 9 864
Няма надежда

# 426
# 427
  • Мнения: 4 555
Можеш да я занесеш да я боядисат, ако не е пуснала много цвят. Или направо в черно, или нещо синкаво-сиво, да не си личат петната, но да се запазят надписите. Така съм си боядисвала жилетка - снежно бяла, стана на зеленикави петна от шал след като случайно се намокриха. Боядисаха ми я в химическото синя, всичко се заличи и дори след това не пускаше абсолютно нищо.

# 428
  • София
  • Мнения: 39 757
Здравейте при нас има нашествие на миризливки споделете как се справяте с тези гадинки
Хващаме внимателно и изхвърлям. Привличат се от светлината. Комарник на врата/прозорец.

# 429
  • Мнения: 442
Можеш да я занесеш да я боядисат, ако не е пуснала много цвят. Или направо в черно, или нещо синкаво-сиво, да не си личат петната, но да се запазят надписите. Така съм си боядисвала жилетка - снежно бяла, стана на зеленикави петна от шал след като случайно се намокриха. Боядисаха ми я в химическото синя, всичко се заличи и дори след това не пускаше абсолютно нищо.

Благодаря, много добра идея!

# 430
  • Мнения: 2 739
Дами, помагайте, нова бяла ризка е с петна от пот. Дайте изпитана рецепта за премахване.

# 431
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 802
Пробвай с кислородна вода. https://ladyzone.bg/article/za-doma/na-voina-sreshtu-petnata-ot-pot.html

# 432
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Малко по-горе бях пускала линк към специализиран препарат за петна. От същата серия има и за петна от пот.

# 433
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Дами, помагайте, нова бяла ризка е с петна от пот. Дайте изпитана рецепта за премахване.
мокриш петното и посипваш обилно с бакпулвер.
ако трябва слагаш още малко вода, трябва да шупти.
след 30 мин. в пералнята. Peace

# 434
  • Мнения: 2 739
Много ви благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт