Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 833
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 47 973
Може би да поври с вода. Да се разтвори захарта. Бих пробвала и да накиснати с таблетка за миялна

# 481
  • Мнения: 13 540
Бих оставила  с вода  и 1-2 пакетчета лимонена киселина през нощта . После да ври докато се види дали действа.

Последна редакция: вт, 30 окт 2018, 21:44 от Пролетно цвете

# 482
  • Мнения: 2 333
Скрит текст:
Момичета днес правих мляко с грис и загорих стабилно захар на дъното. Не е на дебело, но е на 2\3 по дъното. Тенджерата е уж незалепваща, но е евтина и е от баба ми подарък, та макар некачествена, ми се иска да я спася. Цял ден я киснах с вода, после с роли, обезмаслител, циф, оцет и сода...Joy това сложих, не ме питайте защо. Сега я накиснах само с циф и ще я оставя за през ноща, но не се е почистило изобщо от цялото киснене до тук. Предложения с какво да пробвам? Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye
[/spoiler]
Аз така щях да изхвърля една тенджера, защото бях забравила, че съм сложила яхнията да се стопли. Резултатът: един пръст дебела неидентифицирана отврат на дъното.
Реших все пак да изпробвам Медикс за загорели съдове, защото така и така бях решила да хвърля тенджерата. Само покрих с препарата тая гадост вътре и оставих за около час. Загорялото шупна и се отдели цялото от дъното.
Сега от време на време си "лъскам" съдовете за готвене с този Медикс. Сребристо е шишето.
Пробвай и после сподели, моля те!

# 483
  • Мнения: 10 256
Medix grill. За мен е трепач. Нагряваш малко, покриваш с медикса, изчквах 5 мин да речем, затъркваш със стара четка за зъби или там каквото ползваш и стават като нови съдовете. Ако не се е изчистила добре, още веднъж затопли, намажи и търкай. Мирише доста неприятно, така ще бързо действай и проветрявай после.

с Anra сме ти дали един и същ съвет едновременно Simple Smile

# 484
  • Варна/Благоевград
  • Мнения: 423
Благодаря ви, след цяла нощ с циф никаква разлика... Ще пробвам с Медикс. Този който казвате за загорели съдове и грил са два различни предполагам... Ще изляза днес да потърся.

# 485
  • Мнения: 2 333
Един и същ е този Медикс, за който ти е казала и vici75:
http://ls-komers.com/bg/products/view/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D … 8-500%D0%BC%D0%BB

В моя случай минах без нагряване и без търкане. Просто го оставих в тенджерата.
Успех!

# 486
  • Мнения: X
В такива случаи, поставям около два пръста вода на дъното на тенджерата и я слагам да заври с добавяне на около супена лъжица сода бикарбонат. След това много лесно се сваля загорялото.
Трябва само да се внимава, защото може да изкипи. Достатъчно е да поври 5-6 минути.

# 487
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Сисонка, има един препарат за печки и фурни на Фаберлик. Уникален е и сваля без много търкане доста загоряло и мазно Wink

# 488
  • Мнения: 292
Сисонка, има един препарат за печки и фурни на Фаберлик. Уникален е и сваля без много търкане доста загоряло и мазно Wink

Тъкмо за него влизах да споделя....Препарата за фурни на Фаберлик, за мен няма аналог....

# 489
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Сисонка, има един препарат за печки и фурни на Фаберлик. Уникален е и сваля без много търкане доста загоряло и мазно Wink

Тъкмо за него влизах да споделя....Препарата за фурни на Фаберлик, за мен няма аналог....
Как изглежда и къде го купувате?

# 490
  • София
  • Мнения: 3 676
Здравейте
имам въпрос- дано някой да успее да ми помогне
На едно черно яке /тип скиорско/ има щампа с лого на фирма отпред- сребристо сива, нещо като лепенка
Има ли някой идей с какво мога да я премахна,така че да не се повреди материята на якето и да не си личи много, че е имало лого?

ако успея по късно ще сложа снимка

# 491
  • Мнения: 13 540
Здравейте
имам въпрос- дано някой да успее да ми помогне
На едно черно яке /тип скиорско/ има щампа с лого на фирма отпред- сребристо сива, нещо като лепенка
Има ли някой идей с какво мога да я премахна,така че да не се повреди материята на якето и да не си личи много, че е имало лого?

ако успея по късно ще сложа снимка
Опитай с топла, но не гореща ютия и гладене през хартия.

# 492
  • Мнения: 39 302
Лепилото под щампата ще остане.

# 493
  • София
  • Мнения: 5 547
Според мен с ютия ще я фиксираш още повече, тези лепенки се лепят точно с топлина и налягане.

# 494
  • Мнения: 13 540
Лепилото под щампата ще остане.
Да лепилото ще остане, но ще падне цветната лепенка. Тя точно това цели, доколкото разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт