Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 836
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 560
Аз преди години така си бях боядисала един куп бели дрехи, само дето забравения чорап беше червен😞. Не успях да им върна белия цвят, каквото вървеше да е розово- остана, другото го изхвърлих.
Благодаря на всички за съветите💐😊. Лошото е, че не мога да открия откъде извират тези гадинки🤔

# 646
  • София
  • Мнения: 5 547
В случая не можеш , но с времето ще поизбледнеят,за светло сините говоря.

# 647
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
и аз бях оцветила цяла пералня с един червен шал... Което можеше, да се избели с белина, накиснах в легена. Останалото на 60 градуса, прах и кърпички за бяло пране веднага изпраха и ги спасих

# 648
  • Мнения: 13 187
Дано поне е равномерно.

# 649
  • Мнения: 1 511
Забоядисани в розово дрешки на детето избелих с WC гел на Перилис - в кофа с вода и препарат след около час бяха чисто бели. А бях пробвала какви ли не варианти за избелване.

# 650
  • Мнения: 10 256
Е то и аз едни пердета зеносах. Сложих да пера 3 пердета и като съм ги вадила, едното залепнало горе на барабана. И след това без да видя, набутах черно пране. Като поглеждам по едно време пердето сиво се върти вътре. Чудих се от къде се взе това перде вътре, като ги сложих да се сушат в сушилнята. После зацепих какво е станало. И с белина ги белих, и с прах за бяло и с какво ли не. Нищо не стана. Такова замърляно си остана и на боклука после.

# 651
  • Мнения: 8 210
Забоядисани в розово дрешки на детето избелих с WC гел на Перилис - в кофа с вода и препарат след около час бяха чисто бели. А бях пробвала какви ли не варианти за избелване.

Освен да пробвам и с доместос. Simple Smile

Дано поне е равномерно.
За равномерно - равномерно е, но изглеждат като мръсно захабени, а са нови хавлии. Днес ще пробвам с белина.

# 652
  • София
  • Мнения: 5 547
Дано поне е равномерно.
За равномерно - равномерно е, но изглеждат като мръсно захабени, а са нови хавлии. Днес ще пробвам с белина.

Има в Лидл един препарт, подобен на Вениш, ако имаш пробвай първо с него.

# 653
  • Мнения: 8 210
Дано поне е равномерно.
За равномерно - равномерно е, но изглеждат като мръсно захабени, а са нови хавлии. Днес ще пробвам с белина.

Има в Лидл един препарт, подобен на Вениш, ако имаш пробвай първо с него.

Сега сложих една малка хавлийкас доместос Simple Smile, и този препарат на Лидл ще пробвам

# 654
  • София
  • Мнения: 5 547

За този говоря, с избелващ кислород, беше на някаква разпродажба преди 2 седмици.

# 655
  • Мнения: 8 210

За този говоря, с избелващ кислород, беше на някаква разпродажба преди 2 седмици.

Благодаря! Днес ще го потърся.

В търсене на още варианти за спасяване на боядисаното пране попаднах на тази статия, има полезни неща.

https://jenite.bg/%D0%97%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0 … l.a_i.345011.html

Последна редакция: ср, 28 ное 2018, 09:33 от pticasprujina

# 656
  • София
  • Мнения: 10 577
Да изпищя и аз - Помощ!!!
В прането с белите и светли хавлии е попаднал тъмносин чаршаф! Сега всичките ми хавлии са светло сини или сиво-сини. Има ли начин да ги оправя?

Аз оправих порозовяло бяло пране с пране на 60С с прах за бяло, цветоулавящ кърпичка и две избелващи. След изсъхване всичко беше избеляло.

# 657
  • Мнения: 8 210
Да изпищя и аз - Помощ!!!
В прането с белите и светли хавлии е попаднал тъмносин чаршаф! Сега всичките ми хавлии са светло сини или сиво-сини. Има ли начин да ги оправя?

Аз оправих порозовяло бяло пране с пране на 60С с прах за бяло, цветоулавящ кърпичка и две избелващи. След изсъхване всичко беше избеляло.

При мен не се получи, кърпичките излязоха тъмно лилави, но прането все така синьо. Sad

# 658
  • Мнения: 8 210
Момичета, справих се с помощта на Аче-белина. Вече може да се каже, че имам най-чистите, да не кажа стерилни кърпи на света. Минаха 4 перални с различни препарати и накрая през белина. Simple Smile Съжалявам само, че изгубих толкова време да тествам разни неща, а с белината стана за 20-тина минути.

# 659
  • Мнения: 1 030
Здравейте, зимното ми яке червено има бели петна от прах за пране. Как и с какво да го изпера, за да се махнат. Дебело е, шушляково с вата и трудно съхне. Петната са от пролетта, когато съм го прала т.е. доста са престояли.

Общи условия

Активация на акаунт