Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 852
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 275
Аз съм пускала и китеник и родопско одеало в пералня,на програма за вълна,с Первол за вълнени дрехи.Според мен ако се пропусне центрофугата ще са много тежки и одеялото и китеника.

# 676
  • Мнения: 4 208
Моят отговор беше за вълнени домашно тъкани китеници.
Одеялата пера в пералнята, но не ползвам родопски.

# 677
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Миленски е права за тегленето. Моята пералня е за 8 кг, но пере вълна 2 кг, което означава, че всичко, което е повече, ще затрудни пералнята. Само обикновени одеяла пера в нея, с родопско не бих рискувала, китеници - абсурд.

# 678
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз родопски не ползвам, че боцкат, даже през плика и никой ги не иска у дома.
Моята пералня от самото начало не харесва програмата за вълна, почти 70% от случаите дава някаква грешка, пълни казана до половината с вода( на никоя друга програма не пуска толкова много) и се налага да я пускам само на центофуга- допълнително.

# 679
  • Мнения: 21 275
Ще изчакам лятото.

# 680
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Малката лисичка, мисля че наистина това е най-разумното.

# 681
  • Мнения: 1 275
Моят отговор беше за вълнени домашно тъкани китеници.
Одеялата пера в пералнята, но не ползвам родопски.

И аз отговорих за домашно тъкани китеници,но моите са малки...може би 1 на 1.60,слагам ги на пода пред леглото.Ако не можех да ги пера в пералнята щяхме отдавна да се разделим.

# 682
  • Мнения: X
Аз родопски не ползвам, че боцкат, даже през плика и никой ги не иска у дома.
Моята пералня от самото начало не харесва програмата за вълна, почти 70% от случаите дава някаква грешка, пълни казана до половината с вода( на никоя друга програма не пуска толкова много) и се налага да я пускам само на центофуга- допълнително.
Предишната ми пералня имаше сходен проблем. Когато беше съвсем нова даже виках техник от гаранционния сервиз. Той каза, че грешката идва от там, че пускам два или пуловера едновременно да се перат. Реално, за да не се претовари трябва един по един. Говоря за вълнените пуловери на баща ми, които сухи тежат около кило и триста-четиристотин. Капацитетът на онази пералня беше шест килограма. Много тежка става естествената вълна, когато се намокри. Родопските одеала не смея да ги пусна в пералнята, макар че тази, с която съм в момента е с капацитет на пране 11 кг. Но пък винаги има първи път. Ако се наложи…

# 683
  • Мнения: 601
Понеже сте на тема кг. Да попитам тези 5-6-7 кг, които ги дават за сухо или мокро пране са?

# 684
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз пера по 2,3 пуловера, ама те не са 100% вълна, да кажем по около 30% и реално заедмо са не повече от 2 кг. Странно че не го прави всеки път, не мога да и схвана логиката, а е вече на 5 години.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Одеала, завивки, възглавници - всичко минава през пералнята (капацитета и е 10 кг).
Алергична съм, та честичко ги прекарвам, но в сушилнята ме е страх за одеалата. Със завивките и възглавниците не съм имала проблеми, та сутринта като ги пусна в пералнята, на обяд - в сушилнята и вечерта са си готови за употреба Simple Smile

# 686
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Понеже сте на тема кг. Да попитам тези 5-6-7 кг, които ги дават за сухо или мокро пране са?


Сухо.
Старите ми 5 кг перални не помня дали имаха указания за всяка програма колко кг сухо пране се слага, но в указанията на сегашната ми е посочено за всяка програма до колко кг сухо пране е препоръчително да се сложи.
8 кг сухо пране /памук/ със сигурност не съм прала, защото още на 5 кг ми се запълва барабана и няма смисъл да се пълни повече, тъй като няма да се изпере хубаво прането.

# 687
  • Мнения: 813
 Аз не разбирам защо ги дават тези кг на пералните. Моята е 6,2кг, а събира 4,5 максимум.

# 688
  • Мнения: 4 208
Малко извън темата...
На мен майстор ми е казвал, че за лагерите е по-добре пералнята да е по-скоро препълнена, от колкото по-скоро с по-малко пране.
Аз тъпча докато влиза и не съм имала проблеми нито с изпирането, нито с пералнята.
ОБАЧЕ, от утре ще съм с нова пералня. Чета в нета указанията за употреба и вече ми е лошо.
Ако успея да я подкарам ще почерпя.

# 689
  • София
  • Мнения: 12 006
За да има хубаво изпиране и място да се перат дрехите е добре да се пълни макс на 2/3 обем на барабана, но не повече от указаните кг. за съответната програма, т.к. ако преди тези 2/3 се достигнат максималните кг. за съответната програма, да не се слагат повече дрехи. Не е ок да е съвсем препълнена както и да е почти празна. При препълнената освен, че се товарят много частите й, които държат и въртят барабана, няма качествено изпиране, т.к. дрехите нямат място да се трият едни в други.

Общи условия

Активация на акаунт