Правилно ли е...

  • 3 428
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 167
И къде е лъжата тука, че нещо не разбирам. Това, че обича друга, а живее със семейството си ли  newsm78
А я се поставете на мястото на детето. Да израстне с разделени родители? С чужд баща или с чужда майка?
И не казвам, че на жена му й е леко, ама и на него надали му е съвсем забавно. Ако наистина ситуацията е такава (защото засега са само догадки от страна на жена му) и ако човекът е мъж на място - ще събере сили и ще й каже (поне така си мисля, че бих постъпил аз в подобна ситуация... но може и да греша)

# 16
аз съм дете на разведени родители и ти казвам че в дом
с уж обичащи се родители много трудно се живее
разваля мирогледа ти и те учи да се примиряваш с важни за теб неща
а относно догатките никой освен него не знае за какво става въпрос но щом не ще да ги каже добре
но да ми кажеш че е по добре да си стои в къщи само заради детето е егоистично според мен
така пречи тя да си намери някой който ще я цени и обича и детето ще расте с една спокойна за него среда с любов и разбирателство

# 17
  • Мнения: 4 621
Съвсем различно е да дадеш съвет отстрани, когато не си изпаднал в такава ситуация, само че не е реален. Единствено те двамата могат да вземат някакво решение.  Thinking
Според мен е глупаво обаче оправданието, че стои при жена си само заради детето.

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Последното Море от любов за малко да ме накара да пусна тема от възмута, ще го споделя тук.
Ставаше въпрос за семейство, където бащата си си заминал и заживял с друга жена. Обаче съпругата и майка на детето му започнала да говори с приятелите му, да му се обаждат, включила се и родата, намесили детето-да му се обажда и да го моли да се върне обратно. Човекът се върнал, посипал си главата с пепел, цял живот се извинява, мама е щастлива, баба е щастлива-семейната единица е запазена и семейството е цяло. След това бабата накарала внучето да се обади в предаването и да покани майка си и татко си там. Аз се възмутих, защото някой е налял много силна отрова в сърцето на детето, за да задоволи собствените си желания и на водещата, че е допуснала да се направи това предаване. Рядко съжалявам мъже, но този път ми стана жал за човечеца, седяха си там тримката-уж щастливи като прасета в кочина, майка - героиня, дете-героиня и баща, който цял живот ще се извинява и ще обяснява на всички колко е виновен, а душата му няма да е там, насилена история.
И по темата: Не можеш да спреш човек, който иска да си тръгне и не можеш да изгониш човек, който не иска да замине. Насиленото и фалшивото оставят дълбоки следи в хората

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И къде е лъжата тука, че нещо не разбирам. Това, че обича друга, а живее със семейството си ли  newsm78
А я се поставете на мястото на детето. Да израстне с разделени родители? С чужд баща или с чужда майка?
Аз например не бих могла да обичам един, а да живея с друг. Накрая излиза, че и двамата ги лъжа... както и себе си.
Не ми е трудно да се поставя на мястото на детето, защото аз израстнах с разделени родители. Ами хич не е страшно Peace Израстнах в семейство с много любов Heart Eyes  Имам щастлива майка и щастлив баща, а ако бяха заедно- никой нямаше да е щастлив (аз- със сигурност).
Детето не може да бъде оправдание; за никой не е здравословно, ако нещата са насилени.

# 20
  • Мнения: 1 202
не мисля че мога да живея така в лъжа
не е пример и за децата ако питате мен
какъв пример ще му дадеш на това дете за любовта
ще искривиш съзнанието му

Peace

# 21
  • Мнения: 8 917


"много влюбена" в съпруга си? Толкова, че да предпочетеш да се ч**а с друга, а при теб само да вечеря и да спи в другия край на леглото. Е, когато отрезнее съпругата ще й стане ясно, че заради никой мъж не си струва да се води такъв живот - нито ден!

Заглавието дали не можем да го посменим малко - да го направим по-описателно?
smile3501 newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 650
за съжаление познавам поне 4 семейства, които карат по тоя начин, с тая разлика че и жената вече не е толкова влюбена в мъжа, а просто съжителстват заради децата. Всеки си има по нещо отстрани и само делят общ апартамент. Ама не ми изглеждат никак щастливи, въпреки твърденията им че са си много добре. Според мен обаче децата усещат когато нещо в семейството не е в ред и страдат много. Най добрата ми приятелка е от такова семейство и казва че ако не е щастлива с бащата на детето си, не би живяла и минута повече с него. Аз също мисля така. Всеки има право да е щастлив и децата не са оправдание за такива компромиси

# 23
  • София
  • Мнения: 383
В живота няма поправителен изпит, така че едва ли бих си позволила да си пропилея времето по този начин. Колкото и да обичам даден човек, смятам, че заслужавам да получа и аз такава обич. не смятам и, че ще съм пълноценна майка в тази ситуация.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
абсолютно против съм живота заедно само заради децата.И един ден те да се чустват виновни,че родителите им са останали заедно и нещастни заради тях и това да им се натяква.И да са били свидетели на всички разправии и т.н. сцени ooooh!

# 25
  • Мнения: 5 647
Не, не е правилно и не е нормално да те правят на маймуна, защото ти си "лудо влюбена" и това е единственият, неповторимият и невероятен мъж. И какво- ще си пропилее живота и един ден като й уври акъла, ще се бие главата, ама вече ще е късно и нищо няма да може да промени. И как това негово държание ще се отрази върху децата? Ти да не си мислиш, че те разбират, че нещо не върви между мама и тати?

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
абсолютно против съм живота заедно само заради децата.И да са били свидетели на всички разправии и т.н. сцени ooooh!
Peace
не е редно хора които не се разбират и се карат да са заедно само заради децата- те разбират след време и си променят мнението за много неща...

# 27
  • Мнения: 167
Е, ако ще се карат постоянно - тогава очевидно е кофти за децата. Но ако живеят заедно, без да се мразят и без да се карат (и без да се бият (да не дава господ)), тогава е по-добре за децата. Аз имам приятели с разведени родители - някои са се чуствали добре, други - не. Знам колко много са ревнували майка си или баща си от новия родител. Е, с всичко се свиква... Децата свикват също.
Но ако ще се разделят - или детето трябва да е много малко (под 2-3 години), или да е поне на 15 години, за да може да разбере решението на родителите си.
Не ме разбирайте погрешно - има много случаи на щастливи разводи. "Вече си имам двама татковци" - така разправяло гордо-гордо някакво момиченце... къде го четох - не помня!
И все пак, сигурно ли е, че мъжът наистина обича друга или са само догадки и съмнения??

# 28
  • София
  • Мнения: 2 901
Хора, виждали ли сте такива семейства! След години децата обичат прекалено много майка си, ама май по-скоро прекомерно я съжаляват за всичко, което е изтърпяла, бащата още живее там и още си прави каквото си иска, а децата не го обичат, защото кара майката да страда. Такъв живот за кого е добър - за нито една от страните!

Майката е много влюбена или много навита да се прави на страдалка, но и да ползва бащата за сметките вкъщи! И какво самочувствие ще има тази жена!

Ако недай си боже стигна до такъв момент от живота си, бих искала да имам силен човек до мен (приятелка, роднина), който да ми даде едно рамо за да взема това важно решение в живота си!

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Но ако ще се разделят - или детето трябва да е много малко (под 2-3 години), или да е поне на 15 години, за да може да разбере решението на родителите си.
Наште се разделиха,когато аз бях почти на 18год вярвай ми не ми е било по-малко кофти,защото съм голяма.Трябвало е да го направят много по-рано,а не да са заедно ,заради мене

Общи условия

Активация на акаунт