БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 793
  • 770
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 4 878
И аз не съм доволна от стика п/в изпотяване на Сапунена работилница. Мирише на лекарство и никакъв ефект. За тоя с лайм и бергамот става въпрос, но сигурно всички са еднакво неефективни.

# 421
  • Мнения: X
И аз не съм доволна от стика п/в изпотяване на Сапунена работилница. Мирише на лекарство и никакъв ефект. За тоя с лайм и бергамот става въпрос, но сигурно всички са еднакво неефективни.
...същият. Отписах го и аз.

# 422
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 36
И аз не съм доволна от стика п/в изпотяване на Сапунена работилница. Мирише на лекарство и никакъв ефект. За тоя с лайм и бергамот става въпрос, но сигурно всички са еднакво неефективни.
...същият. Отписах го и аз.

На мен ми е ОК и миризмата и действието. Спасявал ме е при целодневно търчане по улиците в най-големите жеги. Явно си зависи от човека - аз се потя доста. Този със сандалово дърво ми е любим. Сапуннена работилница са ми любими, направо съм пристрастена Yum

# 423
  • Мнения: 2 687
Данилони, същата ли използваш от линка, на eva.bg? Точно за черни точки на дете се интересувам!

# 424
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Тази е моята, горните две приставки взех допълнително, едната (бялата)е на дъщеря ми, а другата (масажна)ползваме двете. Измивната пяна е подарък, има и розов несесер, но съм го прибрала .Мисля, че има  полза, дъщеря ми е доволна,но може да  разгледаш и други марки, има най-различни,и скъпи и евтини. На мен това ми е първата покупка на Клиник,харесва ми, че има гаранция две години, а на моя приятелка месец преди да изтече се  развали  и от Клиник са й пратиха  нова.

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 16:15 от danylony

# 425
  • Мнения: 9 555
Има ген, но има значение и грижата. Важно е да се почиства кожата на лицето и шията вечер и сутрин с наплискване хладка вода, да се тонизира, да се подхранва с подходящ за типа кожа и възрастта крем, лятото със слънцезащитен фактор, домашно приготвяни маски всяка седмица. Грижата за шията трябва да е поне същата, като за лицето. Около очите кремът се нанася с леки масажи с потупване при нананяне.
Не винаги съм могла да си позволя скъп крем, но винаги съм си купувала най-доброто, което мога да си позволя в момента. От това не се пести. Може да се пести от дрехи, но не от грижа за лицето. Модата минава и заминава, а кожата е за цял живот.

това, което описваш, не е някаква особена грижа, а най-рутинна. почти всеки го прави това. освен скъпите кремове де, убедих се, че за мен са безсмислени например /навремето давах луди пари, особено за околоочни/. апропо, фактор се носи целогодишно, не само лятото. и пак генчето е водещо  /до степен и начинът на живот/, колкото и да си мислим, че можем да му влияем.

# 426
  • Мнения: X
Пак аз с два въпроса:
1. Всичко на Алтея Органик ли мирише на рози ( не харесвам този аромат)?
2. Някой с гъста, твърда,чуплива към къдрава коса да ми препоръча изпробван шампоан, защото ми е супер трудно да попадна на наистина добър?
 Или ми премиват, а аз съм с чувствителен скалп и започва да сърби и да се появява себореен дерматит...или ми утежнява иначе обемната коса.

# 427
  • Мнения: 1 990
От това, което съм пробвала на Алтея (измивни продукти, кремове), всичко ми мирише на рози, а аз също не харесвам миризмата. Освен това установих, че не ми понасят много на кожата - два измивни гела пробвах и ми я пресушават, а от единия се появиха и нещо като лишеи около брадичката. Със смесена кожа съм.

# 428
  • Мнения: 88
На Алтея масла и кремове са ми тежки, не попиват. Със слънцезащитата същата работа, не се разнася. С измивните нямам проблем, повтарям с грейпфрут и здравец.
Ако продуктът съдържа розово масло, макар 3-4 съставка, не рискувайте, отличава се.

# 429
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 797
това, което описваш, не е някаква особена грижа, а най-рутинна. почти всеки го прави това. освен скъпите кремове де, убедих се, че за мен са безсмислени например /навремето давах луди пари, особено за околоочни/. апропо, фактор се носи целогодишно, не само лятото. и пак генчето е водещо  /до степен и начинът на живот/, колкото и да си мислим, че можем да му влияем.
Да, рутинна грижа е, доста млади момичета не го правят и това, защото мислиш че младостта е вечна. На мен обикновено ми дават 15 години по-малко, което означава, че кожата ми е в добро състояние.
Зимата не слагам фактор обикновено, освен на планина. Кожата ми е матова, а и в града въздуха зимата е толкова мръсен, не знам дали въобще слънцето стига до нас.
Важно е да не се пресушава кожата с почистващи средства. Въпреки че кожата ми по-рано беше по-скоро мазна, никога не съм използвала тонизиращи средства със спирт. Ако е нужно, точково върху комедони и на пъпки, може, но не върху кожата на лицето като цяло.
Почистващите пяни и сапуни също могат да изсушават, трябва да се внимава какво съдържат. Никога не съм си миела лицето със сапун. С гъбка, с изтривалка за тяло, с почистващ тоник без спирт, почистване на порите след парна баня на лицето с лайка, точково спирт, ако има нужда някои пори да се дезинфектират и затворят, и после стягаща маска.
Водата е естествен хидрататор на кожата. Студената вода активизира кръвообращението. С мокри длани, като масажираш лицето и шията, вкарваш влагата още по добре в кожата. То е и почистване, и вид масаж, сутрин и вечер е добре да се прави.
Съгласна съм, че скъп крем не винаги означава качествен. Добри кремове могат да се намерят и за по-малко пари. За това следя темата, а и други сайтове където може да се намери информация, за добри продукти с естествени съставки на добра цена. Но не икономисвам от кремове за лице. Трудно ми е, защото трябва кожата да се чувства добре, с био продуктите не винаги се получава. Не знам защо. Качествени са като състав, уж за моя тип кожа, но усещането е че кожата ми стои опъната и неподхранена.  Най-чувствителните зони са около очите, и шията. Кожата е по-тънка и с по-малко мастни жлези. Там си е нужно повече внимание и качествени продукти, подхранващи. Кремовете е добре да се сменят и да се комбинират, защото кожата има нужда от различни съставки.
Рядко използвам готови маски, правя си плодови, с краставица, с кисело мляко, други естествени продукти. Алое вера увлажнява и после стяга добре порите. Имам вкъщи в саксии.
Кожата е най-големия орган. С продуктите за тяло трябва да се внимава особено, каква химия си вкарваш в порите, защото чрез тялото се поема в по-голямо количество. Тези продукти гледам да са максимално с естествени съставки. Подходящо за кожата масло, като арганово например, върши добра работа.
Това е моят личен опит. Не ходя на козметици, масажи и процедури.

# 430
  • Мнения: 768
Добре де, аз нещо не мога да разбера кое е правилно. Постоянно ни се втълпява, че трябва да използваме слънцезащита ежедневно. Обаче нали знаете, че масово населението страда от недостиг на витамин Д. Слънцето било много вредно... Колко да е вредно? Химичните слънцезащитни продукти по-безвредни ли са? А и дори да са, ако постоянно ползваме слънцезащита, няма ли само да засилим недостига на витамин Д?? Сигурни ли сте, че толкова всячески трябва да се пазим от слънцето? Много ми се иска да разбера мнението на CI, ако прецени, че желае да се включи.

# 431
  • Мнения: 1 990
И аз си задавам същите въпроси от известно време. Изключително се изненадах като прочетох из темите, че някои хора се мажат със слънцезащитни кремове ежедневно, дори когато прекарват над 8 часа затворени в офиса или вкъщи. Слънцезащитните кремове (или поне тези, които наистина предпазват, защото съм се "парила" от био варианти) често съдържат доста агресивни и токсични съставки. Разбирам риска да се ползват, докато си на плаж/открито за дълго време и то при условие, че това в рамките на уикенд или почивка, но всеки ден, целогодишно?!? Ще ми е интересно и на мен да науча повече за различните гледни точки през по-специализиран поглед.

# 432
  • Мнения: X
Тялото си набавя витамин С за 20 минути сутрин(най-добре). След това и да се пържеш, няма да му доставиш повече. Виж: комедони, бенки, рак, петна, можеш да си докараш. Като човек, който трудно хваща тен, но лесно изгаря и преди се пържеше по цял ден без чадър на плажа, ще кажа че тази година ще се радвам на морето от под чадърчето и ще си чета книжка, тотално незаинтересована дали ще имам разлика от банския. Витамин С ще събирам като се поява още в 7 на плажа. Имах разкошна бяла, чиста кожа. Еми, имах... Сега имам много бенки и здрав разум, надявам се не твърде късно.
Зимата не ползвам слънцезащитен.

# 433
  • Мнения: 1 222
И аз си задавам същите въпроси от известно време. Изключително се изненадах като прочетох из темите, че някои хора се мажат със слънцезащитни кремове ежедневно, дори когато прекарват над 8 часа затворени в офиса или вкъщи. Слънцезащитните кремове (или поне тези, които наистина предпазват, защото съм се "парила" от био варианти) често съдържат доста агресивни и токсични съставки. Разбирам риска да се ползват, докато си на плаж/открито за дълго време и то при условие, че това в рамките на уикенд или почивка, но всеки ден, целогодишно?!? Ще ми е интересно и на мен да науча повече за различните гледни точки през по-специализиран поглед.
Ако козметиката съдържа клетъчни антиоксиданти, то нужда от УВ филтри имат само продуктите за плаж, тъй като там излагането на слънце е доста голямо. Вредни и опасни за кожата са оксидативните частици. Най-елементарните такива съставки са диривати на аскорбиновата коселина (Вит С, но в чист вид, защото заминава бързо и на практика го няма в продуктите), токоферил ацетат (Вит Е), както и много и най-различни екстракти.  Не ви разбрах за агресивните и дори токсични съставки, ако може да бъдете по-конкретна. Не е добре да се говори ангро. 

# 434
  • Мнения: X
В този ред на мисли, моля CI за анализ, това би трябвало да е висока слънцезащитна, но нали не разбирам. Благодаря!

: Sunflower (слънчоглед) Seed Oil*; non-nano Zinc Oxide 25% (цинков оксид);  Theobroma Cacao (какао) Seed Butter*;  Butyrospermum Parkii (ший) Butter*; Cocos Nucifera (кокос) Oil*; Cera Alba (пчелен восък)*; Tocopherol (витамин Е)

Общи условия

Активация на акаунт