БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 427
  • 770
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 219
Добър вечер! Нахлувам в темата ви с молба за препоръка. Налага се да си намеря някакво био/натурално червило. От известно време започнаха да ми се възпаляват устните от обикновените. Кожата се изсушава и зачервява. Ако не ползвам червило, всичко е наред, но ми се иска да мога да си слагам понякога. Благодаря предварително!

# 691
  • Мнения: 1 222
Добър вечер! Нахлувам в темата ви с молба за препоръка. Налага се да си намеря някакво био/натурално червило. От известно време започнаха да ми се възпаляват устните от обикновените. Кожата се изсушава и зачервява. Ако не ползвам червило, всичко е наред, но ми се иска да мога да си слагам понякога. Благодаря предварително!
Имате проблем с качеството на продуктите, които ползвате, а не с техния вид.  Най-вероятно ползвате 1 червило по 3-4 години или си закупувате такива на подобна възраст и те вече са гранясали.
Ако ви се пука кожата на устните, си купете боров вазелин от аптеката.
Реално разлика между био и конвенционални червила няма, и няма как да има, дори риска от био-то е много по-голям.

# 692
  • Мнения: 913
Добър вечер! Нахлувам в темата ви с молба за препоръка. Налага се да си намеря някакво био/натурално червило. От известно време започнаха да ми се възпаляват устните от обикновените. Кожата се изсушава и зачервява. Ако не ползвам червило, всичко е наред, но ми се иска да мога да си слагам понякога. Благодаря предварително!
Имате проблем с качеството на продуктите, които ползвате, а не с техния вид.  Най-вероятно ползвате 1 червило по 3-4 години или си закупувате такива на подобна възраст и те вече са гранясали.
Ако ви се пука кожата на устните, си купете боров вазелин от аптеката.
Реално разлика между био и конвенционални червила няма, и няма как да има, дори риска от био-то е много по-голям.
пробвайте с цветни гланцове, пък и за лятото са супер, а и не само, аз не помня вече откога не ползвам червило, само гланцове с цвят, а и мъжете много не обичат червила:)))

# 693
  • Мнения: 5 219
Благодаря! Не ползвам червилото дълго време, но не се бях замисляла, че когато го купя, то може да е вече престояло. Идеята за гланц също е добра.

# 694
  • Мнения: 412
Добър вечер! Нахлувам в темата ви с молба за препоръка. Налага се да си намеря някакво био/натурално червило. От известно време започнаха да ми се възпаляват устните от обикновените. Кожата се изсушава и зачервява. Ако не ползвам червило, всичко е наред, но ми се иска да мога да си слагам понякога. Благодаря предварително!
Разгледайте Zao organic. Предлагат се в няколко аптеки, имат и он - лайн магазин.

# 695
  • Мнения: 5 219
Благодаря, ще погледна.

# 696
  • Мнения: 1 222
Благодаря! Не ползвам червилото дълго време, но не се бях замисляла, че когато го купя, то може да е вече престояло. Идеята за гланц също е добра.
За съжаление растителните масла (съдържащи се 50-70 % в щифтовите червила) винаги съдържат ненаситени мастни киселини в състава си, а те се окисляват, или по народному казано - гранясват. Трябва да имат в състава си антиоксиданти- ВНТ, АНТ, токофероли (но не токоферил ацетат) - Вит Е, аскорбил палмитат (или други маслоразтворими естери на Вит С), рядко розмаринови деривати (имат специфична и трудна за покриване миризма).

# 697
  • Мнения: 387
Аз ползвам на Lavera,доволна съм.Има го в био магазините.

# 698
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Аз ползвам на Даниела Джеймс -Guardian angel.И в двете поръчки ми беше пратила като подарък. На мъжа ми много често се цепят устните, много е доволен. На дъщеря ми ,не й допадна, защото е свикнала с по лъщящи и ароматизирани. На Руми Илиева, също са хубави.

# 699
  • Мнения: 657
Момичета аз от дълго време използвам натурална био козметика а от 1 година започнах и сама да си правя и от последната рецепта с Вит. Ц серумче, която намерих из руските сайтове съм много доволна избистря ми страхотно лицето и ми заличава тъмните петна, мисълта ми е че като правите сами от натурални продукти закупени от Зоя или други сайтове е хем по евтино хем сами контролирате производството 😀

# 700
  • Мнения: 100
Знаех си, че след неуспешни серуми  и крем на марката, много тежки, наситени за моята кожа, ще се появи - много мой, много.

# 701
  • Мнения: 135
Момичета аз от дълго време използвам натурална био козметика а от 1 година започнах и сама да си правя и от последната рецепта с Вит. Ц серумче, която намерих из руските сайтове съм много доволна избистря ми страхотно лицето и ми заличава тъмните петна, мисълта ми е че като правите сами от натурални продукти закупени от Зоя или други сайтове е хем по евтино хем сами контролирате производството 😀
Това звучи много интересно, би ли споделила рецепта? Simple Smile

# 702
  • Мнения: 657
Момичета аз от дълго време използвам натурална био козметика а от 1 година започнах и сама да си правя и от последната рецепта с Вит. Ц серумче, която намерих из руските сайтове съм много доволна избистря ми страхотно лицето и ми заличава тъмните петна, мисълта ми е че като правите сами от натурални продукти закупени от Зоя или други сайтове е хем по евтино хем сами контролирате производството 😀
Това звучи много интересно, би ли споделила рецепта? Simple Smile
разбира се : 1 ч.л. Вит. Ц на прах (аз купувам повечето неща от Зоя ) , 3 с.л. розова вода ( трябва да е чиста без примеси на Алтея или Друга, ), 1 ч.л. глицерин, 6-7 капки Вит. Е и 1 ч.л. Хиалуронова киселина готов гел. Това е лесно но много ефикасно поне при мен , като кожата ми е нормална, изчистена т.е нямам нито пъпки, нито алергии нито черни точки единствения ми проблем са петната след раждането.

# 703
  • София
  • Мнения: 9 918
Търся нещо което да попива до минута в ръцете за около 10лв.
Toва попиваше много бързо, но беше мостра, а и доста химия има като гледам:
CATTIER HAND CREAM 30ML DRY WHITE CLAY
Magnesium Aluminum Silicate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hydroxystearic / Linolenic / Oleic Polyglycerides, Benzyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tocopherol

Този е също не лош, но не знам колко органичен (без вредни съставки) е:
Alverde Hand- & Nagelcreme Bio-Calendula, Bio-Aloe Vera, 75 ml
Скрит текст:

Понеже гледам, че има фенове на Зоя:
Toва го тествах но не знам дали не предозирах - не беше зле като време на попиване:
Green Matcha Hand Cream - organic - 75ml
В магазина им до Аксаков - бях тествал два (единия обаче беше към 20+лв) - супер попиваше, но доста скъпи, а и забравих как се казват, ако мина ще ги разгледам пак.

# 704
  • Мнения: 1 222
Търся нещо което да попива до минута в ръцете за около 10лв.
Toва попиваше много бързо, но беше мостра, а и доста химия има като гледам:
CATTIER HAND CREAM 30ML DRY WHITE CLAY
Magnesium Aluminum Silicate, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Hydroxystearic / Linolenic / Oleic Polyglycerides, Benzyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Tocopherol

Този е също не лош, но не знам колко органичен (без вредни съставки) е:
Alverde Hand- & Nagelcreme Bio-Calendula, Bio-Aloe Vera, 75 ml
Скрит текст:

Понеже гледам, че има фенове на Зоя:
Toва го тествах но не знам дали не предозирах - не беше зле като време на попиване:
Green Matcha Hand Cream - organic - 75ml
В магазина им до Аксаков - бях тествал два (единия обаче беше към 20+лв) - супер попиваше, но доста скъпи, а и забравих как се казват, ако мина ще ги разгледам пак.
Извинявайте, но кое по-точно ви звучи като "доста химия", че ви притеснява?

Общи условия

Активация на акаунт