въпрос, свързан с кръщене

  • 1 377
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68
Ние бяхме кръстници, но само ние купихме на детето подаръци и платихме кръщенето. Мисля, че не е задължително да се даряват кръстниците - ако имате голяма желание можете да купите нещо сроред това какви хора са или е:)

# 16
  • Мнения: 3 537
Само да попитам извън темата-нали две хавлий се носят-една за детето и една за попа? newsm78

# 17
  • Мнения: 432
Ние ще правим кръщане на 17.06 и ще подарим на кръстниците икона на Св.Николай Чудотворец,осветена.
Мисля ,че трябва дори нещо малко за спомен.

# 18
  • Мнения: 221
До колкото знам, не е задължително, но ние подарихме.

# 19
  • Мнения: 3 760
За трябване - не трябва. Така, че преценете си.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 951
Незная дали трябва, но ние подарихме на кръсницата. Много исках да има някакъв спомен от този ден.
Кръсницата купи дрешки, играчка и хавлийка.Не сме го коментирали, просто така беше решила.
Аз не съм много запозната с обичаите и съответно не държа да е по някакъв определен начин - важното е детето да се кръсти.

# 21
  • Мнения: 4 629
Само да попитам извън темата-нали две хавлий се носят-една за детето и една за попа? newsm78

Да носят се 2 хавлии и сапун

# 22
  • Мнения: 2 255
Преди няколко дни кръстихме малкия и аз си купих всички дрешки за него и подарък за кръстницата (дъщеря на наши приятели)... сребърни обици - че е луда на тема обици  Joy
Те съответно взеха на малкия подарък + хавлиите и другите неща за църквата  Wink
Така, че смятам, че е въпрос на избор и уговорка... кой какво да вземе  newsm78 В тези времена ритуалите и обичаите малко се поизместват по независещи от нас причини понякога  Rolling Eyes Но важно е всичко да ОК накрая и да сме доволни и щастливи  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт