Обсъждане на имотни обяви-5

  • 47 899
  • 767
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 56
И аз мисля, че Симеоново има тези проблеми с въздуха и с улиците при дъжд, сняг. Не знам дали си струва, ако е къща да е точно в този квартал. Скоро едни приятели си взеха апартамент в Княжево за цена на 1000 евро/кв и са супер доволни, гледах снимки -освен страхотната гледка имат и лесен достъп, улицата е добра,не е нагорнище дори .
Аз да ви попитам за това какво мислите. Притеснява ме, че има само 1 изложение на улицата. Тя е еднопосочна, не е от най-натоварените, но все пак си има трафик някакъв. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15326970460874 … k=42fz8g&f1=3

# 391
  • Мнения: 25 741

Уредите- са беко, това много ми хареса също, незнам колко е висок клас тази марка, но ползвам такава фурна от години и не е мръднала.
Според мен най голямото предимство е чистота на въздуха , от гората, близостта на гората?



Много нисък клас уреди, точно за наематели.
След последните уточнения, аз бих заложила на 120к максимум. Peace

# 392
  • Мнения: 2 314
Апартамент в Симеоново е безсмислено според мен.

# 393
  • Мнения: 19 485
И аз мисля, че Симеоново има тези проблеми с въздуха и с улиците при дъжд, сняг. Не знам дали си струва, ако е къща да е точно в този квартал. Скоро едни приятели си взеха апартамент в Княжево за цена на 1000 евро/кв и са супер доволни, гледах снимки -освен страхотната гледка имат и лесен достъп, улицата е добра,не е нагорнище дори .
Аз да ви попитам за това какво мислите. Притеснява ме, че има само 1 изложение на улицата. Тя е еднопосочна, не е от най-натоварените, но все пак си има трафик някакъв. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15326970460874 … k=42fz8g&f1=3

Повярвай ми - ако е къща с двор си струва да е точно в тези квартали. Цените го показват. За апартамента на Люботрън - мястото е добро, близо до парк, гора, метро, малко бедно откъм магазини, но това се оправя. Цената е прилична, но вижте НА за квадратурата, стаите ми се виждат малки. В целия Лозенец /а и не само/ огромен проблем е паркирането, особено в зоните около метрото. Помислете и за това.

# 394
  • Мнения: X
Въздухът в София е мръсен целогодишно, но друго е да си отвориш прозореца и да влиза мирис на пушек.
9г живях в подобен квартал, само къщи, при това с двор от 500 кв м, т.е гъстичко, и хората се отопляват на парно, при някои парното е на твърдо гориво, а при някои на газ. Но като отварях прозореца, веднага го затварях.
Това е една от причините да се махна от там.

# 395
  • Мнения: 888
Точно за паркирането в Лозенец говореше някакъв жител на квартала по ТВ и беше на мнение, че зелената зона временно е облекчила наплива, но в момента пак трудно се намирали места, въпреки, че се заплаща.
Явно решението е ограничаване на влизане на автомобили в дадени зони на града, както правят в белите страни.


Иначе Симеоново не си е София, а село до нея, каквото и да си говорим. Растояние, пътуване, автобуси, малко са тези, които ще изберат Симеоново пред краен квартал, който има цялата изградена инфраструктура и метро за бърз достъп.
С два автобуса за там на 30, 40 мин, по Симеоновско или Черни връх,  там си е за баровци в къщи, не са семейства в апартаменти.
Имаше проблем с достъпа до големия компекс, който е под лифта, пътя до него се беше оказал частен, а достъпа забранен.
Но тук доколкото разбирам става дума за кооперацийка, не за комплекс.

# 396
  • Мнения: X
Скрит текст:
И аз мисля, че Симеоново има тези проблеми с въздуха и с улиците при дъжд, сняг. Не знам дали си струва, ако е къща да е точно в този квартал. Скоро едни приятели си взеха апартамент в Княжево за цена на 1000 евро/кв и са супер доволни, гледах снимки -освен страхотната гледка имат и лесен достъп, улицата е добра,не е нагорнище дори .
Аз да ви попитам за това какво мислите. Притеснява ме, че има само 1 изложение на улицата. Тя е еднопосочна, не е от най-натоварените, но все пак си има трафик някакъв. https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15326970460874 … k=42fz8g&f1=3

Повярвай ми - ако е къща с двор си струва да е точно в тези квартали. Цените го показват. За апартамента на Люботрън - мястото е добро, близо до парк, гора, метро, малко бедно откъм магазини, но това се оправя. Цената е прилична, но вижте НА за квадратурата, стаите ми се виждат малки. В целия Лозенец /а и не само/ огромен проблем е паркирането, особено в зоните около метрото. Помислете и за това.
За къща с двор е така, но апартамент там не си струва - има всички недостатъци на къщата без предимствата й.
Точно за паркирането в Лозенец говореше някакъв жител на квартала по ТВ и беше на мнение, че зелената зона временно е облекчила наплива, но в момента пак трудно се намирали места, въпреки, че се заплаща.
Явно решението е ограничаване на влизане на автомобили в дадени зони на града, както правят в белите страни.
...

В часовете на зоната си е ок, извън тях е проблемът, ако направят зоната 24/7, ще се нормализират нещата. Но и твоето предложение е добро Simple Smile
За Люботрън - там паркирането наистина е отврат заради огромните сгради след 1990-та, а апартаментът изглежда не повече от 65-70 кв ЗП. Но не пречи да го видите, снимките са лоши и не дават добра представа.

# 397
  • Мнения: 140
Чакайте малко, че не разбирам, значи баровците са тъпи и са се прецакали със скъпите къщи в покраинините,а най-добре е в гмешта в центъра.Наистина това постоянно го чувам. Мисля че все повече хора не мислят така. Да имаш апаратмет на пъпа ан софия,адски шум , мръсотия, всякаква липса на уединение или в покраините -тишина и спокойствие?
какви автобуси, всички имаме по 1-2 коли, вече никой не ползва автобуси. Ползват ги само хора, за които са им по удобни, не че нямат коли. Тук говорим за избор, не за принуда.  
Смятам,че вече покрайнините с бърза връзка /път до център са много по хай клас от тези в самия център, където не можеш да си излезеш ан терсата
Така е в цял свят.
Ок, инвестция били, Да , ама нали тярбва да живееш там....не може всичко да е с цел инвестция, нали трябва да мислиш и какво на теб ти харесва и искаш.
Запалих се, защото имахме дълъг спор за това- апаратмент в Симеонов/Драгалевци или в центъра/ младост.

# 398
  • Мнения: X
При нас откакто въведоха зоната няма проблем с паркирането, а на Джеймс Баучер има изгоден паркинг на метрото. Така че и на Люботрън това ще се подобри, като въведат зелената зона.

# 399
  • София
  • Мнения: 1 869
И на мен винаги ми е било странно как в другите европейски градове в центъра живеят по-незаможните хора/ студенти/ емигранти, защото е неприятно, а само в София всички умират да са на жълтите павета ама какво да правиш... народопсихология.

# 400
  • Мнения: X
При нас откакто въведоха зоната няма проблем с паркирането, а на Джеймс Баучер има изгоден паркинг на метрото. Така че и на Люботрън това ще се подобри, като въведат зелената зона.
И в долната част на Лозенец се паркира спокойно в часовете на зоната. Извън зоната, обаче, особено събота и неделя е по-зле. Та ще е добре да помислят за 7/24 зона.
Тя ще стига ли до там? Мислех, че ще е до Черни връх. Ако стига до там, тогава е по-добре, но проблемът е, че са много големи сгради с много апартамнети на тази малка улица, предвидена за къщи. И не знам дали местата ще стигат дори и да са платени.
Чакайте малко, че не разбирам, значи баровците са тъпи и са се прецакали със скъпите къщи в покраинините,а най-добре е в гмешта в центъра.Наистина това постоянно го чувам. Мисля че все повече хора не мислят така. Да имаш апаратмет на пъпа ан софия,адски шум , мръсотия, всякаква липса на уединение или в покраините -тишина и спокойствие?
какви автобуси, всички имаме по 1-2 коли, вече никой не ползва автобуси. Ползват ги само хора, за които са им по удобни, не че нямат коли. Тук говорим за избор, не за принуда.  
Запалих се, защото имахме дълъг спор за това- апаратмент в Симеонов/Драгалевци или в центъра/ младост.

Имате и по 3, и по 4 коли, и всичките тези коли ги набутвате по едни и същи улици, много от които проектирани по времето на Царство България. Нали разбираш колко е лесно сега да имаш по 3-4 таралясника и да ги караш - и понеже повечето мислят като теб, висите по 2 часа в задръстванията и попържате другите.
Западните градове отдавна вече мислят как да ограничат броя на автомобилите и придвижванията с тях, и дори успяват (най-вече с финансови методи, но и със забрани също), ние тука и в това сме 50-ина години назад.
И на мен винаги ми е било странно как в другите европейски градове в центъра живеят по-незаможните хора/ студенти/ емигранти, защото е неприятно, а само в София всички умират да са на жълтите павета ама какво да правиш... народопсихология.

Ти да видиш... В Париж на Шан'з-Елизе все емигранти живеят, в Лондон в Кенсингтън също Wink
Въс всеки голям европейски град има и хубав център, където жилищата са много скъпи и живеят милионери, и лош център, където има неплатжоспособни и бедни. И в София е така - центърът около Лъвов мост/Сливница/Сточна гара и центърът около НДК и пешеходната Витошка.

Последна редакция: пт, 21 сеп 2018, 10:19 от Анонимен

# 401
  • Мнения: X
Живяла съм на Люботрън и ми трябваше доста време да вдяна за какво метро и движение говорите. А тя улицата придължавала и срещу магазин Европа. Частта, в която съм живяла аз има точно 2 стари кооперации и се намира зад въпросния магазин, някъде срещу тенис кортовете Малееви.

# 402
  • Мнения: 888
Като си го решила, защо ни питаш?

Баровците затова са баровци, бутат се за там, но в  "скромни" къщички с басейни, с паркчета,  охрани, параклиси какъвто имаше в двора си Сираков там и какво ли още не, каквито може да имаш в апартамента си, но на картинка на стената само.
В бетонни кутийки, може да живее навсякъде и всеки , там е тънката разлика...
А и повечвето баровци имат и апартамент, в центъра или където си пожелаят в града...
Все едно мравка да се мери със слон на кантар Joy е сравнението ти.
Питаш и за инвестиция, тези две семейства, които ще се заврат в един апартамент от "охолство", ако намериш такива очакваш също да имат по няколко коли ли?


В Кой точно европейски център е непрестижно да се живее?
Joy
Като бЕх в Барселона гледах по витрините на агенции обяви, 50 кв. апартаменти около Плаза Каталуния струват само някакви си нищо и никакви 450 000 еврака, че е много непрестижно явно Grinning
Така е и в Париж, за Лондон да не говорим...

# 403
  • Мнения: 19 485


В Кой точно европейски център е непрестижно да се живее?
Joy


В центъра на Брюксел е непрестижно да се живее. Причината се разхожда по улиците.

# 404
  • Мнения: X


В Кой точно европейски център е непрестижно да се живее?
Joy


В центъра на Брюксел е непрестижно да се живее. Причината се разхожда по улиците.
И в Брюксел си има хубав и лош център - около гарите (норд и миди) е едно, а около Европейския квартал и авеню Луиз (Иксел) е съвсем друго.  Все едно в София до Сточна гара и в София в долен Лозенец.

Общи условия

Активация на акаунт