Обсъждане на имотни обяви-5

  • 48 075
  • 767
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 4 969
Здравейте, какво мислите за този комплекс : https://oasisresidencesofia.com/
Със семейството ми мислим покупка на апартамент на 1 вия етаж с градинка.

Ако ви допада местоположението - районът обаче ми се вижда вече доста натоварен и застроен, сигурно ще има задръствания. Градски транспорт няма, ще сте зависими от колите. Наоколо край Камбаните има места за разходка, но събота и неделя са препълнени. Аз не бих живяла там, но ако отдалечеността не ви притеснява - поне на картинка изглежда добре. Имайте предвид, че по тези склонове на планината е много важно къде точно е разположено - има части, които в голяма част от зимните месеци са в сянка.

# 661
  • Мнения: X
Здравейте, какво мислите за този комплекс : https://oasisresidencesofia.com/
Със семейството ми мислим покупка на апартамент на 1 вия етаж с градинка.

Ако ви допада местоположението - районът обаче ми се вижда вече доста натоварен и застроен, сигурно ще има задръствания. Градски транспорт няма, ще сте зависими от колите. Наоколо край Камбаните има места за разходка, но събота и неделя са препълнени. Аз не бих живяла там, но ако отдалечеността не ви притеснява - поне на картинка изглежда добре. Имайте предвид, че по тези склонове на планината е много важно къде точно е разположено - има части, които в голяма част от зимните месеци са в сянка.

 Аз лично не бих живяла някъде, където без автомобил един хляб не можеш да си купиш. А и наименованието "Резидънс" ми е супер смешно, помпозно и парвенюшко. Само като прочета, че нещо е "Резидънс" и се отблъсквам.

# 662
  • София
  • Мнения: 4 044
Здравейте, какво мислите за този комплекс : https://oasisresidencesofia.com/
Със семейството ми мислим покупка на апартамент на 1 вия етаж с градинка.

Важна е инфраструктурата - улици, тротоари, градски транспорт, магазини, аптека. Има ли ги?  Ако не - стоя далече. Колко е месечната такса поддръжка? Възприема ли се от останалите живущи. Ако няма пари за охрана, на партера става доста рисково.

# 663
  • Мнения: 5 658
А какви са цените в комплекса, защото това всъщност има най-голямо значение, за да се преценят съотношенията.

# 664
  • София
  • Мнения: 4 044
А какви са цените в комплекса, защото това всъщност има най-голямо значение, за да се преценят съотношенията.

Да, ако са на 400 евро отиваме всички от темата Simple Smile

# 665
  • Мнения: 1 719
Малко офтопик, но НикоТ да не би да си продава апартамента?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15284183729181 … k=44uln4&f1=2
В кръга на шегата е разбира се. Просто на скоро в някоя от темите беше поствал доста подобни снимки.

# 666
  • Мнения: 4 581
Малко офтопик, но НикоТ да не би да си продава апартамента?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15284183729181 … k=44uln4&f1=2
В кръга на шегата е разбира се. Просто на скоро в някоя от темите беше поствал доста подобни снимки.
Никак не е лош апартаментът.

# 667
  • Мнения: X
Малко офтопик, но НикоТ да не би да си продава апартамента?
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1c15284183729181 … k=44uln4&f1=2
В кръга на шегата е разбира се. Просто на скоро в някоя от темите беше поствал доста подобни снимки.

 Обявата е стара. От месеци я гледам. Щом не се е продала явно че на хората са им много над 2800 евро на квадратен метър.

# 668
  • Мнения: X
Това е на Патриарха, а и е за ремонт.  
Гледката е различна, на Нико е на Витошка и гледа към общината. това гледа НДК. И няма начин при тази гледка от прозореца да е с изложение изток-запад, трябва да е север/юг.

# 669
  • Мнения: 41 959
Гледката може и да е разкошна, ама е шумно, ще пече много (според мен изложението е южно, гледано от този балкон) и паркирането е.... А гараж няма.  За половината пари може да се вземе нещо на не толкова престижно място и да е даже по-хубаво.

# 670
  • Мнения: X
То голям престиж да живееш на два мръсни булеварда. Вярно, че ще виждаш НДК-то през прозореца, ама като се будиш нощем от шума на автомобилите, ще ти присяда половиния милион, който си наброил за този лукс.

# 671
  • Мнения: 5 658
На Патриарха е хубаво, цената без коментар.
Комплексът е много по на майната си от Резиденшъла, абе как живеете в Панчарево?

# 672
  • Мнения: X
Доказателство колко сме различни хората Simple Smile Това на Патриарха е катакомба бе хора. Вижтре блока, вижте парапета. Този вход мирише на старост. Сигурно по цяла нощ ще ми се привиждат сенки и ще имам усещане за духове ако живея там. Но пък много хора харесват именно това и не им осъждам избора. Просто не би бил моя Simple Smile
  Що се отнася до Оазис, то не е в Камбаните, а се влиза откъм Самоковско шосе и е точно до англо-американското училище. Повярвайте ми, хората, които живеят в комплексите там изобщо не се интересуват от градски транспорт. Сигурно по-голямата част имат и кой да им пазарува. Там живеят и някои популярни личности като Криско например, разните му там Халваджиян, Рачков,  и още доста. Районът е как да кажа,...доста спорен в моите очи. Като влезеш в разните му резиденшъли забравяш къде се намираш. Друга България е. Излезеш ли от тях има асфалт, но е доста ненаселено. Буквално си вързан за колата, но както казах, на повечето там надали им пречи и надали биха се качили в ГТ. Няма опасност да не се събират такси, просто защото типа на живущите там не е с нагласата, че не се плаща за общи части. Купувайки имот на такова място, човек тръгва с нагласата, че разходите му за поддръжка на месец са минимум 300лв. В случая понеже потребителката гледа апартамент, може да е по-ниска таксата, но се съмнявам да е под 100., Просто е за хора с високи доходи този начин на живот.
Аз гледах къща в оазис резидънс и къщите са със страхотно разпределение, но за  момента нямам 400-500к евро за къща. Иначе като цяло на мен районът не ми пречи, Бих пробвала живот там. Ако не ми хареса винаги мога да се върна в апартамента и да дам къщата под наем. Там вървят минимум 1500 евро за къща наемите. Но все още се надявам да намеря нещо малко по-близо  до града с малко по-добра инфраструктура.  На мен пък там около резиденшъл парк ми е идеално. Има асфалт и бърз достъп до околовръстното, което ми е единствено изискване. Аз на ГТ не се качвам и без това. То и където е оазис ще стане ОК, когато направят околовръстното, така че нищо не се знае.  Някой спомена, че било сенчесто там. Не, изобщо не е сенчесто. Всъщност точно там е доста слънчево, същевремнно със страхотна гледка към Бистрица и Черни връх, а и според някакви проучвания бях чела, че е една от най-чистите точки на въздуха.
Ама сега да не ми повярвате. Да знаете, че е много гадно, мега отвратително и хич не става за живеене.  И 400е/кв са им много там.

Последна редакция: вт, 16 окт 2018, 23:05 от Анонимен

# 673
  • Мнения: X
То голям престиж да живееш на два мръсни булеварда. Вярно, че ще виждаш НДК-то през прозореца, ама като се будиш нощем от шума на автомобилите, ще ти присяда половиния милион, който си наброил за този лукс.
Повечето апартаменти в центъра имат хол и кухня с изглед към улицата и спални гледащи към тих вътрешен двор с чуруликащи през пролетта и лятото птички.

# 674
  • Мнения: X
Това е жилищна сграда на ужасно шумно място. Спала съм в спалня, която далеч не е толкова близо до улицата и въпреки, че беше вътрешна, аз се будех от шума на колите. Съжалявам, но в центъра има стотици тихи улички, та не виждам зор да живееш на булевард за тези пари и това състояние на имота.

Иначе благодаря за инфото за имотите в центъра, но съм била в достатъчно такива и имам хабер за какво иде реч.

Общи условия

Активация на акаунт