Обсъждане на имотни обяви-5

  • 47 908
  • 767
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 40 924
Тя, цената, е функция и на разпределението, а не само на локацията, нали? Само потвърждаваш моята теза, че не всичко е локация. Освен това аз казвам, че клиентите за такива имоти са малко. Съвсем възможно е да е имало само един клиент, искащ имот на това място, и вторият собственик, като е видял каква далавера е станала, да иска и той, ама вече няма клиент. Поне не за тази цена и това разпределение. Това им е лошото на топ имотите - колкото по-спешъл са, толкова по-малко са клиентите, готови да платят за това спешъл. И затова един имот от по-ниска категория е много по-ликвиден.

# 721
  • Мнения: X
На мен ми хареса апартамента до НДК от снимките, но ако наистина е на ъгъла на Патриарха, ще е доста шумно и дори да имах тази сума, не бих я дала. Както се каза, всеки си има приоритети и е склонен да направи компромис с едно, а с друго - не. Аз определено бих предпочела апартамент на тихо и зелено в околните на Центъра квартали, отколкото на главна улица.  В комплекси на майната си с дете-ученик категорично не бих се забила.  В задръстванията на София се губи ужасно много време, не бих си го причинила. За мен , за да усетиш плюсовете на къща в покрайнините на града трябва, или да си с много висок стандарт и да си позволиш домашна помощница, градинарски услуги, гувернантка на детето да го води на училище и различни курсове, или единият член на семейството да не работи, а тогава другият пак трябва да осигурява доста високи доходи. Иначе недостатъците като поддръжка на къщата, много повече часове транспорт и трудна логистика за дете в ученическа възраст (ако не е по цял ден в  частно училище) далеч надвишават "кефа" според мен.

И аз точно така разсъждавам.
ТафТаф, сградата е с много характерни балкони, виждат се на снимка 1 и на снимката на кухнята. Други наоколо такива няма, а и гледката показва къде се намира, освен това на последната снимка се вижда част от сателитната чиния и розовата сграда от другата страна на Христо Белчев с ъгловите прозорци  - това е ей тази сграда, на ъгъла на Патриарха и Христо Белчев:
https://www.google.com/maps/@42.688866,23.3202903,3a,75y,8.92h,94.01t/data=!3m5!1e1!3m3!1sujXZx-hRrCRDBA2TYKNtow!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DujXZx-hRrCRDBA2TYKNtow%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D237.79031%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100
4-ти, предпоследен етаж (без да броим магазините). Ъглов апартамент - холът, тесен и дълъг с прозорец на тясната стена (Нико е прав за това) гледа към Патриарха/НДК, преход към стая, която също гледа към Патриарха или е с два прозореца - и към Патриарха, и към Белчев, след нея още една малка спалня към Белчев и накрая кухня с балкон със същите орнаменти пак към Белчев. Разгледай снимките и ще се убедиш сама. 

Тя, цената, е функция и на разпределението, а не само на локацията, нали? Само потвърждаваш моята теза, че не всичко е локация. Освен това аз казвам, че клиентите за такива имоти са малко. Съвсем възможно е да е имало само един клиент, искащ имот на това място, и вторият собственик, като е видял каква далавера е станала, да иска и той, ама вече няма клиент. Поне не за тази цена и това разпределение. Това им е лошото на топ имотите - колкото по-спешъл са, толкова по-малко са клиентите, готови да платят за това спешъл. И затова един имот от по-ниска категория е много по-ликвиден.
Първото е така, имотът не позволява спокойна спалня и това клиентите с възможности с аго забелязали.
Второто не е точно така, защото познавам хора с такъв бюджет, които с години търсят и не могат да намерят жилище, което да им отговаря на критериите, независимо от цената. Затова, ако излезе такова, веднага купуват. Но говорим за имот, който няма такива съществени недостатъци като всички помещения да са изложени на шума на голоям булевард. Като цяло, за имоти без недостатъци (състоянието не е недостатък, да отбележа) на хубавите места търсенето е по-голямо от предлагането, независимо от цената - просто предлагането е никакво.
Колкото до това ти какво си купила и за колко можеш да продадеш, мисля, че не е тук мястото, защото и аз мога да ти обясня какво съм купила, за колко и за колко мога да го продам, но не виждам смисъл да си меря .... с непознати в анонимен форум. Затова няма да го коментирам.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 15:57 от Анонимен

# 722
  • Мнения: 40 924
Нищо не си меря, защото имотите не са бизнес за мен. Не се занимавам с покупки и продажби, купила съм само веднъж и с намерение да живея в него. Споменах за колко мога да продам, защото в рамките на спора ни стана дума за ликвидност и това ми беше най-подходящият пример. Толкоз. За разлика от други хора тук имотите не са ми бизнес и не се хваля с удари и печалби от имоти.

# 723
  • Мнения: X
Тя, цената, е функция и на разпределението, а не само на локацията, нали? Само потвърждаваш моята теза, че не всичко е локация. Освен това аз казвам, че клиентите за такива имоти са малко. Съвсем възможно е да е имало само един клиент, искащ имот на това място, и вторият собственик, като е видял каква далавера е станала, да иска и той, ама вече няма клиент. Поне не за тази цена и това разпределение. Това им е лошото на топ имотите - колкото по-спешъл са, толкова по-малко са клиентите, готови да платят за това спешъл. И затова един имот от по-ниска категория е много по-ликвиден.
 Не е само локация, но локацията е изключително важна. Ето ти гледки и разпределение от недолюбвания от повечето във форума хълм в Лозенец.  P.S. За хората, които могат да си го позволят това е много добър избор. Ще живеят на хубаво място и в прекрасна сграда. Сградата ще бъде една от най-луксозните в света.

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 16:08 от Анонимен

# 724
  • Мнения: 40 924
Ми да, хубаво е разбира се, не го отричам. Това обаче не влиза в противоречие с факта, че и да мога да си го позволя (това със сигурност не мога), пак няма да си го купя, защото не ми трябва такава площ. Нито ми се влиза в такава инвестиция в България, нито искам да влизам във фокуса на прожекторите. А и не съм склонна да платя двойно заради гледка. Бих го направила само ако съм мултимилионерка и увеличаването на богатството ми зависи и от това какъв имидж демонстрирам. Ако Ким Кардашиян например си купи това нещо (така и не мога разбера милионите глупаци, дето я следват и и пълнят гушата) тя ще си избие парите от две серии снимки в новия имот (едната голя в банята, другата гола в леглото). Ама аз за какво да се набутвам в нещо, дето иска слуги, поддръжки, разходи...  То на мен и Версай и Бъкингам ми харесват, ама да ги разгледам, не да живея в тях.
Принципно положение за мен е, че това, че мога да си позволя нещо, съвсем не е основание да го купувам.

# 725
  • Мнения: X
Ми да, хубаво е разбира се, не го отричам. Това обаче не влиза в противоречие с факта, че и да мога да си го позволя (това със сигурност не мога), пак няма да си го купя, защото не ми трябва такава площ. Нито ми се влиза в такава инвестиция в България, нито искам да влизам във фокуса на прожекторите. А и не съм склонна да платя двойно заради гледка. Бих го направила само ако съм мултимилионерка и увеличаването на богатството ми зависи и от това какъв имидж демонстрирам. Ако Ким Кардашиян например си купи това нещо (така и не мога разбера милионите глупаци, дето я следват и и пълнят гушата) тя ще си избие парите от две серии снимки в новия имот (едната голя в банята, другата гола в леглото). Ама аз за какво да се набутвам в нещо, дето иска слуги, поддръжки, разходи...  То на мен и Версай и Бъкингам ми харесват, ама да ги разгледам, не да живея в тях.
Принципно положение за мен е, че това, че мога да си позволя нещо, съвсем не е основание да го купувам.
На мен тази сграда ми харесва много и бих живял там, ако ми беше по джоба. . Ето и най-просторното предложение от центъра. Мен ми харесват големи дневни и ако цената не беше проблем това също е добро предложение.

# 726
  • Мнения: 40 924
Отлично, пожелавам ти го. Но приеми, че сме различни. Аз не гоня милиони и живот на милионерка. Нервите на бизнесдама не са за мен. Да съм мениджър не ми носи удовлетворение, а ме натоварва психически. Затова моята цел винаги е била да постигна стандарта на средната класа и след това да не се преработвам много, а само да се опитвам да подсигуря постигнатото. Който иска луксове и имидж, има моето одобрение, защото движи икономиката, и му желая късмет Peace Никога не съм одумвала богатите и не съм призовавала да бъдат смъкнати в калта. Просто не споделям амбициите им.

# 727
  • Мнения: X
Нищо не си меря, защото имотите не са бизнес за мен. Не се занимавам с покупки и продажби, купила съм само веднъж и с намерение да живея в него. Споменах за колко мога да продам, защото в рамките на спора ни стана дума за ликвидност и това ми беше най-подходящият пример. Толкоз. За разлика от други хора тук имотите не са ми бизнес и не се хваля с удари и печалби от имоти.
А защо смяташ, че само това, което ти си купила, е ликвидно, това ми беше въпросът. Не е вярно, че скъпи имоти на хубави места не са ликвидни, ако са без недостатъци (състоянието не е неодстатък). Точно обратното е.  
А твоят конкретен случай не може да служи за пример, защото си купила на дъното (около 2014) и след това имаше сериозно покачване на всички видове имоти и във всички квартали, със сходен %. Затова и до НДК да беше купила, и до СМГ, и на Камбаните, и в Дружба  - все едно, сега щеше да можеш да продадеш с около 80 % отгоре. Всеки, който е купил през 2012-2104, е в подобно положение. Това, че ти сега можеш бързо да продадеш с голяма печалба не значи, че няма и хиляди други, уцелили тренда. Това не е някакво предимство на конкретно  твоя имот и/или неговото място, а е просто следствие от тренда, и не доказва, че имотите около НДК са неликвидни. 

# 728
  • Мнения: 40 924
Имотите без никакви недостатъци са като бели лястовици. Над 99% от имотите на пазара си имат някакъв кусур, но средната класа имоти с дребни кусури се продават по-лесно от топ имотите с малки кусури. Това исках да кажа, а трендовете са отделна работа.

# 729
  • Мнения: X
Имотите без никакви недостатъци са като бели лястовици. Над 99% от имотите на пазара си имат някакъв кусур, но средната класа имоти с дребни кусури се продават по-лесно от топ имотите с малки кусури. Това исках да кажа, а трендовете са отделна работа.
Никой не продава на средната класа топ имоти - на средната класа се продават средностатистически имоти, тя затова е средна класа. Тези имоти (масовите, средностатистически) имат повече купувачи, но и повече продавачи, защото са преобладаващата част от сградния фонд. Топ имоти се продават на богатите - като за БГ мащабите и на богатството, и на топ-имотите (уточнявам). И като цяло, топ имоти с дребни кусури се продават лесно - предлагането е нищожно и винаги има хора с пари, готови да ги дадат за такива имоти. Всички стаи, отворени  към голям шумен булевард, не са дребен кусур, обаче, и затова този точно имот залежава. Ако беше в затворено каре и поне една спалня към вътрешния двор, още по-добре две, щеше да е различно.
Като цяло - по-евтините, масови имоти са с повече потенциални купувачи, но и предлагането на по-евтини имоти е по-голямо, защото те са много повече от топ-имотите. От там нататък е въпрос на конкретен имот и конкретна конюнктура.
  

# 730
  • Мнения: 19 485
Попеа, аз имам познати май точно в този блок с прекрасната гледка към НДК и наистина дневните са към НДК, а спалнята и кухнята към Хр. Белчев, но те твърдят, че не били шумни. Ако апартаментът има спални към вътрешен двор от тези старите строежи не кънти ли много неприятно и всяко отваряне на балконска врата да се чува дразнещо повече отколкото шума по Хр. Белчев. Иначе гледката и мястото са хубави, цената предвид състоянието и че значителна сума ще глътне един ремонт на мен ми се виждат височки и явно е и така, щом имотът отлежава. То може да се е задържал и заради проблеми с документацията.

# 731
  • Мнения: X
milittana,  те може да твърдят, но това не значи, че не е шумно наистина, а и усещането за шум и липсата му е субективно - както виждаш,  и jedinait не вижда голям проблем с шумен булевард Simple Smile. Освен това, ако цял живот са живели на това място, са си свикнали, а и различните хора (и на различна възраст) имат различна поносимост към шум. Но си има физични закони и няма начин при такъв отвор към булеварда и при такава близост до него - буквално на метри, да не е шумно - няма какво ефективно да спре шума. Чува се шума от Патриарха, не от Хр. Белчев (която е отворена за коли, но е сравнително по-малко натоварена), защото няма преграда за него - сградата е отворена към булеварда и е близо, на метри от него. Сгради по-навътре по Хр. Белчев ще са по-тихи. Направи експеримент - иди им на гости, влез в спалнята, отвори прозореца и постой малко така. Хем ще ни кажеш резултата Simple Smile  
Но си права, че този имот конкретно, освен шума може да има и други проблеми, и те са да определящи за това да се е застоял.
Не кънти и е тихо, разбира се, ако някой в 2 през нощта излезе да пее или да крещи на балкона си, всички ще го чуят, но това се случва рядко и ако се случи, веднага някой е викнал полиция. Която дори идва Simple Smile

Последна редакция: ср, 17 окт 2018, 17:41 от Анонимен

# 732
  • Мнения: X
На мен шума не ми пречи, умея да се изолирам от него. Но за тоя погром не бих се навила, ако ще и цената да беше на половината от обявената. Като цяло за мен тези сгради са плашещи, стават за нотариални кантори и разни офиси, масажно студио,но за живеене - трудно. То и ми се струва нелогично някой с милиони да отиде да живее на 90 квадрата в тази сграда, която не знам дори дали е паметник на културата. Важното е,че обявата вече половин година,както хиляди други, заседява в имотните сайтове и изкривява статистиките.

# 733
  • Мнения: 2 314
Шумно е и никой не го отрича, но шумът е нещо, с което до голяма степен можеш да се пребориш. Аз лично живея и на улица с трамвай, което допълнително допринася за шума, но все пак има и някои предимства - улицата винаги се мете и мие, защото минава гр. транспорт, винаги работи осветлението, дупките веднага се пълнят, зимата снега първи се почиства, оживено е и има камери, които допринасят за сигурността, спирките на ГТ са ти на 1 мин разстояние, патрулки минават през 5 минути, паяците бързо вдигат всички автоталибани, всякакви магазини и услуги в мега близост,  тротарите са идеални по 4 метра итн. Тъй че не е само шум и прах на оживените улици.

# 734
  • Мнения: 9 876
Аз не познавам ни един българин с бедни родители, изкарал сам и с честен труд милиони в нашата родина. Тези вицове ги разказвай на някой друг.
а аз познавам четирима Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт