Счетоводни въпроси - 2

  • 46 235
  • 638
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 3 675
Имам активно приложение 1 и приложение 3
Първото е за данни от трудовия ми договор до юни 2019
Приложение 3 - данните отговарят точно
И двете ли да потвърдя или само прил.3 за граждански договор

# 211
  • sofia
  • Мнения: 8 935
И приложение 1 се подава. Само се проверяват данните дали са верни. Даденият линк към клип е полезен.

# 212
  • София
  • Мнения: 3 675
Попълних
Всички активни полета от лявата част са в зелено

Значи ли че съм подала данъчната си декларация
Има ли къде да проверя това в страницата на НАП

# 213
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
vnd, горе има бутон Провери и подай (или подобно) . Светят в зелено защото са потвърдени и без грешки. Че е подадена ГДД, се вижда в менюто, където сте влезли да подавате, има Подадени документи...отделно в мейла, с който е регистриран ПИК, трябва да получите известие, че сте подали.

# 214
  • София
  • Мнения: 3 675
Още веднъж благодаря
Получих имейл с потвърждение на подаването, както и втори, че декларацията е приета

# 215
  • Мнения: 679
Здравейте, на 09.03 ми изтече предния болничен. Трябваше вчера да има комисия и да ми издадат от 09.03 до 30.03 и от 31.03 да ми се издаде 45 дневния болничен. От работата ми ме разбират и не настояват за бързо предаване на болничните, но какво се случва сега. Нали най- късно до 10.04 трябва да ги предадат в НОИ? Обикновено ги нося на същия ден, когато ми ги издадат и ги подават до 1-2 дни. Яко се притесних. Понеделник пак ще звъня в болницата да питам. За този от 09.03 до 30.03 ми бяха казали, че след грипната ще ми го издадат със задна дата, но грипната мина и сега с тази извънредна ситуация.

# 216
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Срокът за предаване е до 10-то число, на месеца следващ този, в които го предадате на работодателя. Т.е. ако вие закъснеете и го предадете април,техния срок е 10,05.
Нищо фатално няма, освен че ще има забавяне в плащането.

# 217
  • Мнения: 1 964
Здравейте,
Искам да ползвам неплатен отпуск за третата година на детето ми. Въпроса ми е, ако се върна на работа за да ползвам платен отпуск и да поработя няколко седмици, ще мога ли след това да пусна неплатен отпуск и каква е процедурата. За времето на неплатен отпуск какви осигуровки ще имам?

# 218
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Неплатен трета година няма. Всеки родител има право на 6 месеца за дете от 2 до 8г. Като 5 от тях могат да се прехвърлят. Не се внасят осиг.вноски, само здравни, периодът се признава за трудов и осигурителен стаж.
Можете да го прекъснете, да ползвате платен и отново неплатен,като има изискване молбата за този неплатен да се подаде поне две седмици преди ползването и да се полззват минимум 10 дни. Отделно бележка от другия родител, че не сте му прехвърлили своя отпуск и т.н.

# 219
  • Мнения: 679
Срокът за предаване е до 10-то число, на месеца следващ този, в които го предадате на работодателя. Т.е. ако вие закъснеете и го предадете април,техния срок е 10,05.
Нищо фатално няма, освен че ще има забавяне в плащането.

Да, но нали все пак срока им за осигуровки е от 01.04 до 25.04. и трябва да си подадат декларациите. Притеснявам се все пак докога ще се удължават извънредните положения.
Парите от болничния към момента не ме притесняват, не разчитам на тях, просто искам да съм коректна и към работодателите си.

# 220
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
Не съм сигурна дали това е подходящата тема, но се надявам да ми отговорите. Simple Smile
В условията на грипна ваканция, на какво основание трябва да остана вкъщи, за да гледам децата (7 и 10)? Реално не са/сме болни, не са/сме под карантина, за да взема болничен, платената ми отпуска почти свърши с тези грипни ваканциии... Какво казва законът? Благодаря предварително!

# 221
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
В момента се обмислят и коментират промени в КТ.
Тази "ваканция" в момента вече не е само за учащите се. Вашият работодател какво казва в случая?

# 222
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
Нищо - вдига ръце. Докато има платена отпуска - добре, но после - не е ясно...

# 223
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Нищо - вдига ръце. Докато има платена отпуска - добре, но после - не е ясно...

Може и неплатен отпуск. Колко са големи децата?

# 224
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 749
На 7 и 10.

Общи условия

Активация на акаунт